Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jaki koreks polecicię?

    Jaki koreks byłby najlepszy na początek. Coś dosyć taniego i dobrego zarazem. I koniecznie możliwość wywoływania i mało obrazkowych i średnioformatowych negatywów. Pozdrawiam i dzięki za rady.

  2. #2

    Domyślnie

    mam koreks krokus 800.stary ale jary.wchodzą dwa filmy małoobrazkowe 35 mm lub jeden szeroki.widziałem taki na allegro.dobry nie tylko na początek. ja mam taki na wieki wieków i wiem,że jest ok.

  3. #3

    Domyślnie

    Podobno krokusy mają nawyk przeciekania. Jakto jest u ciebie?

  4. #4
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    Kaiser są dobre. Albo hiszpańskie AB.
    Byle nowy moim zdaniem. Chodzi o wywoływanie najważniejszej rzeczy - negatywu. Lepiej kilka dyszek dołożyć do dobrego i nowego.
    instagram.com/darkroomnightlife

  5. #5

    Domyślnie

    raczej bzdury.mój krokus nie cieknie.wlewasz płyn.wstrząsasz,co minutę chwilę poruszasz okręcając.na koniec wylewasz jeden płyn i wlewasz następny.używam go dalej mimo szału cyfry od ponad 20 lat.tak -20.negatywy i slajdy(też wywołuję na własne potrzeby)to jest coś.cyfra to tylko ps

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie myślę o czymś nowy. Bo szkoda jeżeli coś będzie nie tak i zepsuję sobie negatyw lub kilka negatywów.

  7. #7

    Domyślnie

    jeżeli obudowa nie jest dziurawa,to nie może przeciekać.byle tylko te prowadnice w tarczach nie były połamane i normalnie wciągały film(przy naszej pomocy).zresztą nigdy nie spotkałem koreksów z takim defektem.chyba,że ktoś się wk.... i połamał dziada.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja z powodzeniem i zadowoleniem używam Kaisera.
    Polecam jako stosunkowo tani i pewny.
    NIKON
    I powiedział Pan: "A gdyby pytali o mnie ateiści... to mnie nie ma!"

  9. #9

    Domyślnie

    Mam Jobo 1510. Jest na jeden film i potrzebuje tylko 250ml chemii.
    D200, F4e, N24/2.8Ais, 35/2Ais, N50/1.2 Ais, N105/2.5 AI, N85/1.8, T17-50/2.8
    Olympus Xa, Yashica Mat 124G
    Ernemann 13x18 (1905-1912?)

  10. #10

    Domyślnie

    A wchodzi do niego film 120?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •