Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: pomocy d300

  1. #1

    Angry pomocy d300

    witam kolegow
    mam problem z d300, zawiesza mi sie lustro, spust migawki nie dziala, wyjecie baterii tez nie pomaga, restart ustawien w body tez nic, dopiero po wypieciu obiektywu spust migawki zadzialal i niby dalej mozna pstrykac ale do nastepnego zawieszenia. Bez znaczenia jaki obiektyw jest zapiety. Nadmienie jeszcze tylko ze dwa razy pracowalem w wilgotnych warunkach. Moze ktos mial podobny problem i podzieli sie z tym przypadkiem. pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Może spróbuj przeczyścić styki w korpusie.
    D300 + MB-D10 + N50 + N85 + N17-55 + N70-300 + N70-200 + SB800 + CaptureNX

  3. #3

    Domyślnie

    wilgotne warunki ? co przez to rozumiesz - sauna?:P
    połóż go na noc w ciepłym miejscu niech se wyschnie, odparuje, itp. przetrzyj styki w body , jak nie pomoże wgraj może od nowa sofcik... a jak dalej lipa to zostanie Ci tylko Postępu 14 :]
    powodzenia
    D300 | MB-D10 | N35 1.8G | SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    no skoro wypinasz szklo no to zdecydowanie nalezy szukac problemu na linii styki puszka-szklo gdzies tam jest problem pod tytulem brudek, brak styku, a moze cos w szkle ktore zwiera i fixuje puszke
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  5. #5

    Domyślnie

    robi
    odkształciła ci sie na 90 procent dzwignia lustra - masz pewnie powyjez 50 tys klatek
    sprobuj czy przycisk podgladu glebi ostrosci nie odwiesza na chwile lustra
    jesli jest tak jak napisalem, to te dzwignie mozna doprowadzic do pierwotnego kształtu tzn naprawic
    w serwise np pewnie tylko wymiana plus ofcrs wymiana gum, pewnie razem z 8 stow do tysiaca i niewiadomo kiedy
    ja podobna usterke naprawiłem u kadeji w karakowie , zaplacilem przyzwoicie, czekalem 4 dni i dostalem na to pol roku gwarancji
    z tym, ze po tej naprawie gumy przednie nie beda juz jak nowe i trzeba je bedzie podkleic raczej
    ps
    serwisu np nie polecam

  6. #6

    Domyślnie

    luxius dzieki serdeczne (..sprobuj czy przycisk podgladu glebi ostrosci nie odwiesza na chwile lustra
    jesli jest tak jak napisalem, to te dzwignie mozna doprowadzic do pierwotnego kształtu tzn naprawic
    w serwise...) postawiłes odpowiednia diagnoze i masz racje ze przycisk GO opuszcza lustro, zostaje serwis a jak ten krakow cie skasowal,moze dasz jakis namiar lub tel gumy i tak sie same odkleily, aparat ma tez jak stwierdziles okolo 50tys. przebiegu
    dzieki wszystim kolegom ktorzy odpowiedzieli na moje rozpaczliwe pytanie. wyprzedaje nikosia na all nick robi323. dzeki wszystkim robi

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    naprawiłem u kadeji w karakowie ,
    Możesz podać jakieś namiary?

    Teraz zajarzyłem, że to na Czapskich!
    Ostatnio edytowane przez czto ; 15-10-2009 o 20:30
    D300 + MB-D10 + N50 + N85 + N17-55 + N70-300 + N70-200 + SB800 + CaptureNX

  8. #8

    Domyślnie

    o tej usterce w d300 juz kila razy tu czytalem, mnie sie ona tez przydazyła
    mimo tego dalej uwazam, ze d300 to swietny aparat
    Ostatnio edytowane przez luxius ; 16-10-2009 o 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •