Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Urządzenie wielofunkcyjne do 600 zl?

    Szukam prawie dwa tygodnie i mam już dość, mętlik w głowie i w ogóle :/
    Pytanie jak w temacie, szukam urządzenia wielofunkcyjnego, skaner + drukarka które drukuje w formacie A4 i mniejszych. Chce drukować tekst i przy okazji zdjęcia (10x15, rzadziej ale zdarza się a4). Skaner jest dla mnie mniej ważny. Zdjęcia skanuje okazjonalnie a tekst zeskanuje wszystkim
    Na chwile obecną skłaniam się do rozwiązania canona który ma 4 tusze foto i dodatkowo zwykły czarny do tekstu (cena eksploatacji jest dla mnie dość ważna), z drugiej strony wiem, że epsony cieszą się słuszną sławą i chętnie przyjrzał bym się tez urządzeniom tej firmy A może w tej cenie dać sobie spokój z drukiem zdjęć? Uprzedzając pytania nie mam wzroku jak Czornyj więc jakość nie musi urywać głowy z płucami, wystarczy głowa

    Pozdrawiam i za wszelkie sugestie dziękuje
    posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Domyślnie

    Ile masz kasy na takie urządzenie? jak coś taniego to polecam Brother'a:
    http://www.allegro.pl/item756365014_...to_kielce.html - identyczną drukarkę poleciłem kumpeli i jest bardzo zadowolona zwłaszcza że tusze(poj 37ml) można kupić za 50 zł - zamienniki - najlepiej firmy dulin - sprawdzone
    i ma wszystko czego potrzebujesz do tego jak dla mnie co do drukowania zdjęć to jest ok
    Jakaś puszka i jakieś szkło ale ciężkie jak cholera :P

  3. #3

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony mogę polecić urządzenie, które obecnie posiadam EPSON RX585.
    Wchodzi 5 tuszy, wydruki są naprawdę bardzo wysokiej jakości, choć eksploatacja do najniższych nie należy (komplet nowych 5 tuszy to ok. 200 zł).

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też polece coś ze stajni EPSON-a - model PX700. Wydruk zdjęć naprawdę super no i ma taki bajer jak WiFi Jak ktoś ma problem z miejscem na drukarkę to ma większe pole do popisu - wystarczy jej podciągnąć prądzik.

    aha - ma 6 tuszy. Jeszcze nie wiem na jak długo starczają, ale 1 oryginał kosztuje 40pln (chyba 11ml o ile pamiętam)
    podoba mi się też to, że można zrobić skan bezpośrednio na pena lub karte pamięci bez włączania kompa.
    Ostatnio edytowane przez sirdoniu ; 11-10-2009 o 18:05
    Z6, D300s, D50, N24-70/4S, T17-50, T90, N35, N50, S10-20, N70-300G, SB-600, 2xYN460

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm a epson ten czarny tusz ma zwykły czy foto? Czyli czy czarny sobie miesza z reszty czy wykorzystuje ten z kartridża? Żadne bajery typu wyświetlacze czy wifi nie są mi potrzebne może nie mieć nawet wejścia na karty ale z tego co widzę chyba już takich nie robią No i słyszałem od pewnego sprzedawcy dzisiaj, że tusz ma jakieś takie śmieszne tusze które odpryskują przy zginaniu? Coś mi to śmierdzi ale wole zapytać
    posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum

  6. #6

    Domyślnie

    Epson ma oddzielny pojemnik z czarnym tuszem. Nie wiem jak w innych modelach, ale w moim nic nie odpryskuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Mini a drukujesz tez na niej zwykły tekst? daje rade? nie zżera tuszu?
    posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheva Zobacz posta
    Szukam prawie dwa tygodnie i mam już dość, mętlik w głowie i w ogóle :/
    Pytanie jak w temacie, szukam urządzenia wielofunkcyjnego, skaner + drukarka które drukuje w formacie A4 i mniejszych. Chce drukować tekst i przy okazji zdjęcia (10x15, rzadziej ale zdarza się a4). Skaner jest dla mnie mniej ważny. Zdjęcia skanuje okazjonalnie a tekst zeskanuje wszystkim
    Na chwile obecną skłaniam się do rozwiązania canona który ma 4 tusze foto i dodatkowo zwykły czarny do tekstu (cena eksploatacji jest dla mnie dość ważna), z drugiej strony wiem, że epsony cieszą się słuszną sławą i chętnie przyjrzał bym się tez urządzeniom tej firmy A może w tej cenie dać sobie spokój z drukiem zdjęć? Uprzedzając pytania nie mam wzroku jak Czornyj więc jakość nie musi urywać głowy z płucami, wystarczy głowa

    Pozdrawiam i za wszelkie sugestie dziękuje
    Jak najbardziej polecam Canona. Brother nie jest złym urządzeniem, ale pod względem jakości wydruku zdjęć Canon bije go na głowę. Sam posiadam drukarkę Canon Pixma IP4500 i jestem z niej bardzo zadowolony. Koszt takiego urządzenia np MP540 to ok 370zł, a zamienne tusze kosztują w granicach 13zł za szt.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    HP L7480 - można do tego pakować spore, pigmentowe tuszyki 88XL (17ml kolor, 58ml czerń), jest toto dość wydajne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheva Zobacz posta
    Mini a drukujesz tez na niej zwykły tekst? daje rade? nie zżera tuszu?
    Drukuje sporo tekstu (dzielę drukarkę z rodzicami, którzy bardzo często drukują faktury itp.) i tego tuszu dużo nie idzie.

    Wszystko zależy od ustawień.
    Jest możliwość drukowania jako "Kopia robocza".
    Strona tekstu drukuje się dosłownie chwilkę, ale wydruk jest lekko brązowy.
    Przy normalnym drukowaniu (tzn. przy wybraniu opcji "Tekst") trwa to chwilę dłużej, ale wydruk jest normalny (czytaj: czarny).

    Ciężko mi określić, na ile starcza 1 pojemnik z tuszem, ale jeśli nie drukuje się zdjęć, mapek (co ja często robię jak nie wiem jak trafić ), to można się nim cieszyć przez długi, długi czas.

    Co do bajerów w stylu wifi - jest to moim zdaniem zupełnie zbędne.
    W mojej drukarce nie ma wifi, ale posiadam router, co umożliwia mi drukowanie z poziomu laptopa na drukarce podłączonej do stacjonarnego.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •