Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D300s i współpraca kart pamięci

    Witam serdecznie zaawansowanych kolegów i koleżanki .

    Mam pytanie na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi.
    Jak wiadomo D300s ma dwa gniazda kart pamięci. Karty pamięci mają różne prędkości.
    Przy ustawieniu RAW+JPG np. RAW na podstawowej JPG na pomocniczej. Czy mogę używać karty o różnych szybkościach zapisu? przykładowo Lexar CF x233 35 MB/s (do RAW - większe pliki) i SDHC x133 20 MB/s (do JPG - mniejsze)? Z jaką prędkością będzie się odbywał zapis? Czy karta wolniejsza spowolni zapis na szybszej czy obie będą zapisywać na swoich deklarowanych szybkościach? A może obie karty - by współpraca była bez niespodzianek - powinny być o tej samej deklarowanej prędkości zapisu? Przy serii może się przydać szybsza karta do np. RAW-ów. Nikon podaje zalecane karty pamięci do D300s, obie wyżej wymienione są na liście ale - no właśnie co z tą szybkością zapisu przy RAW na jedną JPG na drugą? pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pomyśl: ile waży plik NEF czy RAW, a ile JPEG?????
    Będziesz miał odpowiedz co do szybkości zapisu........

    Po co ustawiasz zapis zdjęcia na dwóch różnych kartach?????
    Samo rozdzielenie zapisu na różnych kartach, nawet o tej samej prędkości spowalnia Ci prędkość zapisu.

    Kiedyś też tak robiłem i skasowałem pełną kartę Raw-ów, została mi ta z JPEG... z której niewiele mogłem poobrabiać.
    Ostatnio edytowane przez Hlynur ; 10-10-2009 o 20:23

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hlynur Zobacz posta
    Pomyśl: ile waży plik NEF czy RAW, a ile JPEG?????
    Będziesz miał odpowiedz co do szybkości zapisu........

    Po co ustawiasz zapis zdjęcia na dwóch różnych kartach?????
    Samo rozdzielenie zapisu na różnych kartach, nawet o tej samej prędkości spowalnia Ci prędkość zapisu.

    Kiedyś też tak robiłem i skasowałem pełną kartę Raw-ów, została mi ta z JPEG... z której niewiele mogłem poobrabiać.
    Dziękuję Hlynur
    myślałem że to po prostu wygodne dla mnie. W pomocy technicznej uzyskałem informację że "prędkość transferu z bufora aparatu na kartę jest mniejsza od prędkości zapisu obu w/w kart". Czyli drugie gniazdo na karty w D300s raczej dla "przepełnienia" lub na kopię zapasową?
    Jaki więc sens ma kupowanie szybkich kart pamięci poza możliwością szybszego zgrania zdjęć z karty na np. dysk twardy komputera?
    PS. W komputerze - rozdzielenie zapisu na dwa dyski twarde przyspiesza jego pracę

  4. #4

    Domyślnie

    Mam ustawione w D3x na przepelnienie i wydaje mi sie to najlepszym rozwiazaniem przy pracy reporterskiej. W studio mozna spokojnie pokusic sie o zapis NEF - JPG i np. skorzystac z rownowazacych pojemnosc plikow dwoch kart (np. 32GB na jednej i 16GB na drugiej). Ja bardzo sobie chwale funkcje przepelnienia w fotografii slubnej. Dla mnie to rewelacja.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 13-10-2009 o 12:40 Powód: lit.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Mam ustawione w D3x na przepelnienie i wydaje mi sie to najlepszym rozwiazaniem przy pracy reporterskiej. W studio mozna spokojnie pokusic sie o zapis NEF - JPG i np. skorzystac z rownowazacych pojemnosc plikow dwoch kart (np. 32GB na jednej i 16GB na drugiej). Ja bardzo sobie chwale funkcje przepelnienia w fotografii slubnej. Dla mnie to rewelacja.

    Bardzo dziękuję za rady

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •