Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie problem z komp/ zawieszanie programow

    Hej.

    Moze Wy cos poradzicie.. Bo probuje rozwiazac jeden problem od kilku dni, i nic nie pomaga.
    Chodzi o to, ze coraz czesciej przy wlaczaniu programow, czy aplikacji wyskakuje "brak odpowiedzi" i dana aplikacja sie zawiesza. Ratuje ta sytuacje albo reset komp, albo czasem menadzer zadan.
    PS'a nie moge wlaczyc juz od dobrych kilku dni. Niestety za kazdym razem "zacina sie" na etapie wlaczania, w gornym pasku pojawia sie "brak odpowiedzi" i koniec.
    Podobnie jest tez z media playerem, winampem, czy nawet przegladarka internetowa.
    Cos musi byc nie tak .

    Przeskanowalam komputer przeroznymi antywirusami i nic nie wykryly.
    Przeinstalowalam tez PS liczac, ze to poprawi sprawe, ale niestety nic to nie zmienilo.. Czyli wnioskuje, ze problem siedzi po stronie lapa.

    Kilka tygodni temu zauwazylam zawieszanie sie przegladarki, ale zainstalowalam inna, i wlasciwie zapomnialam o problemie. Teraz kiedy nie moge juz wlaczyc PS, musze cos z tym zrobic, i to jak najszybciej.
    Niestety na komputerach prawie sie nie znam, wiec kompletnie nie mam pojecia w czym rzecz.

    Domyslam, sie ze format rozwiaze problem.. Ale wolalabym tego uniknac. Moze jest jakies inne rozwiazanie?

    Licze na Was!

    Dzieki,
    Zuzia
    d700

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Myślę, że jedynym rozwiązaniem poprawiającym komfort pracy będzie niestety ponowne "postawienie" systemu operacyjnego. Jeśli w inny sposób uda się usprawnić sprzęt, będzie to zapewne chwilowe i "rozsypie" się w najgorszym momencie. Niestety doświadczyłem takich półśrodków i "nigdy więcej".
    Pozdrawiam
    WALOD

  3. #3
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Kliknij prawym na iknke Moj Komputer na pulpicie nastepnie "zarzadzaj" i zobacz w "dziennik systemu-system" jakie sa bledy na czerwono, moze dysk juz ma dosc, a moze tylko system.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  4. #4

    Domyślnie

    jeszcze gdybyś napisał na jakiej platformie pracujesz (podejrzewam winshit xp) i kilka parametrów z kompa mozna byłoby wysunąć jakies wnioski . Prawdopodobnie masz tak zapchany system że aplikacje nie nadążają na komunikowanie się z menadzerem zadań , przed formatowaniem jak radzi kolega WALOD , ja bym spróbował jednak posprzatac porządnie system i przeinstalować w trybie napraw . Niestety winshit tak ma że trzeba go przynajmniej raz w roku formatować , dlatego od dawna przesiadłem sie .... ale to długa historia
    Nollaig Shona agus Athbhliain faoi mhaise daoibh

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trucker2005 Zobacz posta
    Niestety winshit tak ma że trzeba go przynajmniej raz w roku formatować
    Moglbys sobie darowac te "shit" po kazdym "win", kiedy masz na mysli Windows? Okazanie pogardy czemus takiemu jak system operacyjny komputera, jest conajmniej dziecinne.
    Gadasz bzdury, ze Windows "trzeba przynajmniej raz w roku formatowac". Po pierwsze systemu sie nie formatuje (a co najwyzej dysk), a po drugie -- Twoja opinia, to urban legend wymyslona przez gimnazjalistow. Pracuje na nieruszanym XP juz 4 rok i jakos nie czuje potrzeby reinstalacji.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Akurat nie mam xp, a viste (home premium). Parametry komp: Intel Core 2 Duo P8400, 2,26GHz, 4GB ram'u..
    d700

  7. #7

    Domyślnie

    Komp zacny tylko user niedomaga... Wyglada na to, ze mimo wszystko bez reinstalacji sie nie obedzie.
    Windows jest w stanie poprawnie pracowac bez reinstalacji przez kilka lat, ale konieczne jest utrzymywanie pewnej "higieny". Nie instalujemy zbednego smiecia, dem i programow nie przetestowanych (beta wersji). Dysk trzeba oczyszczac ze zbednego balastu, typu pliki tymczasowe. Na dysku tymczasowym trzymamy najlepiej tylko programy, a reszte na innych partycjach.
    Problemy moga sie zaczac po reseteach spowodowanych przerwa zasilania i pojawieniu sie bledow na dysku.
    Vista strasznie swiruje, kiedy na dysku systemowym jest malo miejsca. Defragmentacja od czasu do czasu tez nie zaszkodzi.

  8. #8

    Domyślnie

    tak faktycznie maszyna nienajgorsza ...
    W przypadku systemu vista zwróciłbym uwagę na kompatybilność oprogramowania które posiadasz , czy jest zgodne z twoim systemem . Dość często dostaję do naprawy komputery gdzie klient instaluje oprogramowanie dedykowane dla systemów XP i wcześniejszych , co objawia się w rózny sposób.
    Nie wiem na ile jestes zaawansowany w obsłudze , proponuje po wyczyszczeniu i usunieciu wszelkiego nazwijmy to "syfu" -jak pliki tymczasowe , pozostałości po usuniętych programach , itd.. defragmentacji dysku ( tak jak radzi kolega "pioter m" ) jeżeli nic sie nie porawi , to podeślij mi na priva logi z dwóch programów Combofix i HijackThis - ale w takiej właśnie kolejności , wtedy może znajdziemy jakieś ustrojstwo które powoduje całe to zamieszanie ,
    Ostatnio edytowane przez trucker2005 ; 10-10-2009 o 16:55
    Nollaig Shona agus Athbhliain faoi mhaise daoibh

  9. #9

    Domyślnie

    przepraszam za post po poście ale dopiero zauważyłem ze pochodzisz z mojego miasta , jeżeli nic nie wskórasz dam ci namiary na mego kolege ze szkoły swietny gość od laptopów ale pc też mu nie obce ,
    Nollaig Shona agus Athbhliain faoi mhaise daoibh

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trucker2005 Zobacz posta
    Nie wiem na ile jestes zaawansowany w obsłudze (...) to podeślij mi na priva logi z dwóch programów Combofix i HijackThis - ale w takiej właśnie kolejności , wtedy może znajdziemy jakieś ustrojstwo które powoduje całe to zamieszanie ,
    Dzieki serdeczne za kazdy post, i kazda rade.
    Wyczyscilam lapa z wszystkich zbednych elementow, plikow tymczasowych, smieci i innych podobnych. Nie bylo tego wiele, ale kilka rzeczy zalegalo. Wydaje mi sie, ze jednak dalej cos swiruje.

    Niestety nie jestem zaawansowana w obsludze komputerow, i nawet nie wiem co to sa logi.

    Powili oswajam sie z mysla, ze czeka mnie reinstalacja..
    d700

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •