Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Kampania wyborcza - ceny

    Otrzymałem niedawno propozycję realizacji zdjęć na poczet kampanii wyborczej w małej miejscowości (14 tys. mieszkańców). Powiedzcie, ile w granicach przyzwoitości i rozsądku mogę zawołać za takie zlecenie, bo na razie rozmawialiśmy ogólnie nie przechodząc do konkretnych stawek. Pierwszy raz będę się czymś takim zajmował, więc każda rada jak najbardziej mile widziana. Dzięki z góry
    Zwyczajny jak kiełbasa.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachu321 Zobacz posta
    ile w granicach przyzwoitości i rozsądku mogę zawołać
    O razu widać, że sam politykiem nie jesteś
    ...

  3. #3

    Domyślnie

    wszystko zależy ile zdjęć z jakim wykorzystaniem plakat billboard itd. Of kors nie ma co przesadzić bo zaraz pan Kazio weźmie kuzyna co sobie lustrzankę kupił
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    wszystko zależy ile zdjęć z jakim wykorzystaniem plakat billboard itd. Of kors nie ma co przesadzić bo zaraz pan Kazio weźmie kuzyna co sobie lustrzankę kupił
    Otóż to, a w małych miasteczkach tym bardziej ludzie sądzą, że jak ktoś sobie kupił lustrzankę to robi foty lepsze od zawodowca. Dlatego cena nie może być kosmiczna. Przeznaczenie na plakaty, billboardy, ulotki i jakieś tam gazetowe reklamy w tygodnikach lokalnych.
    Zwyczajny jak kiełbasa.

  5. #5

    Domyślnie

    zaraz ktoś napisze 4500 zł. za fotkę..
    A realna cena za takie foto do kampanii wyborczej w okręgu powiatowym?

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez avlimoney ; 28-08-2015 o 15:43
    ... ból można dzielić, szczęście się mnoży... Nadzieja mnie miażdży w dłoniach Bożych ...

  6. #6

    Domyślnie

    To zależy od kilku czynników. Po pierwsze primo - strzelenie a "strzelenie" to dwie różne kategorie. Co innego jak pójdziesz z posłem in spe do parku, walniesz fotę z blendą czy lampą, oddasz jpg i pójdziesz na piwo. Inaczej jak masz w studio męczyć się i narażać na kontakt z politykiem przez 3 godziny, wyszparować zdjęcie, zdjęć 10kg, przystrzyc wąs itp... Po drugie primo. Na ile jesteś wolny w czasie - czy możesz zrobić bo się nudzisz i masz wolny czas. Czy też zawalisz jakiś temat, bo się będziesz cyrtolił z panem / panią posłem. Po trzecie primo - czy to komercyjne zlecenie czy też po znajomości, z polecenia itp.

    Jeśli tylko strzał w parku, bez większego męczenia, masz dużo wolnego czasu i chcesz zrobić coś nowego to warto za każde pieniądze. Tu wstaw kwotę od 50 do 5000 zł. Moim zdaniem nakład Twojej pracy będzie decydującym czynnikiem cenotwórczym.

    Aaaa... nie zgadzaj się na opcję "rozliczymy się po wyborach, bo wiesz teraz wydatki, cholera ciężko...". Mój znajomy czeka już chyba 4 lata na zapłatę za reklamę od pana posła ;( lepsza 100 zł w garści niż 1000 z diety poselskiej

  7. #7

    Domyślnie

    konkretna odpowiedź! Podziękowania

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    ... ból można dzielić, szczęście się mnoży... Nadzieja mnie miażdży w dłoniach Bożych ...

  8. #8

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń wynika, że to bardzo dobrzy klienci - skłonni płacić. Koniecznie zatrudnij stylistkę (przeważnie kandydaci są bardzo słabo ubrani), fryzjer i make-up obowiązkowy plus sesja w studiu obejmująca nie tylko główne zdjęcie ale też inne do netu, ulotek itd. Cena zależy od tego jak bardzo przekonasz kandydata, że dobre foty to podstawa i od Twojej pazerności. Zacznij od 2x tyle ile byś chciał.

    I jak poprzednik napisał - kasa z góry.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, czy chcesz im zrobić zdjęcia czy wyprowadzić kasę i podzielić się z "elytą". Jakiś czas temu fotograf PiS za bodaj 40 "główek" + grupowe wział 125 tys. zł

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Jeżeli będziesz robił dla kandydatów PO to musisz doliczyć jakieś 100k pln na działkę, 30k pln na jakiś niezły zegarek i pamiętaj, ze za 6k pln od fotki to tylko idiota pracuje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •