Close

Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 339
  1. #21

    Domyślnie

    cyferki mówią o stopniu gradacji lub gęstości filtra
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #22

    Domyślnie

    Chętnie skorzystam z doświadczeń innych. Ponieważ zmieniłem system muszę rozpocząć zakupy od nowa
    Ponieważ zanosi się na spory rozrzut obiektywów (od 52 mm do 67 mm na pewno) zacząłem się zastanawiać nad wejściem w system Cokin. Ale tu pojawia się problem.
    Aparat służy głównie do reporterki i focenia pejzaży oraz przyrody na wypadach pieszych i rowerowych. Nie jestem przekonany, czy ten system sprawdzi się w takich zastosowaniach. Cenowo owszem, wypada znacznie taniej, ale jeśli chodzi o wygodę stosowania nie jestem przekonany.
    Uniwersalność w obu przypadkach jest taka sama. Filtry nakręcane kupiłbym w rozmiarze 67 mm i dokupił jedynie adaptery do każdego obiektywu. Pozostaje jednak kwestia przydatności systemu do moich potrzeb (reporterka i pejzaże oraz przyroda na wypadach pieszych i rowerowych).
    Co na ten temat sądzą osoby, które miały do czynienia z oboma systemami?

  3. #23

    Domyślnie

    używam Cokina nawet w reporterce, ale najlepiej się sprawdza w krajobrazie i przyrodzie, nieźle w architekturze...nakrętki mają jedną zdecydowaną wadę - wymuszają kadr...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, właśnie dotarł do mnie komplecik Cokina
    Szkoda, że okazja do pofocenia dopiero we środę

  5. #25

    Domyślnie

    A mnie zastanawia jak transportujecie swoje filtry, na myśli mam Cokina P, dołączane do nich pudełka (te dzielone na połowę) to totalna lipa. W środku znajduję się przegródka, która nijak spełnia swoją funkcję, ponieważ jest zbyt wąska i filtr w pudełku lata we wszystkie strony. Nie byłoby w tym nic strasznego gdyby pudełko było wypukłe, jednak jest wklęsłe co powoduje, że podczas transportu powierzchnia filtra cały czas ociera o pudełko. Trzy filtry które przechowuję w tych pudełakch mają rysy, których jest już tak wiele, że razem przybrały kształt kwadratu o boku ok. 2cm. Gdybym pamiętał gdzie je kupowałem to prawdopodobnie zarekamowałbym je. Co innego pudełko od polara z otwieraną klapką, tam filtr (prostokątny) styka się tylko na krawędziach na szerokości ok. 2mm. Zastanawia mnie czy tylko ja mam taki problem, wiem że wielu z Was używa Cokina. Kiedyś u pewnego Anglika widziałem futerał na filtry, uszyty z materiału przypominającego aksamit, w kształcie podobnym do futerałów na płyty CD bez pudełek.
    Fujifilm X-E3 23/2

  6. #26

    Domyślnie

    ja przechowuję je w oryginalnych opakowaniach...cokiny w pudełkach hitechy i PPLe w woreczkach
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    ja przechowuję je w oryginalnych opakowaniach...cokiny w pudełkach hitechy i PPLe w woreczkach
    Rozumiem, ale jakie masz pudełka dzielone na połowę, czy z klapką? Jeżeli te pierwsze to chyba mój problem jest odosobnionym przypadkiem.
    Fujifilm X-E3 23/2

  8. #28

    Domyślnie

    Ja mam w dzielonym tylko oryginalnego Cokina (NDx8 Grad Soft), ale pudełko ma zwężenia wewnątrz na bokach, więc filtr nie dotyka powierzchnią o ścianki.

  9. #29

    Domyślnie

    A mnie teściowa uszyła pokrowiec z miękiego materiału i jak na razie się sprawdza
    Nie wygląda to może super ale jest wygodne i nie rysuje filtrów

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  10. #30

    Domyślnie

    mam pytanie, czy szerokokatny uchwyt cokin bedzie inietowal na 12-24 tokinie?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •