Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Porównanie sigma 17-35 vs sigma 10-20

    Witam
    Czy macie jakieś wnioski nasuwające się przy porównaniu tych dwóch obiektywów ? Mam na myśli przede wszystkim ogniskowe. Potrzebuję szeroki kąt do robienia perspektywy np. w pomieszczeniach. Nie wiem czy dokładać dwa razy tyle i kupić 10-20 , czy poprostu wziąć sobie 17-35 i też uzyskać fajny efekt perspektywy. Dodam że narazie dysponowałam 50mm 1.8 i zoomem od 70-300mm , więc takie malutkie ogniskowe są dla mnie jeszcze niewiadomą dlatego proszę Was o pomoc.

    Pozdr.

  2. #2
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Sigma 17-35 to obiektyw raczej zalecany do FX (pelnej klatki), natomiast Sigma 10-20, to obiektyw do DX (matryc kropowych). Kat widzenia jest zaleznie od formatu matrycy podobny 17-35 (FX) i 10-20 (DX). Jesli wystarczy Ci 17mm (a to musisz sam wiedziec) polecalbym raczej Tamrona 17-50/2.8. Bedziesz mial lepsze stale swiatlo i zakres bardziej uniwersalny. Jesli 17mm to zbyt wasko, masz takie mozliwosci: Tamron 11-18;10-24 Tokina 11-16;12-24 Nikon 10-24;12-24 oraz Sigma 10-20 w dwoch wersjach. Najbardziej chwalone to: Sigmy (ale dosyc ciemne) Tokiny (jesli potrzebujesz swiatla, to wersja 11-16/2.8 ) oraz Nikkory. Jesli nie badzo wiesz jakie sa roznice miedzy ogniskowymi popatrz tutaj: http://www.tamron.de/aktuelles/brennweitenvergleich/

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że mam D80

  4. #4
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez memoryzone Zobacz posta
    Dodam jeszcze że mam D80
    Domyslilem sie, ze chodzi o matryce kropowa APS-C

  5. #5

    Domyślnie

    to całkiem możliwe ja właściwie za bardzo się na tym wszystkim nie znam wiem ze mam d80 :P
    D80 + 50mm 1.8 + coś co właśnie chcę kupić, ale nie wiem co

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    155

    Domyślnie

    generalnie za Photoartbox i tym co pisałem w drugim temacie..
    S17-35 bym sobie darował na rzecz T17-50..
    a jak nie T to S10-20... Idź do sklepu, obejrzyj, pooglądaj sample w necie, zobaczysz jakie są różnice w kącie obrazowania..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •