Close

Strona 32 z 112 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 1114
  1. #311

    Domyślnie

    ja nie wiem... jak to jest, ze ktos kupuje szklo ktorym interesuje sie pol forum i raz - nie mozna sie doprosic o zdjecia a dwa ze jak juz sa to znaczki pocztowe i... podloga...

  2. #312

    Domyślnie

    Heh... jak nie urok to sra**ka Podłogi zastępują ceglaną ścianę a chyba wiadomo po co ktosiu chciał akurat cegiełki.

  3. #313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R.i.P. Zobacz posta
    Heh... jak nie urok to sra**ka Podłogi zastępują ceglaną ścianę a chyba wiadomo po co ktosiu chciał akurat cegiełki.
    Mi podłoga pasuje
    Szkoda tylko że nie masz FX no ale cóż... może ktoś jeszcze dostał to szkło?

  4. #314

    Domyślnie

    Udało mi się go w końcu kupić Niestety wg informacji jakie mi udzielił dystrybutor do Polski przyszło znacznie mniej niż zamawiali- tylko 40 sztuk z mocowaniem Nikon oraz 40 z mocowaniem Canon. Z czego na Wawe 3 Nikon i 2 Canon...więc chyba jestem szczęśliwcem Choć zaznaczam,że wg instrukcji wersja Nikon ma średnicę 93.6mm a Canon 96.1mm (czyli 2.5mm różnicy), więc zapewne mogą istnieć jakieś drobne różnice w obrazowaniu/dystorsji (wg instrukcji wersja 4/3 aż 101.4mm średnicy). Waga Nikon 530g, Canon 552g, 4/3 560g.

    Dystorsje falistą widać tylko na dalekim brzegu obrazu, jednak jak dla mnie jest ona mimo wszystko znikoma i w niczym nie przeszkadza. 2.8 super ostre.

    Jak ochłonę z wrażeń, to coś więcej napisze i wstawie

    Swoją drogą jeśli ktoś może udostępnić miejsce na serwerze (proszę o podanie adresu email), to mogę przesłać coś w wysokiej rozdzielczości.
    Ostatnio edytowane przez skydiver ; 15-04-2010 o 17:33

  5. #315

    Domyślnie

    Trochę kropiło ale nie mogłem się powstrzymać... ;] Pierwsze wnioski to takie, że szkłem będzie można się pociąć ciamciangiem Przysłona f/2.8 MEGA OSTRA. Dalej nawet nie wspominam... Wstępnie mogę rzec, że na pewno nie jestem zawiedziony Właśnie chciałem mieć szeroko ale nie za szeroko... Zobaczymy wkrótce jak będzie podczas reportażu (ludzie).


    Tymczasem trochę statycznych zdjęć (zmniejszone i lekko wyostrzone (użyty batch)).
    Zdjęcia w pełnej rozdzielczości, prosto z puszki, wraz z EXIF-ami, archiwum rar 58mb -> LINK


    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.
    Ostatnio edytowane przez R.i.P. ; 15-04-2010 o 19:15

  6. #316

    Domyślnie

    To może najpierw o pracy pod światło (full frame):
    Obiektywem jest wybitnie ciężko złapać jakiekolwiek bliki bez względu na to czy słońce jest centralnie w kadrze, z boku, czy fotografujemy na f 2.8 czy f8. Podobnie wygląda praca z ostrą żarówką w kadrze, brak jakichkolwiek większych abberacji. Śmiem stwierdzić, że radzi sobie w tej kwestii podobnie jak mój C 24/1.4 II.

    Tu sample z mocnym słońcem w kadrze
    http://img72.imageshack.us/gal.php?g=img648428.jpg

    Winieta wydaje się być podobna do tego co mam w 24/1.4 II, czyli podejrzewam że w granicach 3-4EV. Od 5.6 już ciężko ją zauważyć.
    Ostatnio edytowane przez skydiver ; 15-04-2010 o 19:26

  7. #317

    Domyślnie

    Jesli nie łapie blików to znaczy, że dobrze poprawili. Bo poprzednia wersja miała z tym ogromny problem
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  8. #318

    Domyślnie

    Update:
    Praca pod światło
    Obiektywem jest wybitnie ciężko złapać jakiekolwiek bliki bez względu na to słońce jest centralnie w kadrze, z boku, czy fotografujemy na f 2.8 czy f8. Podobnie wygląda praca z ostrą żarówką w kadrze. Śmiem stwierdzić, że radzi sobie w tej kwestii podobnie jak mój C 24/1.4 II.

    http://img72.imageshack.us/gal.php?g=img648428.jpg

    Dystorsja
    Jak już pisano w testach na optycznych.pl obiektyw posiada dystorsję falistą. Tu nic raczej nie zostało poprawione w drugiej wersji szkła. W praktyce widać ją tylko w kadrach gdzie są linie proste fotografowane z małych odległości (kilka metrów). W dalszych ujęciach ciężko ją zauważyć lub widać bardzo słabo. Dla malkontentów: istnieją programy korygujące dystorsje falistą. Z racji bardzo szerokiego kąta, trzeba uważać, aby aparat trzymać prosto, w przeciwnym razie deformacje szaleją- ale taki już urok wszystkich szkieł o takiej ogniskowej. Wydaje mi się, iż przy fotografii krajobrazowej dystorsja nie powinna stanowić żadnego problemu.

    Przykłady dystorsji:
    http://img42.imageshack.us/gal.php?g=img6513t.jpg

    Ustawianie ostrości:
    Przy ostrzeniu na odległość 100-300m, o dziwo bardziej ostro jest gdy ustawi się pierścień na niewiele ponad 3 metry niż na nieskończoność. Generalnie najlepiej ustawić ostrość na niecałe 3 metry i wtedy mamy praktycznie wszystko ostre w kadrze począwszy od około półtora metra do nieskończoności, za wyjątkiem naprawdę bliskich kadrów.
    Ostatnio edytowane przez skydiver ; 15-04-2010 o 21:24

  9. #319

    Domyślnie

    Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że ta dystorsja jest okropna....
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  10. #320

    Domyślnie

    Co prawda nie miałem zbytnio okazji złapać słońca ale teraz patrzcie na to... f/4 na wprost

    1. (nie chcę nawet wspominać no ale...) nikkor 18

    2. samyang 14

Strona 32 z 112 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Samyang 10mm / 2,8 czy Samyang 14mm/2,8
    By krisldz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 23:50
  2. 14mm? Samyang 14mm czy Nikkor 14-24mm
    By jar888 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •