Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    prosze poważnie podejść do tematu... naprawdę nie wiem, jest tutaj wiele fotografów którzy na co dzień mają jakieś zlecenia, wiedzą jakie stawki sie utrzymują... jest to moje pierwsze zlecenie przez taki ośrodek....a tu chodzi o zdjęcia do www
    Tomku, jak widzisz ludzie są już znudzeni pytaniami "a ile powinienem wzią(ś)ć za zdjęcia...". Mówisz swojemu zleceniodawcy tyle ile uważasz. Wybacz, ale nikt za Ciebie TWOJEJ pracy wyceniać nie będzie. Poprawna wycena swojej pracy jest również elementem gry rynkowej i MUSISZ się tego nauczyć. Krzykniesz za dużo - stracisz Klienta, powiesz za mało - zarobisz, ale niekonieczne... Im szybciej się tego nauczysz tym lepiej dla Ciebie, ale NIKT nie powie Ci z całą odpowiedzialnością - zlecenie na zdjęcia X to kwota 1000 zł, zlecenie na zdjęcia Y to kwota 5000 zł, zlecenie na zdjęcia Z to kwota 200 zł za sztukę.

    Policz jakie masz koszty wykonania tych zdjęć (amortyzacja sprzętu, ewentualne dodatkowe zakupy (ale nie wliczaj od razu całości sprzetu do jednego zlecenia ), dojazd, ile godzin pracy nad wykonaniem/ obróbką jest konieczne, ile kosztuje wyżywienie na ten okres czasu itd, itp.). Następnie dodaj do tego zakładany margines zysku i... wymagane podatki i wyjdzie Ci kwota.





    PS (ś) jest tylko dla Ekoneta
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #12

    Domyślnie

    Przejrzyj sobie zdjęcia stockowe, które są sprzedawane z licencją 'exclusive', dodaj/odejmij swoją kompetencję/niekompetencję i podaj cenę.
    Jak patrzę na zdjęcia z udziałem modeli, cena $300 za fotkę z licencją exclusive taką się wydaje średnią. Może za samą architekturę będzie taniej nie mam pojęcia.

    pzdr
    mati

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szedar1 Zobacz posta
    6 wielbłądów
    Pozdrawiam Tomasz

  4. #14

    Domyślnie

    No, a jak weźmiesz za zdjęcie "za mało" to zostaniesz uznany za dywersanta, i kolejne kilkanaście postów będzie kręciło się wokół bardzo popularnego tutaj zwrotu "psucie rynku".

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta

    Policz jakie masz koszty wykonania tych zdjęć (amortyzacja sprzętu, ewentualne dodatkowe zakupy (ale nie wliczaj od razu całości sprzetu do jednego zlecenia ), dojazd, ile godzin pracy nad wykonaniem/ obróbką jest konieczne, ile kosztuje wyżywienie na ten okres czasu itd, itp.). Następnie dodaj do tego zakładany margines zysku i... wymagane podatki i wyjdzie Ci kwota.
    Z tym zgadzam się w zupełności.

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    PS (ś) jest tylko dla Ekoneta
    A z tym się nie zgodzę. Eko nie ma monopolu. Poza tym mam obsesję na punkcie tego słowa z powodu znajomej, która kiedyś w podróży z Jeleniej do Wrocławia tłumaczyła, że mówi się wziąć a nie wziąść.
    Pojawiam się i znikam...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Imago Zobacz posta
    ...A z tym się nie zgodzę. Eko nie ma monopolu. Poza tym mam obsesję na punkcie tego słowa z powodu znajomej, która kiedyś w podróży z Jeleniej do Wrocławia tłumaczyła, że mówi się wziąć a nie wziąść.
    'psieprasiam', już nie będę

    niemniej jednak Krzych jest niejako symbolem poprawności ortograficzno-gramatyczno-stylistycznej na forum
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #17

    Domyślnie

    musisz rzucić ceną wyższą niż cenę którą chcesz osiągnąć - taki margines do negocjacji - dokładnie tyle nie mniej ni więcej.
    mój chory blog

  8. #18
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    problem jest taki że jedna osoba wyceni swoją prace na 10zł/godzinę i będzie szczesliwa jak dostanie za robotę 100 czy 200zł a ktoś inny nie ruszy się za mniej niż 100zł/godzinę...a trzeci powie że jeden i drugi mało się ceni
    to jest jak w fotografii ślubnej jedni biora 600zł a inni 4000zł - kto ma rację?
    odpowiedz na twoje pytanie: weź jak najwięcej ale daj najlepszą jakośc

  9. #19

    Domyślnie

    A ja właśnie skłaniałbym sie do tego jak to kolega rycerz napisał

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    odpowiedz na twoje pytanie: weź jak najwięcej ale daj najlepszą jakośc
    jeśli natomiast nie jesteś pewien czy ów jakość będzie wystarczająca, to albo odpuść albo zrób za friko lub tylko za "koszty".

  10. #20

    Domyślnie

    dzięki za rady-chyba tys zł jako cena wejsciowa bedzie odpowiednia-jesli zdjecia beda wykorzystane poza www krzykne wiecej
    Ostatnio edytowane przez tomek293 ; 13-09-2009 o 10:04

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •