Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Żywotność aparatów

    Witam
    Za pomocą tego forum sprawdziłem przebieg mojego D40X no i wynosi tylko 2000 klapnięć.
    wczoraj byłem w sklepie foto i oczy mi się zaświeciły na D90 + szkło 18... 130mm
    Tak sobie pomyślałem jakby sprzedać to co mam dopłacić i kupić to wyżej,
    kartą przetargową jak myślę poza przebiegiem było by szkło Sigma 18-200 + stabilizacja Tylko...
    I tutaj moje pytanie... Czy warto?
    Jestem totalnym amatorem, głównie w 90% korzystam z programów tematycznych, pozostałe 10% to zabawa z ustawieniami dla zabawy, a poza tym jak wygląda żywotność cyfrówek?? i co ważne czy żywotność zależy od modelu np d40X a d90
    Czytałem Wasze wypowiedzi w tym temacie i " pstryknął tyle i tyle czyli powinien zepsuć się 4*"
    I nie wiem czy jest sens kupować sprzęt który nie zarabia na siebie, a który jak się zepsuje to jego naprawa będzie bez sensowna (nie wliczając tutaj zawartości portfeli)

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Czemu naprawa będzie bezsensowna?
    No wiesz cyfrówki to elektronika, może teraz z innej beczki ale pamiętam jak rodzice mieli jeden z pierwszych NASZYCH TV kolor, to jak się zepsuł to przychodził fachowiec sprawdzał, wymieniał i grało dalej, a weź napraw dzisiejsze LCD czy plazmę (mam na myśli oczywiście podwórkowego fachowca)

    Dlatego obawiam się , że jak padnie taka cyfrówka, to Pan w autoryzowanym serwisie powie " uuuuu Panie nie opłaca się lepiej kupić nowy" trzeba tutaj uwzględnić spadek rynkowy cen danego modelu.

    No ten link mnie uspokoił

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    jesli uzywasz tylko programow tematycznych to IMHO gra nie warta swieczki, kupisz D90 i bedziesz mial konretne body , ktorego wykorzystaz w 1%? nie pisze ze d90 jest zlym aparatem jest bardzo dobry ale IMHO nie dla ciebie - chyba ze chcesz zapomniec o ustawieniach tematycznych i zaglebic sie w tajniki fotografi to jak najbardziej
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  5. #5

    Domyślnie

    Zastanów się, czy funckje D90, których nie ma D40x, są ci potrzebne i czy są one dla ciebie warte różnicy w cenach. Inne funkcje pomiń, ponieważ nie są ci potrzebne, więc nie chcesz za nie płacić.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    Odnośnie funkcji to na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia, ale kto wie czy za rok się nie przydadzą.
    Zobaczmy spróbuję go wystawić jak pójdzie za przyzwoitą sumę to ok ale za psie pieniądze to nie ma sensu tym bardziej że o ile dobrze pamiętam to body jest na gwarancji, a szkło ma coś ok 3 m-cy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek74 Zobacz posta
    Witam
    ... przebieg mojego D40X no i wynosi tylko 2000 klapnięć.

    Czytałem Wasze wypowiedzi w tym temacie i " pstryknął tyle i tyle czyli powinien zepsuć się 4*"
    I nie wiem czy jest sens kupować sprzęt który nie zarabia na siebie, a który jak się zepsuje to jego naprawa będzie bez sensowna (nie wliczając tutaj zawartości portfeli)
    Witam.
    Jak długo masz D40X ?
    Ja 2000 klapnięć na swoim D5000 wykonałem w 1,5 miesiąca. Fakt, że na początku zawsze więcej "klapie".
    Jeśli w takim tempie będziesz "używał" D90 to wcześniej "zestrzeja" się technicznie niż zepsuje się ze starości.
    Reszta jak wyżej. D90 to b.dobry sprzęt, tylko czy go wykorzystasz ?
    -----------
    pozdrawiam
    Gatar

  8. #8

    Domyślnie

    Aj! Daj sobie spokój z przesiadką jeśli focisz na programach tematycznych. Puszkę sobie zmień jak zacznie cię ograniczać, chociaż jakoś trudno mi to sobie wyobrazić :P
    Najkony są lepsze, bo Kanony nie mają żółtego paska

  9. #9

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że jeżeli tylko 10% stanowią eksperymenty to nie ma sensu, poza tym masz szkło o przyzwoitej "rozpiętości". Zostaw na razie jak jest, może za jakiś czas zdecydujesz, że chcesz się rozwijać w tym kierunku i wtedy może wyjdzie nowszy, fajniejszy model w lepszej cenie. Jak na razie ceny są zniechęcające do zmian...

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Tak sobie przemyślałem i tu się z wami zgodzę, na moje umiejętności i możliwości to i tak ten D40x to za dużo, zamiast dopłacać do lepszego modelu dla samego lansu to lepiej w dobrą lampę do tego zainwestować, bo przez ten obiektyw i nawet przy zdjętej osłonie to mi wbudowana lampa cień rzuca. Byłem i oglądałem, tak z 1500 trzeba by dać

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •