Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    Jak sądzisz jakim sprzętem fotografował np. Jan Bułhak ile tam było mpix, jakie szkła i jakie D ?
    W zestawieniu z dzisiejszym np.D40 fotografował pudełkiem z obiektywem a jakie zdjęcia robił ? tu możesz np.zobaczyć http://www.foto-info.pl/jan-bu-hak-1876-1950.html i na wielu innych stronach poświęconych temu wybitnemu fotografikowi.
    Wywoływanie mistrzów z przełomu wieków to raczej nie jest dobry pomysł a co do podsumowania tego co powiedziałem, ilu z Was, którzy nie zajmują się zawodowo fotografią foci na małpkach, dlaczego w takim razie brniecie w sprzęt? Dlatego że jest łatwiej podołać w ciężkich warunkach, uzyskuje się lepsze efekty, więc darujmy sobie pogawędki o nieistotnym sprzęcie. Umiejętności, praktyka są najważniejsze, ale sprzęt jest zaraz, wcale niedaleko z tyłu. Pzdr.
    ..Nikon...

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez getos Zobacz posta
    ... a co do podsumowania tego co powiedziałem, ilu z Was, którzy nie zajmują się zawodowo fotografią foci na małpkach, dlaczego w takim razie brniecie w sprzęt? Dlatego że jest łatwiej podołać w ciężkich warunkach, uzyskuje się lepsze efekty, więc darujmy sobie pogawędki o nieistotnym sprzęcie. Umiejętności, praktyka są najważniejsze, ale sprzęt jest zaraz, wcale niedaleko z tyłu. Pzdr.
    Kilka lat temu na forum było dostępne D50, D70 i w porywach D100. Kto jeszcze pamięta te aparaty? Poziom zdjęć w większości w tamtym czasie był o niebo wyższy od tego który jest teraz na forum.
    Teraz bez FF to się lepiej nie odzywać. I co? W większości zdjęcia testowe ścian i bateryjek
    Prawda jest taka, że wiele osób zmienia co chwilę sprzęt na coraz lepszy aby nadrobić ogromne braki w wiedzy fotograficznej.
    Wielokrotnie na forum osoby zabierały się za porównywanie zdjęć z aparatów z najwyższej półki a nie potrafiły poprawnie zrobić zdjęcia czy go prawidłowo wywołać z formatu RAW.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #53

    Domyślnie

    Gdy brak sprzętu profi... ilekroć to widzę to przypomina mi się flickr Rosie Hardy, która robi 400D z kitem http://www.flickr.com/photos/rosie_hardy/
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez getos Zobacz posta
    Wywoływanie mistrzów z przełomu wieków to raczej nie jest dobry pomysł
    Dlaczego?

    Poza tym wyjaśnię o co chodziło z tym porównaniem.

    Aparat jakim posługiwał się wówczas mistrz w porównaniu z dzisiejszymi sprzętami to zaledwie pudełko z czymś co przypomina obiektyw (w dzisiejszych kategoriach) i w niczym nie przeszkadzało to uzyskiwać mistrzowskie obrazy.Trudno jest mi sobie wyobrazić jakie zdjęcia robiłby dziś J.Bułhak mając do dyspozycji np.D3 i odpowiednie szkła, ale z drugiej strony sądzę,że wielu z posiadaczy dzisiejszych D ileś tam nie dość,że nie uzyskałoby nawet części poziomu tamtych zdjęć to pewnie nie potrafiłoby nawet zrobić zdjęcia. Bo to film trzeba założyć,naciągnąć migawkę,przewinąć,wywołać itp.itd.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #55

    Domyślnie

    Myśle ze to prawda...biegniemy ciagle za postępem, uzaleznilismy się już od niego . A tak pozatym , poproszę dokładniej, dlaczego na raw nie mogę korzystać z zommu optycznego i cyfrowego?? Oraz niektórych funkcji ...??

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Gdy brak sprzętu profi... ilekroć to widzę to przypomina mi się flickr Rosie Hardy, która robi 400D z kitem http://www.flickr.com/photos/rosie_hardy/
    Rosie Hardy już nie robi 400D z kitem, tylko 5dmk2 co nie zmienia faktu, że zdjęcia z okresu 400D były złe, wręcz przeciwnie...
    “If debugging is the process of removing software bugs, then programming must be the process of putting them in.”
    Edsger Dijkstra

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igusiek21 Zobacz posta
    Myśle ze to prawda...biegniemy ciagle za postępem, uzaleznilismy się już od niego . A tak pozatym , poproszę dokładniej, dlaczego na raw nie mogę korzystać z zommu optycznego i cyfrowego?? Oraz niektórych funkcji ...??
    czasami producenci niektorych modeli aparatow dodaja w zestawie taki bajer...

    nazywa sie toto instrukcja obslugi i powinno gdzies byc na dnie pudelka

  8. #58

    Domyślnie

    A posiadam taki bajer tylko trochę malo tam pisze. A na ten temat to g.... ;DD

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igusiek21 Zobacz posta
    A posiadam taki bajer tylko trochę malo tam pisze. A na ten temat to g.... ;DD
    i jak tu się ustosunkować do takiej wypowiedzi...
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •