Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Czasem mam wrażenie, że niektórzy zapominają, że fotografia jest sztuką i nie wszystko jest tutaj zero-jedynkowe jak w matematyce czy informatyce.
    Jak jednemu zdjęcie się podoba, to ma znaczyć że jest gniotem ? Ważne, że podoba się Tobie. I wcale nie chodzi tutaj o brak autokrytyki, tylko nie zawsze zdjęcie trafi do gustów szerszej widowni. Oczywiście wszelkie porady i głosy krytyki należy brać pod uwagę, ale z odpowiednim dystansem, bo nikt tu chyba nie jest profesorem sztuki.
    Łatwiej uwieść ludzi przesiąkniętym plastikiem zdjęciem wypacykowanej modelki młodocianego glamour'zysty (jeżeli można tak napisać). Po obejrzeniu takiego natłoku różnych zdjęć mam wrażenie, że każde kolejne jest takie same jak poprzednie, a cała dzisiejsza fotografia to jeden wielki MC Donald

    Akurat Twoje zdjęcia nie są złe, trochę brakuje Ci warsztatu, ale to już od Ciebie zależy czy zrobisz coś w tym kierunku.

    Jeżeli chodzi o kwestię sprzętową ... moim zdaniem fotografia krajobrazowa, a m.in. takie zdjęcia zaprezentowałaś, jest najmniej wymagającą fotografią pod tym względem ... bardzo dobre zdjęcia można robić nawet kompaktem.

    Ok, koniec wykładu, ale musiałem wydać swoją opinię (a teraz możecie ją skrytykować)

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez kptYossarian ; 06-09-2009 o 23:52

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igusiek21 Zobacz posta
    jestem amatorem...aparat mam lecz bez wymiennych cześci. lumix dmc fz 28.
    zdjęcia robie czesto, także czesto wychodzę w plener.
    moje zdjecia maja to coś ponieważ to widzę lecz nie sa idealne.
    mam szanse osiagniecia idealnego zdjecia bez az tak profesjonalnego sprzetu(jeszcze niestety muszę sie pomeczyc tym co mam aż do wymiany sprzetu dlatego prosze orady)
    pozdrawiam
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=87818

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kptYossarian Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o kwestię sprzętową ... moim zdaniem fotografia krajobrazowa, a m.in. takie zdjęcia zaprezentowałaś, jest najmniej wymagającą fotografią pod tym względem ... bardzo dobre zdjęcia można robić nawet kompaktem.
    niezłe powiedz to tym co używają 700D i obiektywów ultra-wide po kilka tysiecy złotych.

  5. #25

    Domyślnie

    jaś - oczywiście można mieć ultra szerokokątne obiektywy, jednak wcale to nie jest ultra-potrzebny element. Wielokrotnie spotykałem się z widoczkami robionymi nawet teleobiektywami, aby odseparować inne elementy tła i uzyskać odpowiednie zbliżenie.
    D700 do krajobrazów ? Po co ? Przecież i tak używa się ISO 100, wysokich wartości przysłon aby uzyskać dużą GO (a przy f/11 różnice pomiędzy szkłami potrafią się zacierać). Nie potrzeba tutaj płytkiej GO tak jak w większości "produkowanych" portretów, krótkiego czasu naświetlania, długich ogniskowych i szybkiego AF tak jak w fotografii sportowej czy odległości ostrzenia albo skali odwzorowania tak jak w makro.
    Najbardziej przydatny jest statyw i forsa na podróże

  6. #26
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Kapitanie - większy kąt widzenia :] na pełnej klatce 12mm jest równe 12mm, a nie "ma kąt widzenia odpowiadający 18mm na pełnej klatce filmu małoobrazkowego" ;] to potrafi zrobić różnicę ;]
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  7. #27

    Domyślnie

    Oczywiście, że potrafi, tak samo jak potrafi zrobić różnicę przejście na średni format, itd. Zawsze trzeba dążyć do lepszego, ale ...
    jedynie co chcę powiedzieć, to to, że fotografia krajobrazowa jest mało wymagającą dziedzina fotografii pod względem sprzętowym. Nie jest tak wymagająca jak fotografia sportowa czy makro.

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    jedno z moich najlepiej sprzedajacych sie na stokach zdjec zrobilam malpka
    Pozdrawiam A.

  10. #30

    Domyślnie

    no, no jednak to nie sprzet jest najwazniejszy. podzielone opinie
    jednak trzeba miec reke i oczywiście oczko do owakiej sztuki pozdrawiam

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •