Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Skaner do negatywów

    Słuchajcie.

    Potrzebuję zanabyć jakiś prosty skaner do negatywów 35mm.
    Ma służyć w celu w miarę sensownego zeskanowania negatywu lub slajdu po to, by ocenić zdjęcie -- czy nadaje się do zabawy w ciemni.
    Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item732386570_skan..._ion_35mm.html
    Wygląda fajnie: Skan bez użycia komputera, bezpośrenio na kartę SD, komputer widzi ten skaner jako dysk wymienny (coś ala pendrive)
    Wygląda, że prosto, łatwo i przyjemnie.

    Ktoś miał z tym do czynienia? 3 stówki -- niby niewiele, ale czy nie wyrzucone w błoto? Czy jakość tego skanu w ogóle do czegokolwiek się nadaje? Czy będę w stanie ocenić ostrość/kadr/poprawność naświetlenia -- czyli informacje potrzebne do wybrania klatki do ciemni?

    Chętnie wysłucham opinii kogoś, kto miał do czynienia.

    (kochany moderatorze -- jeśli to zły dział -- bardzo proszę o przeniesienie)
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  2. #2

    Domyślnie

    IMHO trzebaby potestować. Ja do zastosowań takich, jak piszesz- sprawdzenie negatywu, itp kupiłem używaną agfę 1236u z pokrywka do negatywów. koszty poniżej 100 PLN, tyle że zajmuje dużo biurka. Zalety - mozna skanować i duże negatywy i płytki szklane.

    znalazłem Nikona - TU
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  3. #3

    Domyślnie

    Przykłady mówią same za siebie. Szmelc.

    Ja bym dozbierał jeszcze trochę i kupił któregoś z Epsonów z serii perfection photo V i trzy cyferki. Jeśli tylko do małego obrazka to v300, v350, jak do średniego v500
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za cenne wskazówki.
    Prawdopodobnie pokieruję wzrok w innym kierunku niż ten cudaczny wynalazek
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •