Close

Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021
Pokaż wyniki od 201 do 206 z 206
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wolf4321 Zobacz posta
    Dzięki. Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie o tryb Av - w instrukcji napisane jest że w tym trybie "światło lampy jest automatycznie sterowane przez wbudowany czujnik fotograficzny" - na ile poprawnie działa to sterowanie? Czy lampa ma informację z body o odległości aparat-obiekt?
    Lampa w tym trybie nie komunikuje się z korpusem, poza wyzwoleniem. Wbudowany w lampę układ pomiarowy po nastawieniu ISO i przysłony, na podstawie odbitego światła od obiektu dobiera moc błysku (wszelkie filtry na obiektywie są pomijane, więc trzeba stosować korektę). Generalnie TTL to to nie jest, ale na ogół działało to w lampach bardzo przyzwoicie. Nie wiem, ponieważ nie mam Di866, jak będzie w tym przypadku.
    Jako, że to jest Nissin to musieli coś spieprzyć: w instrukcji pisze (właśnie kuknąłem), że nastawione ISO przekazuje aparat (!) - wobec tego jest bardzo możliwe, że będzie działać to tylko na aparatach cyfrowych. Pozostanie tylko Manual. Jakbyś miał możliwość wypróbować tę lampkę u siebie byłoby najlepiej.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 21-03-2011 o 14:02
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #202

    Domyślnie

    Wyszła nowa wersja di866 mkII.
    Informacje na stronie producenta: http://www.nissindigital.com/en/di866mkii.html

    Na pierwszy rzut oka dodano:
    - TTL-BL
    - cichszy zoom palnika
    - drugi palnik z regulacją mocy do 1/128
    - metalową stopkę

  3. #203

    Domyślnie

    fajnie z tym TTL-BL, zoom tez istotny bo ryczał, metalowa stopka - niby gadżet, ale jednak robi solidne wrażenie. Cóż, wersji pierwszej używam od dłuższego czasu - już drugi rok, równolegle z SB900 i nie ma żadnych problemów. Jak sensowna będzie cena tej wersji MK2 i poprawili przypadłości z "umieraniem" lampy ni stad ni zowąd (o czym kilku userow tu pisało), to spoko powinna znaleźć nabywców.
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

  4. #204

    Domyślnie

    i co? ktoś już bawił się tą di866 mark II?
    Może macie jakieś uwagi na jej temat bo właśnie przymierzam się do jej zakupu

  5. #205

    Domyślnie

    i co naprawdę nikt jej jeszcze nie ma??
    Na razie mało jest informacji o tej lampie. Jak ktoś posiada to niech się podzieli spostrzeżeniami.

    p.s czy di866 rozpoznaje matrycę dx??

  6. #206
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Ząbki/Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Użytkuję lampę di866 mark II od około miesiąca z d5100, ale niestety tylko na stopce. Szkoda że d5100 nie ma wbudowanego nadajnika do przetestowania lampy jako zdalnej. Jestem w sumie świeżym użytkownikiem i lustrzanki i lampy, ale mogę powiedzieć, że działa jak na razie bezbłędnie w trybie AUTO oraz TTL. Często wykorzystuję palnik pomocniczy w trybie TTL i sporadycznie ustawiam jego moc na więcej niż 1/128, nie wiem czy działa w trybie auto - fizycznie nie miałem okazji zobaczyć tego dodatkowego błysku. Bawiąc się lampą wprowadzałem korekty mocy błysku, ale najlepsze efekty są gdy korekta na lampie jest "0" i mam lekko podniesioną moc błysku w aparacie na "+1", czasami w nietypowych warunkach oświetlenia, np. gdy odbijam światło z za siebie przydatna jest szybka korekta mocy błysku na lampie (z aparatu ciężko ją wydobyć). Fajnie działa stroboskop, n.p. do podkreślenia ruchu wentylatora czy innych ruchomych obiektów. Wykonałem ok. 600-700 zdjęć z tą lampą i mogę zapewnić, że jest cicha, przetwornicę ledwo słychać, głośniejszy jest napęd do zmiany ogniskowej i jak na razie nic z nią się nie dzieje.
    Przy okazji może ktoś podpowie jaki nadajnik do wyzwalania tej lampy dokupić, raczej aby zdjąć lampę i odciążyć aparat bo n.p. dla małżonki jest za ciężki.

Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •