Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Mniej, niż Ci się wydaje. A do tego robota przestaje być ciekawa po pierwszym na Twoim koncie zmieleniu przechodnia przez TIRa
    Takie zdjęcia muszą też robić fotoreporteży... Tzn. tak na prawdę nikt nic nie musi, ale jeśli chce zarabiać pieniądze... Przez pewien czas pracowałem w lubelskiej gazecie... Robiłem kilka wypadków, ale - z mojego punktu widzenia na szczęście - tylko takie, gdzie nikt nie zginął.

    Ciężki i czasem niewdzięczny kawałek chleba...

    Pozdrawiam

  2. #12

    Domyślnie

    Weegee tez robil podobne zdjecia (tzn z wypadkow, chociaz nie pracowal w policji) a teraz to klasyka fotografii

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr.Arnoldes Zobacz posta
    Takie zdjęcia muszą też robić fotoreporteży... Tzn. tak na prawdę nikt nic nie musi, ale jeśli chce zarabiać pieniądze... Przez pewien czas pracowałem w lubelskiej gazecie... Robiłem kilka wypadków, ale - z mojego punktu widzenia na szczęście - tylko takie, gdzie nikt nie zginął.

    Ciężki i czasem niewdzięczny kawałek chleba...

    Pozdrawiam
    Zapewniam Cię, że TAKICH zdjęć fotoreporterzy nie muszą robić i nie mogą. Poza tym gwarantuję, że większość z wypowiadających się w tym wątku nie potrafiłaby zrobić dokumentacji zdjęciowej z wypadku. Nie mówiąc już o np. zbliżeniach ran kłutych u denata, itp - nie wszystko robi się podczas sekcji. No i jeszcze jedno - do dymiącej kupki ludzkiego mięsa na drodze nie da się przyzwyczaić - ja w każdym razie przez 1,5 roku się nie przyzwyczaiłem
    Ostatnio edytowane przez fIlek ; 04-09-2009 o 01:20

  4. #14

    Domyślnie

    No ja przez prawie 20 lat też nie.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #15

    Domyślnie

    Czepiacie się zdjęć

    W policji ludzi robiących zdjęcia można podzielić na dwie grupy:

    - zwykłych policjantów, którzy się na fotografii nie znają ale muszą dokumentować różne małe sprawy
    - wykształconych, zawodowych fotografach (po szkołach), którzy się na tym znają i wiedzą co robić.

    Ci drudzy fotografują przy poważniejszych sprawach i nie są wzywani np. żeby zrobić zdjęcie przeciętej kłódki w piwnicy. Poza tym robią np. zdjęcia śladów, fotografują wypadki, sekcje itp. Fotografują też w podczerwieni, przez mikroskop itp. itd.

    Ja znam kilku(nastu) tych drugich. Jeżeli chodzi o sprzęt - oni akurat mają w 95% nikony, w tym modele flagowe (jednocyfrowe). Jeżeli chodzi o szkła, to mają sporo topowych. Typu micro nikkor, 300/2.8 itd.
    Ostatnio edytowane przez adrian ; 04-09-2009 o 07:59
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Gurgul99
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Polska, na dole.
    Posty
    222

    Domyślnie

    Wszystko zależy od województwa i zaradności komendanta.
    Tam gdzie pracuję technicy korzystają w 95% przypadków z EOS-ów 350 + kitówka, czasem używa się szkła 28-105. Lampy bodajże są Metz`a.
    W fotografii policyjnej nie chodzi o idealne wykadrowanie bo nierzadko nie ma czasu i możliwości, nikt nie bawi się w saturację, poziomy itd bo obróbka zdjęć jest niedozwolona. To ma być pstryk pokazujący sytuację, miejsce zdarzenia, przedmiot. To wszystko.
    A kupki mięsa na asfalcie? To jeszcze nic... a robienie zdjęć człowiekowi który w lecie leżał w wannie przez miesiąc....
    Do wszystkiego człowiek się przyzwyczaja, to tylko mięso, tak trzeba myśleć i pracuje się dalej... zaczniesz myśleć o każdej ludzkiej krzywdzie to zwariujesz.
    Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam
    W tym miejscu trzeba się chwalić sprzętem?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •