Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Studia

  1. #1

    Domyślnie Studia

    Witam

    Jakie możecie polecić dobre studia wydział fotograf/grafik z naciskiem na grafik
    Żadne ASP mnie nie interesuje bo mam tam wielu znajomych i wiem jak jest...
    Najlepiej Anglia lub ew. Francja chociaż o namiary w Polsce bym się nie obraził

    Pozdrawiam



    PS jeszcze małe pytanko...

    Studia graficzne lub fotograficzne jakie mają mniej więcej wymogi? chodzi o maturę
    D90 | sb-900 | N18-105 | N18-85| N50/1.4G

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Twoje pytanie postawione w PS, to raczej brana jest pod uwagę teczka prac i wiedza z historii sztuki, historii fotografii.

  3. #3

    Domyślnie

    Dorzucę, że na South East Essex College w Southend biorą pod uwagę Twoje portfolio, zaangażowanie, potem pytają o umiejętności, sprawdzają czy szybko się uczysz (śmieszne to ) i czy możesz zapłacić ok. 3500 funciaków za rok Trwa 3 lata a potem możesz się wybrać na coś co nazwałbym 'Master of Co Tam Wybierzesz' - odpowiednik naszego magistra. Plusem jest, że podejmując studia, czy to w Polsce czy w UK, jesteś zwolniony (i Twoja rodzina zamieszkująca wspólnie - o ile żyjesz w UK) także z podatku miejskiego, tzw. council tax.

    pozdrawiam
    mati

  4. #4

    Domyślnie

    O matyjasz bardzo dziękuję za informacje najgorzej z kasą ale i to da radę
    D90 | sb-900 | N18-105 | N18-85| N50/1.4G

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdziłem coś jeszcze, jeśli Twoje dochody są zbyt niskie (sprawdź ale to jest chyba 19k brutto na rodzinę 2 osoby) to możesz się ubiegać o dofinansowanie, lub kredyt studencki. Nie jestem jednak pewien wieku, do jakiego student może się ubiegać ot taki kredyt. Być może nie ma granicy wieku, ale musisz to sprawdzić.

    pzdr
    mati

  6. #6

    Domyślnie

    ubiegać o dofinansowanie za granicą? czy w Polsce
    ok dzięki za info
    D90 | sb-900 | N18-105 | N18-85| N50/1.4G

  7. #7

    Domyślnie

    Mówię jak jest w UK. Jeśli studiujeszw Polsce ale mieszkasz w UK i płacisz CT, możesz się ubiegać o jego zawieszenie na czas studiów. Jeśli chcesz studiować w Polsce to nie dostaniesz raczej kredytu w Anglii na takie studia, sądzę że to wyłącznie możliwe jeśli studiujesz ORAZ mieszkasz w UK.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •