Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czytnik hdd

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Domyślnie Czytnik hdd

    Czy ktoś może korzysta z takiego lub podobnego wynalazku http://www.allegro.pl/item721137984_...myslowice.html?
    Funkcjonuje to bezproblemowo? Jak dla mnie wygląda to na bardzo dobrą (tańszą) alternatywę dla dysków zewnętrznych.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolek Zobacz posta
    Czy ktoś może korzysta z takiego lub podobnego wynalazku http://www.allegro.pl/item721137984_...myslowice.html?
    Funkcjonuje to bezproblemowo? Jak dla mnie wygląda to na bardzo dobrą (tańszą) alternatywę dla dysków zewnętrznych.
    Skorzystałem z czegoś takiego. Faktycznie wygodne.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    ...
    Posty
    106

    Domyślnie

    Mam i korzystam cały czas. Bardzo wygodne i funkcjonalne.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Domyślnie

    Dzięki.
    To będę musiał sobie takie urządzonko sprawić w niedalekiej przyszłości.
    Jeszcze jedno pytanie. Po włożeniu do czytnika dysk jest w nietypowej pozycji. Nie spowoduje to skrócenia jego żywotności?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tez mogę polecić (używam coś takiego) . Do archiwizacji zdjęć wychodzi taniej niż zewnętrzne HDD. Prędkość przy użyciu złącza eSata jest dodatkowym plusem, ale oczywiście USB 2.0 tez działa.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam cos takiego z napisem UNITEK - ma to dodatkowo huba USB oraz czytnik kart. Sprawuje sie ok, jedyna wada to dosc luzny port na CFki, trzeba uwazac, jak sie wklada karte zeby nozki trafily i sie nie pogiely - poki co mi sie udaje jakos

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Ja tez mogę polecić (używam coś takiego) . Do archiwizacji zdjęć wychodzi taniej niż zewnętrzne HDD. Prędkość przy użyciu złącza eSata jest dodatkowym plusem, ale oczywiście USB 2.0 tez działa.
    Z ciekawości: testowałeś to rozwiązanie przy jakiejś standardowej pracy z plikami na dysku. Chodzi mi o orientacyjne róznice w prędkości pomiędzy dyskiem podpietym przez e-sata a normalne złącze sata.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlackRoger Zobacz posta
    Z ciekawości: testowałeś to rozwiązanie przy jakiejś standardowej pracy z plikami na dysku. Chodzi mi o orientacyjne róznice w prędkości pomiędzy dyskiem podpietym przez e-sata a normalne złącze sata.
    Nie robiłem niestety żadnych testów z prawdziwego zdarzenia. Archiwizowałem zdjęcia na PC-cie używając złącza eSata do spółki ze starawym WD Caviar SE. Działało to wolniej niż wewnętrzne WD (VRaptor i RE3), ale nic w tym dziwnego. Natomiast eSata w tym ustrojstwie działa szybciej nie USB (archiwizacja Maca). Sorry za "naukowe " podejście

    Uwaga, chociaż to urządzenie przyjmuje dyski 2.5 i 3.5 calowe, to Raptor nie będzie działał (Dysk 2.5 c. w obudowie 3.5 )
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam coś podobnego, tylko bez obudowy - kabel z dwoma wtyczkami: z jednej strony USB, a z drugiej duże IDE plus do tego zasilacz. Jedyny problem, jaki z tym mam to, że jak się podłączy przez to dysk, to Neostrada się rozłącza i nie może się połączyć ponownie, dopóki się korzysta z tego dysku (nawet, jeśli dysk jest podłączony do innego komputera w innym pokoju). Wygląda na to, że ten śmieszny zasilacz sieje zakłóceniami (ale jak te zakłócenia się przenoszą na neostradę to nie pytajcie, bo nie mam pojęcia), bo jak połączę zasilanie z zasilacza komputerowego, to jest ok.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •