Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74
  1. #1

    Domyślnie Tamron - ostrzeżenie przed polskim serwisem foto-technika

    Witam,

    W czerwcu tego roku zakupiłem obiektyw tamron 90/2.8 macro, niestety stwierdziłem w nim wadę fabryczną która uniemożliwiała prawidłowe funkcjonowanie obiektywu, ostrość blokowała się i uniemożliwiała dalszą pracę silniczka AF.

    Obiektyw wysłałem do przedstawiciela Tamrona- serwisu Foto-Technika.pl, w lipcu tego roku. Otrzymałem od nich informacje że naprawa może potrwać do 30 dni. Po ponad 40 dniach roboczych, zadzwoniłem do firmy po czym Pani poinformowała że obiektyw już musiał zostać do mnie wysłany po tak długim czasie, na następny dzień zadzwoniłem ponownie, serwisant odłożył słuchawkę po pytaniu "co z moim obiektywem". Po następnym telefonie również nie uzyskałem informacji co z obiektywem. Po kilku mailach dostałem łaskawą odp. że obiektyw może być naprawiany w szczególnych przypadkach dłużej niż 30 dni. I koniec... Kontakt się urwał.

    Zgodnie z ustawą:
    ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 30 maja 1995 r.(Dz.U. Nr 64, poz. 32w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów.
    "Jeżeli jest wymagane dodatkowe sprawdzenie zasadności reklamacji (np. opinia rzeczoznawcy, badanie w miejscu używania wyrobu) lub sprowadzenie nowego towaru na wymianę albo reklamacja jest załatwiana przez usunięcie wady, sprzedawca załatwi reklamację najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia jej zgłoszenia, chyba że konsument wyraził na piśmie zgodę na przedłużenie tego terminu. "


    firma nie ma prawa przetrzymywać mojej własności dłużej niż 14 dni jeśli nie wyrażę na to pisemnej zgody. Oni najwyraźniej działają poza prawem.
    Chciałem wszystkich ostrzec przed produktami Tamrona a szczególnie przed nieudolnym polskim serwisem foto-technika.pl. Ja pozbyłem się obiektywu i nie mam go już 2 miesiąc. Sprawa zaszła tak daleko że jestem zmuszony zgłosić sprawę na policję i wyegzekwowanie od firmy która kieruje się niedozwolonymi w kraju procedurami.

    Nie polecam i ostrzegam.
    D90 + N50mm/1.8 + N18-105(3.5-5.6) + TAMPON 90mm/2.8 (serwis grrrrr...) + SB900

  2. #2

    Domyślnie

    no więc, z tego co czytam tutaj na forum, serwis na Postępu też gremialnie na policję pozwan zostanie
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  3. #3

    Domyślnie

    A ja wlasnie myslałem o zakupie tego obiektywu
    D90, N35f1.8, N60f2.8 Micro, CZJ S135f3.5
    CANON 5D, C 17-40 f4 L, C 85 f1.8

  4. #4

    Domyślnie

    Obiektyw super, bodaj najlepszy w tej klasie, ale nasz kraj jest traktowany przez producentów jak republika bananowa (poniekąd słusznie...). Murzyn dostał obiektyw, to niech się cieszy i wypier....
    Ze zgrozą ostatnio czytałem wątek, że bardziej się opłaca wysyłać obiektyw do naprawy do Wielkiej Brytanii do tamtejszego serwisu Nikona, niż na Postępu w Warszawie.
    Chyba tylko Sigma podchodzi do tego jakoś poważniej, o Canonie i Tokinie nic nie wiem.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem styczność z tym serwisem. Co prawda chodziło o Zeissa (a w zasadzie serwis tylko przyjmował i wysyłał Zeissa do Oberkohen, potem z powrotem do mnie), ale mam pozytywne wspomnienia. Sprawnie i kontakt niezły.
    pozdr
    D800

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    ...
    Chyba tylko Sigma podchodzi do tego jakoś poważniej, o Canonie i Tokinie nic nie wiem.
    Serwis canona na Żytniej (W-wa) nie ma zbyt dobrej opinii. Ludzie często reklamują naprawy. Użytkownicy z zach. Polski często decydują się na serwis w Berlinie.
    Tamrona często ludzie biorą, bo w przeciwieństwie do sigmy jest mniej problemów z AF z canonami. Niestety, niższa cena to nie tylko tworzywa, ale też praktycznie brak serwisu w PL.
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

  7. #7
    bth
    Gość

    Domyślnie

    Mój Tamron 70-200 obecnie leży w serwisie w Foto Technice - mimo obiecanej wyceny naprawy w 3-7 dni, za moment minie drugi tydzień od dnia odebrania sprzętu przez serwis. Po wielokrotnych interwencjach udało mi się uzyskać w drodze wyjątku obietnicę, że wycena będzie na poniedziałek. Zobaczymy. W każdym razie ... ciąg dalszy nastąpi

    Serwis odpowiadał na maile sprawnie i szybko, dopóki rozmawialiśmy o przesłaniu obiektywu. Od tego momentu zaczęły się schody.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez excentryk Zobacz posta
    Zgodnie z ustawą:
    ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 30 maja 1995 r.(Dz.U. Nr 64, poz. 32w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów.
    "Jeżeli jest wymagane dodatkowe sprawdzenie zasadności reklamacji (np. opinia rzeczoznawcy, badanie w miejscu używania wyrobu) lub sprowadzenie nowego towaru na wymianę albo reklamacja jest załatwiana przez usunięcie wady, sprzedawca załatwi reklamację najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia jej zgłoszenia, chyba że konsument wyraził na piśmie zgodę na przedłużenie tego terminu. "
    Pozwolę sobie na małe wyjaśnienie.

    Po pierwsze w/w akt prawny nie jest ustawą tylko rozporządzeniem - ale to mały "pikuś".
    Po drugie w/w rozporządzenie nie obowiązuje od 1 lipca 2002 r., a przytoczone w nim okoliczności dotyczą reklamacji towaru u sprzedawcy ("rękojmi") - a nie korzystania z gwarancji!!!
    Po trzecie "zastępująca go" ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (...) nie precyzuje terminu w jakim gwarant powinien naprawić usterkę !!! Co więcej określa znacznie mniej dobrych rzeczy niż to miało miejsce przed wejściem w życie w/w ustawy - gdyż wyłącza stosowanie części przepisów k.c. dot. sprzedaży konsumentom.
    (Jest to wynik pośpiesznego i bezmyślnego dostosowywania przepisów do prawa unijnego.)
    Po czwarte takie zobowiązanie może wynikać jedynie z treści dokumentu gwarancyjnego.
    Po piąte - jak obiektyw miał wadę fabryczną - to trzeba było napisać pismo z reklamacją towaru zgodnie z ustawą "o sprzedaży konsumentom" - a potem zanieść go (lub wysłać) do SPRZEDAWCY (a nie do serwisu) i zażądać wymiany na nowy.

    Jeżeli od zkaupu towaru nie minęło jeszcze 6 miesięcy, to ja bym zażądał niezwłocznego wydania obiektywu przez serwis (bez naprawy), a następnie zareklamowałbym go w sklepie - o ile jest to rzeczywiście wada fabryczna, a nie usterka powstała w trakcie eksploatacji.

    A co do kwestii działalności serwisów (Tamorna czy Nikona), problem polega na tym, że jakiekolwiek skargi na ich działanie nie dochodzą do samego Nikona/Tamrona. Te serwisy są to podmioty gospodarcze działające na zasadzie licencji uzyskiwanej od w/w firm i działają sobie jak chcą. Cokolwiek byście nie powiedzieli "Panu z serwisu" możecie być pewni nie dotrze to nawet do jego kierownika. Wszelkie skargi na działalność serwisu powinny być zgłaszane w formie pisemnej - z prośbą o pisemne ustosunkowanie się do skargi. Dobrze by było, żeby takie skargi tłumaczyć na język langłydż angielski i wysyłać do Nikon Co..
    Ostatnio edytowane przez eldritch ; 03-09-2009 o 17:16
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  9. #9

    Domyślnie

    A wystarczyło, przed zakupem, wpisać w szukajce "foto-technika" i już byś wiedział a kim masz do czynienia.
    Było już wiele na forach nt. tej firmy.

    Chamstwo i cwaniactwo totalne, szef firmy - pan mądrala. Miałem z nimi nieprzyjemność o czym pisałem kiedyś na forum.

    Teraz jak kupuję cokolwiek to zwracam uwagę żeby czasem głównym dystrybutorem na Polskę nie była ta pożal się Boże firma.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez excentryk Zobacz posta
    firma nie ma prawa przetrzymywać mojej własności dłużej niż 14 dni jeśli nie wyrażę na to pisemnej zgody.
    Jeśli poinformują Cię w ciągu 14 dni od oddania do nich , że naprawa potrwa dłużej to mają prawo trzymać w sumie w nieskończoność... Niestety.
    Dlatego czasem warto nie upominać się o żadną informację w ciągu tych 14 dni i i jeśli sami się nie odezwą to mamy ich w ręku i mamy prawo żądać zwrotu kasy lub nowego towaru (to czy kasa czy nowy towar decyduje sprzedawca).

    Ja miałem taką sytuację z Sigmą (gwarancję miałem tylko sklepową), sklep nie dał mi żadnego info w ciągu 14 dni od oddania im zepsutego szkła (a naprawa się przeciągała), więc pisemko w por. z Federacją Konsumentów do sklepu, przycisnąłem ich i.. oddali kasę.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •