Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74
  1. #21

    Domyślnie

    Przyłącze się do Was.

    Oddałem Tamrona 17-50; opisłem, ze mam luzy na przedniej części obiektywu, po założeniu osłony p.słonecznej rusza się to dość mocno i strach, że kiedyś mi "przód" wypadnie.
    Zrobili mi w około 6 tygodni, jest ok, luzy usunięte. Z czasem zajrzałem do raportu naprawy który dostałem:

    Zgłoszona usterka, Prośba o dystorsję, Front Focus (ostrzy przed obiektywem)
    Co to jest Prośba o dystorsję ???
    D700,D700, 14,16,35,35,50,55,85,70-200 2xSB900 4xYN460II, YN568

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Budziko Zobacz posta
    Co to jest Prośba o dystorsję ???
    ..że oddając obiektyw do nich, prosisz się o kłopoty

  3. #23

    Domyślnie

    Może wyczytali mi z gwiazd że chcę kupić fisheye i chcieli mi zrobić rybkę z zoomem do 50mm z stałym światłem.
    Szkoda tylko, że to co naprawdę reklamowałem zrobili przypadkiem - szukając dystorsji
    he he
    D700,D700, 14,16,35,35,50,55,85,70-200 2xSB900 4xYN460II, YN568

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    163

    Domyślnie

    Parę lat temu miałem problem z T17-50, nowym ze sklepu, na szczęście to sklep stanął na wysokości zadania i po 14 dniach zwrócił mi pieniądze i pewnie dalej sam droczył się z foto-techniką.
    W przypadkach tutaj opisywanych nie szczypał bym się i zgłosił sprawy do UOKiK.

  5. #25

    Domyślnie

    Na forum jest wiele kompetentnych, "angielskojęzyczno-władających" osób, które zapewne pomogą w temacie.
    Płacimy grubą kasę za sprzęt, serwis i co w zamiana dostajemy....?!

    Proponuję założyć gdzieś sensowny wątek w którym to wszyscy zainteresowani mogliby wpisywać swoje "reklamacje" dotyczące sławetnych serwisów i konkretnych przypadków. Podejrzewam że znajdzie się osoba która pomoże z tłumaczeniem treści a potem tylko słać, słać i słać na "samą górę" i czekać co z tego wyjdzie

    Dłużej tak być nie może

  6. #26

    Domyślnie

    Kurcze czyli jak mam do wymiany soczewke to oni wymienia tasme AF, oddadza do kalibracji i wroci z rozwalona soczewa
    Ale jaja......chyba poszukam serwisu w UK!

  7. #27

    Exclamation

    Cytat Zamieszczone przez cezarycezary Zobacz posta
    Dłużej tak być nie może
    to chyba jakąś partię kolega musiałby założyć - na wielu forach co chwila takie wątki się pojawiają.
    Prawda jest taka że nie mamy speców i sprzętu potrzebnego do napraw skomplikowanych obiektywów i elektroniki.
    Pewnie naprawiają większość metodą prób i błędów podstawiając przypadkowe części, bo serwisy części do napraw gwarancyjnych po prostu kupują.

    Jak byś założył już tę partię - koniecznie daj znać - zapiszę się i oddam na Ciebie głos by w końcu klient miał w tym kraju jakieś normalne prawa.

  8. #28
    bth
    Gość

    Domyślnie

    Moja historia z Tamronem - trafił do serwisu 2 tygodnie temu (pogwarancyjnie), uszkodzenia - urwana tasiemka ze ścieżkami + rozkręcił się. Przed wysyłką serwis zapewnił, że "wycena realizowana jest zazwyczaj w ciągu 3-7 roboczych", wczoraj po raz pierwszy udało mi się połączyć z serwisantem - po dwóch tygodniach wydzwaniania i mailowania. Otóż serwis nie tylko nie ma niezbędnych części (m.in. tych tasiemek), ale nie umie sam wycenić naprawy i w tym celu szkło musi pojechać do serwisu niemieckiego. Masakra, szczególnie że oględziny obiektywu w takim stopniu dało się zrobić wirtualnie na podstawie mojego maila z opisem uszkodzeń.

    Teraz czekam na wycenę naprawy doprowadzającej obiektyw do stanu full manual, czyli mechanika. Nie wiem czy będzie mi się chciało bawić w czekanie parę miesięcy na werdykt serwisu niemieckiego, szczególnie że nie mam żadnej gwarancji, że nie krzykną nagle 400 euro.

    Szykuje mi się zakup kolejnego tele, na N70-200 mnie nie stać, więc w orbicie zainteresowań pozostaje Sigma. Tam też tak różowo z serwisem?

    PS. Od serwisanta (z którym rozmawiało się naprawdę w porządku, nie jego wina że to tak wygląda) dostałem też info, że nie potrafi powiedzieć, w jakim czasie niemiecki serwis zrobi wycenę. Czasem tydzień, czasem miesiąc, oni nie maja na to wpływu.
    Ostatnio edytowane przez bth ; 08-09-2009 o 12:30

  9. #29

    Domyślnie

    Foto-technika często odsyła do Niemiec sprzęt Tamrona. Moj doświadczenie z FT jest takie. Kupiłem Tamka 28-75 i w serwisie wsiąkł mi na pół roku Po lekkim szntażu dostałem nowy.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #30

    Domyślnie

    Masakra......mnie odpisali po 2 tygodniach na email i odrazu podali cene bo uszkodzenie oczywiste.....wymiana soczewki przedniej!
    Ale dopisali ze wycene koncowa podadza jak dostana szklo.....wiec moga mi zawolac jeszcze ze dwa razy tyle! Kurcze o co tu chodzi?!

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •