Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem - Nikon d100

    Witam. Podczas aktualizacji softu Nikon D100 rozładowała się bateria w aparacie. Włożyłem szybko drugą. Lecz wyświetlacz jak i Guziki przy wyświetlaczu oraz karta pamięci nie działa co mam teraz zrobić. Jak można wykonać Reset Soft-u. Proszę o szybką pomoc
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Oj, to może być spory problem. W instrukcji każdego body piszą, że bateria powinna być w pełni naładowana. Nowsze body mają zabezpieczenie i gdy bateria jest słaba, a się chce zmienić oprogramowanie, to dostaje się odpowiedni komunikat o zbyt słabej baterii by wykonać te operację.
    Obawiam się, że czeka cię wizyta w serwisie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    A droga moze byc taka wizyta w serwisie ?

    i mam jeszcze jedno pytanko ile kosztuje wyczyszczenie matrycy ?

  4. #4

    Domyślnie

    kolego spojrz sobie post o naciąganiu serwisu w Warszawie ... jesteś z warszawy to masz bliżej by ich gonić... bo zeby sie dodzwonic czasem cały dzień i 30 prób połączenia na godzine nie wystarcza

  5. #5

    Domyślnie

    soko. Tak chcialem orientacyjnie chcialem wiedziec bo dzwonic nie dzwonilem dopiero jutro bede probowal. bo to sie stalo godzine temu

  6. #6

    Domyślnie

    oki, nie no przepraszam konkretnie Ci nie odpowiem, bo nie mam pojecia, wiem jednak że serwis do tanich w europie nie należy, i do szybko działających rownież nie...

  7. #7

    Domyślnie

    A może miał ktoś podobny problem. I jak to się skończyło bo zależy mi na tej puszce

  8. #8

    Domyślnie

    Spróbuj skontaktować się z dwoma użytkownikami:

    krzysztof jot - zna tę puszkę jak mało kto

    lub

    gregoire7 - on też wie na temat D100 bardzo dużo.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szuwar Zobacz posta
    Spróbuj skontaktować się z dwoma użytkownikami:

    krzysztof jot - zna tę puszkę jak mało kto
    no tak - ale w PM kolega opisa l inaczej ten problem - że aparat padł podczas odłączania od peceta - co wyglada na zwarcie albo zawieszenie ( ponoc podczas zgrywania zdjec).
    Generalnie - tak czy tak - tu już tylko serwic co przy cenach D100 raczej opłacalnym nie bedzie... chyba że zrobić reser i zobaczyc czy wstanie . Jest tam w D100 chyba taki "dynks" do resetu - w nastepnych puszkach juz nie ma takiej mozliwości, a w D100 o ile pamietam jest.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •