Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie D300 D700 Razem w pracy.

    Witam
    Na wstępie bardzo przepraszam za moje lenistwo, ale nie mam czasu szukać i może wie ktoś jak to zrobić a jeżeli temat był już poruszany proszę o wskazanie jakiegoś linka.
    A więc do rzeczy.
    Do tej pory fociłem jednym aparatem, ale jak to mówią trzeba iść z postępem i zacząłem fotografować drugim.....Wszystko fajnie, bo nie trzeba zmieniać obiektywów......Tyle, że problem leży w ładowaniu zdjęć do komputera.
    Ponieważ 99% to reportaże ślubne to mam pytanie.
    Czy jest jakiś sposób na to by z obu aparatów zdjęcia układały się w czasie, którym robiłem fotki.
    Wiadomo, że dwoma na raz w tym samym czasie nie robię zdjęć, ale kiedy je wgrywam do jednego folderu i wciskam przycisk sortowanie wg daty utworzenia to robi się kiszka .Zdjęcia mieszają się i nie są układane w czasie tylko robi się bałagan.
    Rozwijając dalej temat chodzi o to by nie siedzieć długich godzin przed małymi obrazkami i je układać tak by pasowały do siebie czasowo.
    Bardzo proszę o pomoc .
    Z góry dziękuję
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, lecz co się widzi.

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Zsynchronizuj sobie zegarki w aparatach i powinno byc ok

  3. #3

    Domyślnie

    Lub zmień nazwy na data,czas i wtedy widzisz kiedy i jakie zrobiłeś , można do tego użyć np. Irfan View , dwa kliknięcia i po temacie.

    ps. Oczywiście synchronizacja czasów obowiązkowa.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    tak, ustawić równo zegarki, najwyżej 1 sek różnicy... bo w ciągu sekundy jednego aparatu nie zdążysz odłożyć a drugim zdjęcia zrobić...no i automatyczny rename plików np wg daty/godziny/min/sek tak kiedyś działaliśmy na jednej imprezie - zdjęcia szły do jednej fotogalerii synchro zegarków, ustalony jeden format nazwy pliku i działa

  6. #6

    Domyślnie

    Nie musisz nawet zmieniać nazw plików (jak nie chcesz - ja akurat zmieniam), wystarczy że je w komputerze sobie posortujesz wg daty. Ale najważniejsze to zsynchronizować zegarki. Ostatnio o tym zapomniałem i teraz mam mały misz-masz z ostatniego ślubu...
    Zamierzam sobie nakleić naklejkę na oba body: "ZEGARY" czy coś w tym rodzaju
    Nikon ViewNX pozwala Ci na automatyczną zmianę nazw plików hurtem wg ustalonego przec Ciebie klucza (ja np. dałem YYMMDD_HHMMSS czy jakoś tak).
    Nikon Transfer może Ci zmieniać nazwy plików od razu podczas kopiowania z karty na dysk w kompie na tej samej zasadzie.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    Lightroom też może automatycznie zmieniać nazwy.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Ale najważniejsze to zsynchronizować zegarki. Ostatnio o tym zapomniałem i teraz mam mały misz-masz z ostatniego ślubu...
    Teoretycznie daty plików można edytować bezproblemowo, zatem można zsynchronizować już wykonane zdjęcia. Należałoby przesunąć czas utworzenia plików na serii z jednego korpusu o jakąś tam wartość po prostu - hurtowo. Tylko pytanie, czy jakiekolwiek oprogramowanie coś takiego wykona.

  9. #9

    Domyślnie

    Żeby nie tworzyć nowego wątku podłącze się do tego. Aby uprościć sprawę napiszę tak:

    Mam dwa aparatu d700 na każdym jest lampa podniesiona, trzecia lampa jest na głośniku i jest ustawiona na kanale numer 1. Rozumiem, że jeśli kanał się zgadza to nie ważne który aparat użyje, lampa trzecia i tak odpali? Chciałbym używać na przemian tych body.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Jak kanały się będą zgadzać to tak. Jak masz ten sprzęt to to nie pytaj tylko sprawdź
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •