Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Kupiłem D70 z kitem - co dalej?

    Właśnie kupiłem lustro i zastanawiam się co dalej żeby wycisnąć z niego co się da a nie zarżnąć się kasowo. Możecie podpowiedzieć nowemu? Jutro będę miał już taniego zooma 70-300G więc z tym chwilowo dam sobie spokój. Co najczęściej kupują użytkownicy D70 po zakupie aparatu?
    Lubię focić w przyrodzie (od makro po tele) choć zaczynam się bawić portretami...

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli do portretu to coś stałego 50/f1.8 lub 80, 85. Dwa ostatnie już niestety drozsze. Pozdrawiam
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem co kupuja akurat uzytkownicy D70, ale ogolnie dosc popularne jest wybieranie dobrych podrecznikow. uwaga! do fotografowania, nie Photoshopa - sprawdzac zawartosc ksiazki przed kupieniem, bo pod haslem fotografia tez spotyka sie kursy Photoshopa

    a tak ogolnie, to skupilbym sie na robieniu zdjec, nie na dokupowaniu sprzetu. zacznij fotografowac, a potem Ci "w praniu" wyjdzie, czego mozesz potrzebowac

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    zacznij fotografowac, a potem Ci "w praniu" wyjdzie, czego mozesz potrzebowac
    To jest też moja wersja i jej będę się trzymał.

  5. #5

    Domyślnie

    1. Ksiazka o fotografii

    2.Dobry statyw. Stawiam dobry statyw przed rewelacyjnym szklem...
    D70 2.7 TDi

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Nie zrozumieliśmy się - trochę wcześniej fociłem choć nie takim sprzętem. Używałem jak to tutaj nazywacie "małpki". Teraz usłyszałem że sam kit nie do końca pozwala poczuć moc tego co posiadam...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deadcop
    Dobry statyw. Stawiam dobry statyw przed rewelacyjnym szklem...
    i tu dochodzimy do uniwersalnej odpowiedzi jaką dał akustyk:
    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    zacznij fotografowac, a potem Ci "w praniu" wyjdzie, czego mozesz potrzebowac
    ja wolałbym przed statywem dobry obiektyw, a chyba wcześniej - lampę błyskową
    Dosyć często robię reportaże i lampa (dobra!) jest wręcz niezbędna, no i przyjemnie mieć dobre, jasne szkiełko, ale kit nie jest taki zły.

    pozdrawiam
    Grzegorz
    D70

  8. #8

    Domyślnie

    1- dobry statyw
    2- filtry (minimum UV i polar oraz szare i połówkowe szare)
    3- lampa
    4- jeśli syfrak, to fotobank
    5- torba
    6- jasny zoom standardowy
    7- tamron 90/2;8 - do makro idealny, a przy zmiękczeniu zdjęć filtrem i do portretu się nada
    8- czyścidełka do szkieł i matrycy
    9- cała masa innych dupereli za ogromne pieniądze
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    1- ........
    ......9- cała masa innych dupereli za ogromne pieniądze
    Zdecydowanie masz rację

    nie znasz może jutrzejszych numerków totka?

    licząc po minimum (bez 9 punktu) wyszło ok. 5 400 zł
    nie liczyłem do tej pory ile już wydałem na te kilka kg sprzętu, które posiadam..... i chyba lepiej nie liczyć

    pozdrawiam
    D70

  10. #10

    Domyślnie

    pewnie że sa lepsze obiektywy niż kit. Ale rzuć okie do "galerii..." znajdziesz tam sporo REWELACYJNYCH zdjęć robionych z użyciem tego obiektywu.
    O kolejności zakupów przeczytałeś w postach powyżej. Powodzenia w zaprzyjaźnianiu się z D70
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •