Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Przepraszam czy tu biją - czyli D300 vs D90 once again

    Tak czytam sobie ten wątek po powrocie z wakacji... sprzedałem swoją D80-tkę i nie wiem dalej co wybrać: D90 czy D300... Widzę jednak, że współczynnik bublowatości u Nikona rośnie proporcjonalnie do cen.
    Bo jeżeli w aparacie za w przybliżeniu 2000$ wycieka smar z lamelek migawki na matrycę jeżeli się go potrzyma w słońcu to ja bardzo przepraszam. Komuś się odklejają gumy, pada LCD, układ AF... Rozumiem, oczywiście, forum internetowe to jak klinika... jednak... wydaje się, że tych przypadków jest zbyt wiele. Korekcja AF tylko dla stałoogniskowych obiektywów.... Wszystko to każe wątpić w możliwość ekstremalnego-profesjonalnego zastosowania D300/D300s.

    Cena za 51 pól AF / korekcję AF i parę dupereli typu banki ustawień w sam raz wystarczy ma Tamrona 17-50 f2.8 oraz Nissina DI866 PRO. Ewentualnie na Nikkora 85 f1.4.

    Pytanie mam takie: czy profesjonaliści fotografują śluby/reporterkę aparatami typu D90? Czy _da_ się to zrobić czy po prostu jednak brak 1/8000 oraz szybkość AF jest tak drastycznie do kitu w D90 że uniemożliwia profesjonalną realizację ślub/reportaż? Poza tym czytałem tutaj, że D300 nie radzi sobie w studio. Pfffff... 5500 za coś takiego to chyba żenada. Poza tym czy to:

    http://www.optyczne.pl/84.8-Test_apa...s_tonalny.html

    jest prawda, czy ktoś sfabrykował porównane zdjęcia z D90 i D300? Bo szum i pojemność tonalna wypada w modelu z "niższej" półki jakoś ... lepiej??

    Serdeczne dzięki jak zwykle za odpowiedzi. I pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Tak czytam sobie ten wątek po powrocie z wakacji... sprzedałem swoją D80-tkę i nie wiem dalej co wybrać: D90 czy D300... Widzę jednak, że współczynnik bublowatości u Nikona rośnie proporcjonalnie do cen.
    Bo jeżeli w aparacie za w przybliżeniu 2000$ wycieka smar z lamelek migawki na matrycę jeżeli się go potrzyma w słońcu to ja bardzo przepraszam. Komuś się odklejają gumy, pada LCD, układ AF... Rozumiem, oczywiście, forum internetowe to jak klinika... jednak... wydaje się, że tych przypadków jest zbyt wiele. Korekcja AF tylko dla stałoogniskowych obiektywów.... Wszystko to każe wątpić w możliwość ekstremalnego-profesjonalnego zastosowania D300/D300s.
    Jeśli chodzi o popuszczanie smaru to zdarza się znacznie droższym aparatom Wszystkie firmy zaliczają wtopy niezależnie od segmentu. Jak się robi wyścigi kto częściej będzie wypuszczał nowości to takie są efekty.

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Cena za 51 pól AF / korekcję AF i parę dupereli typu banki ustawień w sam raz wystarczy ma Tamrona 17-50 f2.8 oraz Nissina DI866 PRO. Ewentualnie na Nikkora 85 f1.4.
    Jak nie potrzebujesz zaawansowanego śledzenia w AF-C, nie walisz zdjęć szybkimi seriami, nie używasz szkieł bez procesora i unikasz ekstremalnych warunków to bierz D90.

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Pytanie mam takie: czy profesjonaliści fotografują śluby/reporterkę aparatami typu D90? Czy _da_ się to zrobić czy po prostu jednak brak 1/8000 oraz szybkość AF jest tak drastycznie do kitu w D90 że uniemożliwia profesjonalną realizację ślub/reportaż? Poza tym czytałem tutaj, że D300 nie radzi sobie w studio. Pfffff... 5500 za coś takiego to chyba żenada.
    Kilka lat temu wielu profesjonalistów oszalałoby z radości mogąc kupić aparat o możliwościach D90 w obecnej cenie nie wspominając o D300. Jakoś jednak te śluby i reporterkę robili.


    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Poza tym czy to:

    http://www.optyczne.pl/84.8-Test_apa...s_tonalny.html

    jest prawda, czy ktoś sfabrykował porównane zdjęcia z D90 i D300? Bo szum i pojemność tonalna wypada w modelu z "niższej" półki jakoś ... lepiej??
    A co w tym dziwnego D90 jest nowszy od D300 i dostał poprawioną matrycę.

  3. #3

    Domyślnie

    Trzeba oba wziąć do ręki i się przymierzyć - wtedy będzie wiadomo czy 300'tka jest warta różnicy w cenie

    Nie licząc oczywiście tych "drobiazgów" wymienionych powyżej
    D300 | 17-55/2.8 | 50/1.8 | SB 800 | 4GB SanDisc Extreme III | LOWEPRO Micro Trekker 200

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wątek o tych body .... załozyłes sam 27.07 : http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=108025
    i wcześniej: 22.06 http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=103833
    Załozyłes też watek gdzie najtaniej kupić D300 http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=107637
    znieś to jajo i coś kup
    bo inaczej będzie tak jak napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Kochani ja już naprawdę chyba zwariuję. .
    Nie przesadzasz? 4 wątki i nadal nie wiesz co zrobić? To nie ma sensu. Nikt za ciebie nie podejmie decyzji, a danych masz az nadto. Zamykam!
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-08-2009 o 21:47
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •