Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Kiedyś ciemnia a dziś Photoshop np. to obowiązkowe działanie na fotografii by miała odpowiedni poziom jakości ,
    aparaty cyfrowe z roku na rok coraz lepsze ale niestety fotografie z nich wymagają obróbki w programie ,
    ~ 50% jakości można dodać w programie graficznym więc ci co prezentują fotografie nieobrabiane tracą dużo .

  2. #22

    Domyślnie

    Ciekawe co powiedziałby na to Sailor
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlackRoger Zobacz posta
    Ciekawe co powiedziałby na to Sailor
    Prezentował fotografie na wysokim poziomie więc musiał używać "Cyfrowej ciemni"
    bez porządnej obróbki fotografii efektu porządnego nie ma ... Cuda to tylko w "Erze"

  4. #24

    Domyślnie

    Ja robię zdjęcia tylko w formacie RAW. Obecne narzędzie jakim jest Camera Raw 4 daje mi zupełnie wystarczające możliwości obróbki. Po jej dokonaniu nie wchodzę już do PS chyba, że zdjęcie absolutnie tego wymaga ale jest to przypadek 1/100. polecam Ci gorąco książkę Bruce Fraser i Jeff Schewe "Camera Raw i Photoshop CS3" to jest naprawdę potężne narzędzie

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 23-08-2009 o 13:15 Powód: pis. ("na prawdę")
    Wojciech Miętka
    Nie wyobrażam sobie innego systemu
    Nk D2x, Nk 17-55 2.8, Nk 80-200 2.8, Nk 50 1.8

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkl Zobacz posta

    Jestem jednak zdania, że obróbka w stopniu takim jak wyostrzanie, sztuczna głębia, usuwanie lub dodawanie elementów a nawet nachalna manipulacja kolorami na fotografiach konkursowych powinny być zabronione.
    jestem za szczególnie za tym wyostrzaniem, to na dzień dobry odwala 99% zdjęć cyfrowych szczególnie tych prosto z puszki bo te to są wyostrzane najbardziej

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Kiedyś ciemnia a dziś Photoshop np. to obowiązkowe działanie na fotografii by miała odpowiedni poziom jakości ,
    aparaty cyfrowe z roku na rok coraz lepsze ale niestety fotografie z nich wymagają obróbki w programie ,
    ~ 50% jakości można dodać w programie graficznym więc ci co prezentują fotografie nieobrabiane tracą dużo .
    A widzisz- a ja staram się zminimalizować ingerencję programów graficznych w moich zdjęciach.
    Wolę bardziej wykorzystać narzędzia którymi wykonuję fotografie. Wystarczy dobrze dobrać korpus, a raczej wielkość matrycy, odpowiednie obiektywy. A na komputrze aktualnie w 80% przypadków obróbka to wywołanie rawa w acr. I tyle
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    a raczej wielkość matrycy, odpowiednie obiektywy.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez welury Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że za manipulację można by uważać, w zdjęciach reporterskich albo przyrodniczych, zmianę faktu materialnego. Czyli fotomontaż, który i tak był uprawiany w ciemni, ale nie tak łatwo jak w programie graficznym.
    W zdjęciach reporterskich "obróbka" to większy problem, ale jak oglądam zdjęcia nagrodzone np. World Press Foto to naprawdę trudno mi uwierzyć w "brak obróbki", nie twierdzę że było coś dodawane lub usuwane, ale już kolorystyka lub śwatło to tam było modyfikowane na maxa, dodatkowo mam wrażenie że niektóre mogą być inscenizacją a nie reportażem co jest mz większym problemem.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    A widzisz- a ja staram się zminimalizować ingerencję programów graficznych w moich zdjęciach.
    Wolę bardziej wykorzystać narzędzia którymi wykonuję fotografie. Wystarczy dobrze dobrać korpus, a raczej wielkość matrycy, odpowiednie obiektywy. A na komputrze aktualnie w 80% przypadków obróbka to wywołanie rawa w acr. I tyle
    Tylko że nie każdego stać na D3 i kultowe obiektywy ...
    kadr też przeważnie zawiera niepotrzebne elementy i wymaga korekty ... ja tak mam (może inni układają czarami scenerie ) ,
    cudów nie ma i fotografia wyglądająca extra > wymaga dużo pracy na PC ,
    Photoshopa dopiero poznaję i książek mam dużo ... bez tego trudno się obyć ,
    nie ma lekko w "Cyfrowej ciemni" >> jeśli materiał/fotografie dobry to musi być oprawiony też dobrze

  10. #30

    Domyślnie

    Eee, wystarczyło kupić d700 za tyle ile niektórzy płacili za d300.
    A jeśli kultowym szkłem nazywasz 35G, lub 50/1.8 D to... A takie tanie obiektywy też dobrze się sprawdzaja na fx.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •