Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

    Domyślnie

    Ja miałem na myśli raczej stemplowanie i tego typu zabiegi, w dodatku w kontekście nie uzyskania jakiegoś efektu, a raczej oddawania takiej pracy na konkurs
    peace & love

  2. #12

    Domyślnie

    no tak obróbka to niestety bardzo pojemne słowo

  3. #13

    Domyślnie

    np. obróbka skrawaniem
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #14

    Domyślnie

    obrobka jest jak makijaż na twarzy kobiety - ma podkreslac jej urode a nie ja szpecic, analogicznie - dobra obrobka nie powinna byc nachalna i nie powinna zabijac zdjecia, tak aby forma nie zaczela gorowac nad trescia.
    Uwazam zatem, ze obrobka jest potrzebna, co wiecej, nawet niezbedna, jednak dobrana do konkretnej sytuacji i w celu osiagniecia konkretnego efektu koncowego
    ".....a nie mowilam ci, ze Nikonami robi sie najlepsze zdjecia? To musiales kupic tego gownianego canona i sam sie o tym przekonac....." malżonka, listopad 2009

  5. #15

    Domyślnie

    To się bierze z tego, że starsze pokolenia, wychowane na filmie, uznają, że w ciemni można robić co się chce i jest OK.
    A komputerowo jest be, bo sami nie potrafią. Do niedawna aparaty cyfrowe były niedozwolone na studiach.
    Sam jestem starszym pokoleniem, ale staram się dotrzymywać kroku technice.
    Pozdrawiam.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    Ansel Adams
    Ten sam człowiek określił nawet kiedyś negatyw jako kompozycję, a odbitkę jako wykonanie. Obróbka istniała właściwie od zawsze, więc dlaczego teraz mamy z niej zrezygnować? To od fotografa zależy w jaki sposób chce ukazać temat, jak to zrobi. Jeśli tak wszystko mamy ograniczać to może w ogóle lepiej wrócić do analoga a klisze oddawać do fotojokera, bo tam poleci z automatu, bez obróbki.
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  7. #17

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że za manipulację można by uważać, w zdjęciach reporterskich albo przyrodniczych, zmianę faktu materialnego. Czyli fotomontaż, który i tak był uprawiany w ciemni, ale nie tak łatwo jak w programie graficznym.
    Pozdrawiam.

  8. #18

    Domyślnie

    Obróbka cyfrowa jest przez niektórych traktowana pogardliwie dlatego, iż uzyskanie tych samych efektów w ciemni jest dużo trudniejsze, co powodowało, że specjalistów najwyższej klasy było niewielu. Poza tym koszt utrzymania "ciemni cyfrowej" jest żaden (bo np GIMP jest za darmo), lub nie zbyt duży - bo licencje na oprogramowanie kupuje się jednorazowo. Tak więc ogólnie pojęty trud w obróbkę analogową jest dużo większy...

    Jestem jednak zdania, że obróbka w stopniu takim jak wyostrzanie, sztuczna głębia, usuwanie lub dodawanie elementów a nawet nachalna manipulacja kolorami na fotografiach konkursowych powinny być zabronione.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkl Zobacz posta
    Obróbka cyfrowa jest przez niektórych traktowana pogardliwie dlatego, iż uzyskanie tych samych efektów w ciemni jest dużo trudniejsze, co powodowało, że specjalistów najwyższej klasy było niewielu. Poza tym koszt utrzymania "ciemni cyfrowej" jest żaden (bo np GIMP jest za darmo), lub nie zbyt duży - bo licencje na oprogramowanie kupuje się jednorazowo. Tak więc ogólnie pojęty trud w obróbkę analogową jest dużo większy...

    Jestem jednak zdania, że obróbka w stopniu takim jak wyostrzanie, sztuczna głębia, usuwanie lub dodawanie elementów a nawet nachalna manipulacja kolorami na fotografiach konkursowych powinny być zabronione.
    Wyostrzenie niedozwolone? to już chyba znaczna przesada.
    Pozdrawiam.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez welury Zobacz posta
    Wyostrzenie niedozwolone? to już chyba znaczna przesada.
    Mam czasami ortodoksyjne fazy...
    No... Może wyostrzanie jeszcze można dopuścić.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •