Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 242

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie UWAGA! Zabawa! Jaka jest jasność Twojego monitora?

    Przygotowałem obrazek mający na celu zbadanie ustawień jasności różnych monitorów.
    Jak się bawimy? Spójrzcie na poniższy obrazek. Odszukajcie z lewej strony punkt, w którym wydaje się Wam, że kolor szarego paska jest różny od czarnej (szerokiej) ramki - podajcie cyfrę, oznaczającą, który pasek jest jakby szary (a nie czarny). To samo z prawej strony, który pasek, jest ciemniejszy od otaczającej go szerokiej białej ramki? Podajcie literkę.

    Wersja bez ramki jeśli ktoś woli:

    W przykładzie zaznaczyłem dziubkami "V" wynik dla jakiegoś monitora powiedzmy Belinea 102030W - zatem podaję dla niego wynik:

    2,Y - Belinea 102030W

    1 i Z widzę całkiem jak otoczenie - mój wynik jest jakby na granicy i nie jestem go pewien, zatem... zaokrąglam do gorszej wartości. Jeśli wyjdziecie poza skalę moich literek..... napiszcie! Nagród jednak nie przewiduję. Posiadacie kilka monitorów? Na przykład w pracy i w domu? Zanotujcie wyniki i napiszcie w jednym wątku ku pamięci. Możecie podać opis, model monitora itp. Np.:

    1,Z - Eizo
    2,Y - moj domowy LG
    4,S - LG w robocie

    Dlaczego w tym wątku, a nie gdzieś w sprzęcie? Ano dlatego, że kalibracja monitora ma wpływ na technikę obróbki zdjęć i jeśli tylko test okaże się sensowny, mam nadzieję się na niego tu powoływać.

    Miłej zabawy!
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 18-08-2009 o 02:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •