Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Praktica/Zenit- czy działa TTL?

    Witajcie

    Powoli uczę się robić zdjęcia analogiem (akurat prakticą). Bez błyskania, na spokojnie... krzaczki, dróżki itp itd. Jak co niektórzy wiedzą miałem dwa takie aparaty (jeden był do wygrania w RAWkach). Dzisiaj sobie chciałem sprawdzić czy lampy jakich używam w nikonie będą działać z tymi właśnie analogami. Podpinam do jednej praktici youngnuo, nakręcam, zwalniam spust... błysnęło. Sobie myślę... o fajnie. Dobra lampa przy takim aparacie...najs Nie myśląc krótko podpiąłem sb-600, powtórzenie czynności...błyska. Nie chcę tracić filmu na testy i czekać nie wiem ile czy TTL śmiga czy nie śmiga stąd pytanie do Was... czy jak ustawię sobie parametry na aparacie i na lampie ustawię ttl to można temu zaufać czy nie?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Nie... A przynajmniej nie w Praktice SB600 będzie działała w TTLu z nowszymi analogami Nikona (na przykład mi działa SB800 z F90x, F100, a wcześniej z F80). Na Praktice nie błyskam, ale mógłby ustawić lampę na A, wbić ISO i przysłonę i błyskać... Ale do błysków mam Nikony, a SB600 i tak nie ma automatyki własnej (A)...

  3. #3

    Domyślnie

    TTL będzie działać tylko gdy lampa dedykowana do danego aparatu.
    Chyba nie wierzysz w to, żeby Nikon robił lampy do Zenitów czy Praktici ??

    Poza tym, jak to doskonale widać, to w Zenicie nie znajdziesz żadnych styków do komunikacji lampy z aparatem. A jedyną Prakticą z TTL lampy jest BX20/BX20s.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za odpowiedź. To mi wystarczy
    Czyli jak będę chciał sobie z analogiem pobłyskać to pierwsze przyjdę z cyfrą, poustawiam, posprawdzam i dopiero wtedy coś niecoś analogiem błysnę

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Chyba nie wierzysz w to, żeby Nikon robił lampy do Zenitów czy Praktici ??
    Nie wierzę aaale zapytać można

    Zawsze to może mieć akurat jakieś inne ukryte ale istotne użycie....coś jak plak i diesle
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Witajcie

    Powoli uczę się robić zdjęcia analogiem (akurat prakticą). Bez błyskania, na spokojnie... krzaczki, dróżki itp itd. Jak co niektórzy wiedzą miałem dwa takie aparaty (jeden był do wygrania w RAWkach). Dzisiaj sobie chciałem sprawdzić czy lampy jakich używam w nikonie będą działać z tymi właśnie analogami. Podpinam do jednej praktici youngnuo, nakręcam, zwalniam spust... błysnęło. Sobie myślę... o fajnie. Dobra lampa przy takim aparacie...najs Nie myśląc krótko podpiąłem sb-600, powtórzenie czynności...błyska. Nie chcę tracić filmu na testy i czekać nie wiem ile czy TTL śmiga czy nie śmiga stąd pytanie do Was... czy jak ustawię sobie parametry na aparacie i na lampie ustawię ttl to można temu zaufać czy nie?
    Trybu TTL oczywiście w takim zestawie nie ma, ale.... spokojnie możesz korzystać z automatyki wbudowanej w lampę. Tylko trzeba wszystkie parametry ustawić ręcznie zarówno w lampie jak i w aparacie. No i dokładnie poczytać instrukcje lampy. Nie wiem jak w SB-600 ale 800 900 ma sporo możliwości w tym zakresie.

  6. #6

    Domyślnie

    Do analogów bez TTL polecam lampy z automatyka własną.
    Chyba wszystkie SB-2x ja mają.
    Możesz też kupić za grosze stare lampy z automatem. Ja mam Nissina 26T kosztował mnie 10zl (kilkanaście lat temu) i sprawdza się do dziś.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Trybu TTL oczywiście w takim zestawie nie ma, ale.... spokojnie możesz korzystać z automatyki wbudowanej w lampę. Tylko trzeba wszystkie parametry ustawić ręcznie zarówno w lampie jak i w aparacie. No i dokładnie poczytać instrukcje lampy. Nie wiem jak w SB-600 ale 800 900 ma sporo możliwości w tym zakresie.
    No tak jak zosiek pisał, sb-600 nie ma automatyki własnej. Sb-800 ją ma.
    @GonzoG
    Ooo właśnie. Może faktycznie się w taką zaopatrzę.. tylko tą lampą chyba nie mogę sobie odbijać od sufitu... czy można?

    Rozmawiałem z jednym gościem też i mówił, że ma nissina...tylko nie poleca używać z cyfrakami bo napięcie podobno może aparat rozwalić
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    Widzisz, ja nie tak dawno opędziłem SB28 za 150 czy 200 zł, ona miała automatykę własną... Szukaj, widywałem SB24 za 80 zł nawet. To są doskonałe lampy. Albo kup sobie SB800 zamiast SB600, jest lepsza, do tego jak sobie ubzdurasz analogowego Nikona, to będziesz miał TTL

Podobne wątki

  1. ZENIT Automat, Zenit AM, i nowsze do końca produkcji
    By taeda in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 20:29
  2. Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 13:13
  3. [ Pozostałe ] Praktica
    By ongzng in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:14
  4. Praktica L2
    By MarzycielPL in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2007, 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •