Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    22

    Domyślnie Nikon D5000 z ob. Nikkor 18-55mm VR czy Nikon D3000 z ob. 18-55 VR

    Mam pytania, a dokładnie mam problem i wielką prośbę do Was. Zastanawiam się nad kupnem Nikon D5000 z ob. Nikkor 18-55mm VR czy kupić Nikon D3000 z ob. 18-55 VR. Jaki aparat Wy byście sobie kupili z tych dwóch i dlaczego? Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj.

    Ja kupiłbym zdecydowanie D5000 I nie dlatego ze jestem nieobiektywny bo sam go posiadam, ale ze względu na możliwości jakie oferuje i zastosowane rozwiązania. Najistotniejsze różnice to matryca CMOS w D5000, większa rozdzielczość, większy zakres ISO... i sporo innych mniej lub bardziej istotnych różnic. Możliwość nagrywania filmów i LV aż tak istotne dla mnie nie są, więc ich nie wymieniłem, ale być może dla Ciebie byłoby to ważne. No i ruchomy wyświetlacz... wielu twierdzi że to zbędny "bajer", ale nawet jeśli nie używa się LV bywa on bardzo praktyczny i przydatny, więc według mnie jest dodatkowym plusikiem. D5000 to półka wyżej niż D3000

    Malutka uwaga co do obiektywu... rozważ zakup aparatu z 18-105 mm, będzie o wiele bardziej uniwersalny niż 18-55 mm, sprawdziłem w praktyce. Życzę trafnego wyboru i wiele radości ze zdjęć

    Pozdrawiam.
    Surfingujące buty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •