Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Używany D70 jak sprawdzić ?

    Przymierzam się do nabycia D70 z 18-70 i możliwe że będzie to używany egzemplarz.
    W związku z tym pytanko do kolegów i koleżanek : na co zwrócić uwagę przy zakupie używki ? Czy są jakieś czułe miejsca po których można zobaczyć że z aparatem jest coś nie tak ? Jak patrzeć na testowe fotki ?
    pozdrawiam
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  2. #2

    Domyślnie

    można zrobić foto i sprawdzić czy matryca dosyć czysta; zajrzeć do środka i sprawdzić ocznie stan wewnętrzny (czystość lustra, matówki - to powie coś o warunkach użytkowania); w obojętnie jakim zdjęciu sprawdzić w exifie ile było nim pstryknięte; sprawdzić wątek o backfocusie i zrobić ten test http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=66

    to tak na szybko
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

  3. #3

    Domyślnie

    To co napisał Bywalec (dzięki) to wyczytałem z forum.
    Nic więcej nikt nie doda ?
    Nie ma żadnych słabych punktów które należałoby sprawdzić ??
    Kurcze czyżby tak doskonały aparat
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  4. #4
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    To zalezy...mozesz ocenic aparat po ogolnym stanie obudowy...to mowi troche o wlascicielu (czy dbal i sprzet czy nie) Nawet na dosc intensywnie uzywanym korpusie nie musi byc widocznych sladow zuzycia. W EXIFie jest informacja o calkowitym przebiegu aparatu (ile zrobil klatek od nowosci) Najprosciej zrobic zdjecie...i sprawdzic

  5. #5

    Domyślnie

    To wszystko wiem i wyczytałem z forum . Ale czy D70 nie ma słabych punktów np. mało płynnie chodzące pokrętło , zacinający się włącznik zniszczony gwint od statywu czy jakies takie pierdoły które się po długim i niewlasciwym użytkowaniu się pojawiają ?
    Z drugiej strony patrząc, jeśli nie macie tego typu złych doświadczeń to dobrze świadczy o Nikosiu
    Z góry dzięki za porady
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli roczny aparat nosi ślady używania - poważne rysy, zajechany gwint od statywu, nie kupuj. Nie wiem jaki flejtuch by musiał używać aparat, by w rok uszkodzić korpus. D70 jest wykonany całkiem bardzo solidnie. Może i trzeszczy, ale bez przesady.

    Z drugiej strony - plastik ochronny na LCD będzie porysowany na 100% już po tygodniu używania, tym bym się nie sugerował.

    BTW - ciekawe z czego Nikon zrobił tą osłonkę. Dużo czasu musiało im zabrać wyprodukowanie tak chałowatego plastiku.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja uzywam od konca wakacji.Poprzednio nosilem w marnej torbie i plecaku.OD swiat lepiej.Rys zero.Oslonka leciutko rysnieta.Reszty sladow brak.Gwint okej.Stopka okej.Naprawde D70 trzdeba umiec dobic i zniszczyc.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    Ja bym przytoczyl watek z krzywo wklejonymi matrycami (krzywe zdjecia przy 100% prostym ustawieniu aparatu). Hm cos wiecej? Jak robi dobre zdjecia jest ok

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chciałem zakładac nowego wątku więc sie przyczepię...
    Kupuję właśnie d70kę.
    Czy mając tylko aparat w ręce da sie stwierdzić ile było nim zdjęć wykonanych? Poprostu kupuje sprzęt nowy i chciałbym wiedzieć czy sprzedawca nie robi ze mnie wała.
    Wizja napisałes cos takiego: "w obojętnie jakim zdjęciu sprawdzić w exifie ile było nim pstryknięte". czy widać to w aparacie czy trzeba zdjęcie dac do kompa i dopiero czytac exif'a
    POZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gregg
    Wizja napisałes cos takiego: "w obojętnie jakim zdjęciu sprawdzić w exifie ile było nim pstryknięte". czy widać to w aparacie czy trzeba zdjęcie dac do kompa i dopiero czytac exif'a
    tylko na kompie niestety

    ps. może pożycz od kogoś palmtopa (albo idź z tym kimś) i zainstaluj tam jakiegoś exif podglądacza. Albo umów się ze sprzedawcą w kafejce internetowej i tam sprawdź.
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •