Close

Strona 2 z 146 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1454
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snikers Zobacz posta
    zgadzam sie. W Fotojokerze chyba przechodza jakies szkolenia na wchodzenie w podswiadomosc.
    Działa to tak:
    Dzien dobry chcialbym dowiedziec sie czegos na temat Nikona D90
    -ok nie ma problemu (cichy szept) "kup sony", powiem panu ze d90 jest dobrym aparatem "kup sony", posiada takie i takie funkcje "kup sony", mozna go porownac z takim i takim aparatem "kup sony", a tak na koniec to proponuje panu Sony alfa za bardzo male pieniadze tak mniej wiecej wyglada rozmowa w Foto(sony)jokerze
    Byłem świadkiem takiej sytuacji w Jessops, w UK. Pan przyszedł pytać od D90, a sprzedawca mu opowiada, że on ma a700 i że robi znakomite fotki... Sklepy dla idiotów?
    D40, 18-55mm+55-200mm+35m f/1.8

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez astratow Zobacz posta
    Byłem świadkiem takiej sytuacji w Jessops, w UK. Pan przyszedł pytać od D90, a sprzedawca mu opowiada, że on ma a700 i że robi znakomite fotki... Sklepy dla idiotów?
    W moim wypadku było troszeczkę inaczej. Wziąłem sobie do ręki Alfę700, spojrzałem w wizjer i powiedziałem

    WOW....

    Pozdrawiam,
    Vermis

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vermis Zobacz posta
    W moim wypadku było troszeczkę inaczej. Wziąłem sobie do ręki Alfę700, spojrzałem w wizjer i powiedziałem

    WOW....

    WOW?
    To skrót od:
    Widać, Okolicę, Widać!
    Piotr

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vermis Zobacz posta
    Chciałbym go kupić i niedawno w jednym z krakowskich fotojokerów sprzedawca poczęstował mnie informacją, że D90 to niedopracowany aparat, a znacznie lepsza jest A700. Zareklamował ją jako D300 w cenie D90.
    Mam znajomych z fotojokera i wiem, że od sprzedaży aparatów sony mają prowizję, wystarczy zobaczyć jak się tam wejdzie, że najbardziej pachnie sonym.

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar snikers
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Nowy Sącz/Kraków
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pitex Zobacz posta
    mnie już od tego sony głowa boli w tv kup A380 w radio kup a 330 w gazecie kup A700, budzę się a żona mówi będziemy mieli sonka - przepraszam synka
    a na imie dacie mu Alfa 69 ?
    Aktualnie obserwator...

  6. #16

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta, W FJ od sprzedazy sprzętu mają prowizje, w tym przypadku prowizja przy sprzedaży Sony jest dużo większa niż w Nikonie
    D90 | N 18-200| N35 1.8G| | SB-600 | i kilka innych gratów...

  7. #17

    Domyślnie

    Hmmm... "Nikoniarze" raczej pozostają wierni marce, aczkolwiek zdarzają się wyjątki przejścia na inną markę jak i odwrotnie.
    Obowiązkiem każdej z szanujących się firm jest wypuszaczanie w niedługich odstępach czasu nowych modeli, często ulepszonych starych. Aby zachęcić klienta do jego kupna stosowane są są rozmaitego rodzaju tzw. "techniki sprzedaży" bo liczy się jedynie końcowy efekt - wzrost sprzedaży. To czy klient otrzyma sprzęt warty tej kasy jest sprawą drugorzędną i dopiero po przetestowaniu dochodzi do wnieosku że jego porzedni model robił takie same zdjęcia, a może nawet i lepsze, które w najnoszym modelu są okupione ceną za dodatkowe funkje które są wykorzystywane okazjonalnie.
    Nie twierdzę że nie należy iść do przodu bo na tej zasadzie powinniśmy się cofnąć do pierwszych modeli, ale gdzieś zapewne jest granica zdrowego rozsądku i nie dajmy się omamić sprzedawcom jak już wspomniano - ich tak naprwdę interesuje jedynie kasa na koniec miesiąca.
    Oprócz tego sezon na aparaty już się kończy, a Sony nie miało w tym roku widocznej kampanii reklamowej, więc przeznaczoną na nią kasę rozdaje sprzedawcom.
    Widać z tego także że po porzedniej kampanii reklamowej gdzie Sonego było wszędzie pełno, firma uznała że maszyna reklamowa już jest na tyle rozkręcona i przechodzi na samograja. Niestety tak nie jest i trzeba było szukać innych sposobów nazwiększenie sprzedaży.
    D40, D60 (ukradzione ), D90 18-105VR

  8. #18

    Domyślnie

    A temat zaczynał się od domniemanego następcy D90... NICE
    Nikon D7200 | MB-D15 | Nikkor 85 mm f/1.8 G AF-S | Samyang AE 8 mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS | Nikon SB-900

  9. #19

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez Ster Zobacz posta
    A temat zaczynał się od domniemanego następcy D90... NICE
    Może będzie to Nikon ...A700
    puszka | obiektyw | lampa | filtr | statyw | torba | literatura | plany | zbieram kasę na czas...

  10. #20

    Domyślnie

    Albo Sony D90s/x :P
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

Strona 2 z 146 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •