Close

Strona 12 z 146 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1454
  1. #111

    Domyślnie

    Mateo912: staraj się czytać ze zrozumieniem i nie dopisuj historii o wyższości ostrzenia przez wizjer, bo o tym raczej wszyscy tutaj wiedzą. Zamiast tego proponuje spacer po błotnistym polu i zrobienie zdjęcia z żabiej perspektywy. Ja wolę ruchomy lcd i czyste spodnie. A w poście chodziło mi głównie o to że awaryjność ruchomych wyświetlaczy to mity tzn. psują się tak jak wszystko

  2. #112

    Domyślnie

    a nie sądzisz że w ruchomym lcd jest więcej rzeczy które mogą się zepsuć? Chocby taśma lcd. jest dokladnie tak jak w tel. komórkowym. w standardowych telefonach nie słyszałem żeby coś się stało komuś z lcd. a w telefonach typu slider jest to nagminne uszkodzenie.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #113

    Domyślnie

    Ale to jest trochę fatalistyczne myślenie. I jest w nim założenie że ruchomy LCD będzie w ciągłym użyciu

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mister Zobacz posta
    ...
    Fakt, że Sony ma szybki AF w LV, ale nie ma funkcji filmowania - czyżby też dali ciała ?
    Tak ? Nie zwróciłem uwagi na możliwości filmowe S, od tego mam idiotenkamere.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    ... Ważne jest też dostosowanie napędów szkiełek do odmiennego sposobu działania. Starsze obiektywy Olego mają z tym problemy.
    Może tu jest pies pogrzebany ?

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    właśnie patent Sony co do AF w LV uniemożliwia lub bardzo utrudnia "włożenie" filmów do luster.
    ...
    Czemu? Może problem jest w matrycy, może w sofcie. Nie widzę związku z LV.

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    a nie sądzisz że w ruchomym lcd jest więcej rzeczy które mogą się zepsuć? Chocby taśma lcd. ...
    W lapsach też jest taśma, i na ile jest to nagminny problem? W "sliderach" taśma inaczej pracuje.
    Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
    Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

  5. #115

    Domyślnie

    Uzywalem Sony A300 przez rok, eksploatujac go solidnie i roznych warunkach. Nie zauwazylem zeby uchylny wyswietlacz lapal jakies luzy, wciaz trzymal sie pewnie, a jego otwieranie stawialo nalezyty opor. Tak samo nie slyszalem, aby ktos uszkodzil tasme od takowego wyswietlacza. Funkcjonalnosc LV z uchylnym wyswietlaczem znakomita - szkoda jednak, ze odchylajac w dol mozna bylo tylko ok. 45 stopni. Nastepca Sony A700 ma miec zarowno LV z oddzielnej martycy, jak i krecenie filmow. Matryca do LV jest za matowka zatem ona za kamere robila nie bedzie. Prawdopodobnie rozwiazanie bedzie standardowe - jak w Nikonach czy Olkach. Mam jednak nadzieje ze oddzielna matryca dla LV pozostanie, dzieki temu LV dzialalo bez porownania lepiej niz w innych systemach.

    A nowe D90 - spekulowac bez sensu. Obecne ma wszystko czego potrzeba i nadaza za innymi trendami, czyli do rozbudowania sa tylko opcje "pozafotograficzne" - np. ruchomy ekran, pewnie gniazdo na podlaczenie mikrofonu - skoro juz taki sygnowany marka N. powstal... Mogliby zmienic mocowanie gripa na takie jak w D300.
    D800 | X-Pro1 | GW690II | instax | www | flickr | tumblr

  6. #116

    Domyślnie

    No ja bym sobie zażyczył AF-u z D300s. No i w opcjach autoISO fajnie by było móc wybrać pośrednią wartość jako max. ISO 1600 jest bardzo dobre, 3200 mniej. Gdybym mógł ustawić 2500 byłoby super. A tak nieraz wchodzę na manulane ustawianie. W niektórych sytuacjach 2500 to optymalne ustawienie.

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Troit Zobacz posta
    I jest w nim założenie że ruchomy LCD będzie w ciągłym użyciu
    W moim Olku C5060 ruchomy wyświetlacz był praktycznie w ciągłym użyciu, bo przez lupkę nie było jak zdjęć robić. A tam wyświetlacz jest naprawdę ruchomy. Rożne elementy w nim się psuły, ale obrotowy wyświetlacz nie. Moim zdaniem można zrobić dobrze (solidnie) taki wyświetlacz, tylko nie wiem czy w takim rozmiarze jak w D90. Ale pomysł z ruchomym (nawet obrotowym) wyświetlaczem nie jest zły.

  8. #118

    Domyślnie

    Vinci: w 100% popieram, mam podobne doświadczenia

  9. #119
    profiler
    Gość

    Domyślnie Nikon D90

    Ktoś tam wyżej pisał o matrycach SONY w Nikonie, a ja chciałem zauważyć że wszystkie TV LCD Sonego są na ekranach Samsunga a jednak cena TV Sonego w porównaniu do TV Samsunga jest o niebo większa.

    BTW~ tak czytam ten wątek i czytam i nadal nie wiem czy mam zamieniać D80 na D90 czy jednak nie ma sensu?

  10. #120

    Domyślnie

    To zalezy. jeśli przeszkadza Ci tylko iso a cała reszta z d80 pasuje to mozesz zamienić zyskasz iso 1,5 kl/s wiecej i menu zbliżone do d300
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

Strona 12 z 146 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •