Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie KOREKS - Kaiser czy Paterson

    witam,
    chcę nabyć koreks 2-szpulowy do 100zł, waham się pomiędzy modelem Kaiser'a (zdjecie i opis tutaj ),
    a Paterson'a (zdjecie i opis tutaj )

    u znajomego wywoływałam w koreksie Kaisera, jednak przy mieszkaniu delikatnie przeciekał, czy ktoś ma taki sam problem z tym modelem? czy może to po prostu wada pojedynczego egzemplarza..

    i czy ktoś może wypowiedzieć się na temat powyższego Petersona? bardzo proszę o wszelkie sugestie. ew. może jakieś ciekawe propozycje innych koreksów?

    pozdrawiam

    korona.
    D750 + D700 + F80 + Pentacon Six TL + 14-24/2.8 + S 35/1.4 + S 50/1.4 + S 85/1.4 + 105/2.8 VR + 70-200 VRII + CZ Biometar 80/2.8 + Sonnar 180/2.8 + SB-800 + Sunpak 555 + PW II

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Kaisera, ale na razie tylko sprawdziłem szczelność wlewając wodę i było OK. Jeżeli planujesz często używać koreksu, to może warto pomyśleć o Jobo, które potrzebują mniej chemii, chociaż kosztują około 180 PLN.
    FOTOGRAFIA

  3. #3

    Domyślnie

    jobo z dwoma szpulami (jedną trzeba dokupić, bo w zestawie daja tylko 1szt) kosztuje łącznie ok. 200zł. poza tym pierścienie podobno chodzą znacznie słabiej niż w kaiserze czy petersonie, wiec bez szału.
    tnx za odp
    D750 + D700 + F80 + Pentacon Six TL + 14-24/2.8 + S 35/1.4 + S 50/1.4 + S 85/1.4 + 105/2.8 VR + 70-200 VRII + CZ Biometar 80/2.8 + Sonnar 180/2.8 + SB-800 + Sunpak 555 + PW II

  4. #4

    Domyślnie

    Wywolywalem tylko w Kaiserach (z 3 roznych epok ) i kazdy mniej lub bardziej przeciekal. Czestosc uzywania pewnie wplywa na jego szczelnosc. Ze swiezo rozpakowanego moze pare kropel poleci przy intenstywnym obracaniu.
    The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph
    B. Jensen

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    w kaiserze cieklo mi tylko spod czerwonego wieczka jak za bardzo je docisnalem. czasem cos tam puszczalo. Dramatu nie bylo, ale sucho tez nie. Poza tym chemia na skorze fajnie pachnie Patersona nie znam.

    pzdr.
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sejmajnejm Zobacz posta
    Poza tym chemia na skorze fajnie pachnie
    Właśnie, z daleka można wyczuć prawdziwego fotografa.
    FOTOGRAFIA

  8. #8

    Domyślnie

    z czasem wszystkie koreksy ciekną. Jesli komuś nie cieknie to ma FARTA. Jobo są najlepsze bo najtaniej wychodzi chemia ale szpule są raczej średnio wygodne. Chyba pod tym względem najbardziej komfortowe są Kaisery ale sporo chemii zużywają.

  9. #9

    Domyślnie

    Potwierdzam, nawiniecie filmu na szpule Kaisera to czysta przyjemnosc. A co do zuzycia chemii - no coz, nie mozna miec wszystkiego.
    The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph
    B. Jensen

  10. #10

    Domyślnie

    Do lat uzywam Petersona System 4 i jest dla mnie idealny. Wczesniej mialem Krokusa ... da sie zyc i mialem przyjemosc uzywania Kaisera. Wole Patersona.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •