Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie dysk zewnętrzny na backup - jaki?

    Jak w temacie. Koło 200-300 GB, na podłączenie USB i najważniejsze - PEWNY, SOLIDNY i DOBREJ FIRMY z DOBRYM SERWISEM.
    Tak się składa że mój ostatni 400 GB siadł po 2 latach...
    Proszę, poradźcie coś, najlepiej czego sami używacie i się sprawdza .
    Dzięki!
    D300 + S 10-20 | T 17-50 2.8 | T 90 2.8 | S 70-200 2.8 | SB-800 | SB-600 | Cokin Hitech 0.6 1.2 |
    LowePro CompuTrekker AW
    http://submit.shutterstock.com/?ref=64681- zarabiaj na zdjęciach!

  2. #2

    Domyślnie

    na przyklad takie cudo: http://www.komputronik.pl/index.php/...B_USB_2.0.html

    mam starszy model na biurku juz dobre 4 lata i smiga, widzialem tez co dokladnie ten z linka przeszedl u znajomych i jestem pelen podziwu...

  3. #3
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Byly ostatnio dwa takie watki w dziale komputery. Rusz sie tam

  4. #4

    Domyślnie

    200-300 GB jest mało opłacalny cenowo. W tej chwili chyba cena/pojemność najtaniej wychodzi 500GB.
    Jak chcesz mieć 100%, że dane nie popłyną w kosmos to 2 dyski i Raid.
    Ważna gwarancja - jak najdłużej, serwis w pobliżu, w napędzie coś markowego.
    Jak Poznań to rzeczywiście Komputronik. W miarę tanio, ale solidnie.
    Wystrzegać się marketów, bo można z gwarancją kulać się w nieskończoność.
    Konkretów trudno doradzać, bo wszystko to i tak made in.........
    W moim, markowym padł zasilacz po 2 miesiącach. Dysk został, resztę /obudowa, wnętrzności,zasilacz/ wymienili.
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Padające zasilacze w dyskach to chyba częsta przypadłość miałem przed chwilą podobny problem, ale nie groźna jakoś specjalnie. Jeśli RAID to mirrorowany, właśnie walczę o odzyskanie danych z dysku który nie był mirrorowany.
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pinczer Zobacz posta
    Padające zasilacze w dyskach to chyba częsta przypadłość miałem przed chwilą podobny problem, ale nie groźna jakoś specjalnie. Jeśli RAID to mirrorowany, właśnie walczę o odzyskanie danych z dysku który nie był mirrorowany.
    Słusznie prawione. Z zasilaczem to było tak, że był podłączony do sieci przez cały czas. Dysk wyłączałem pstryczkiem na obudowie, a zasilacz pozostawał w gniazdku. Fakt trochę był ciepławy /zasilacz/, ale zignorowałem to.Wyszedłem z założenia, że jest to sprzęt dedykowany do pracy ciągłej. I to był błąd bo nie jest dedykowany.
    Na szczęście serwis stwierdził, że jest dedykowany i wymienił bez problemów.
    Lusterko to dobra rzecz. Zwłaszcza przy cennych danych. Odzyskiwanie danych z padniętych dysków to
    horrendalne koszty.
    Tutaj jest... podpis

  7. #7

    Domyślnie

    hyperdrive o - genialna sprawa potrafi odzyskać wykasowane zdjęcia. do tego polski dystrybutor to istna rewelacja. Tak dobrego podejścia do klienta dawno nie widziałem.
    Paczka poszła na zły adres (moja wina) jeden meil i 10 minut, a dostałem 3 meile od nich co się stało i jakie są rozwiązania. Rewelacja.
    A i olej Digimate - psują się na potęgę
    d4x + d800 + 24-70 2.0 + 70-200 2.0 + 85 1.2 + smok i 3 krasnoludki....

  8. #8

    Domyślnie

    aj sorki myślałem, że chodzi o databank. Co do dyskuto polecam WD MyOffice. Ma 2 dyski, może pracować jak RAID 0 i 1 i ma interface sieciowy. Nie jest super szybki, ale bardzo fajnie działający.
    d4x + d800 + 24-70 2.0 + 70-200 2.0 + 85 1.2 + smok i 3 krasnoludki....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •