Close

Zobacz wyniki ankiety: Czy po przesiadce z Dxx na D300 zauważyłeś lepszą pracę układu AF i brak FF/BF ?

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, problem BF/FF nie występuje a występował wcześniej

    9 36,00%
  • Nie, problem FF/BF który występował przy określ. ob. występuje nadal

    6 24,00%
  • Częściowo problem BF/FF się poprawił, ale czasem występuje

    10 40,00%
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że pomocna w decyzji była również awaryjność D300 o której co i rusz ktoś tutaj pisze.
    d90 mistrzem bezawaryjnosci tez nie jest ale gratuluje wyboru bo to swietny sprzet i udanego focenia zycze
    | korpus, optyka i pstryka |

    Trahit sua quemque voluptas

  2. #42

    Domyślnie

    To ja dodam coś jeszcze a propos trafiania autofokusa. Jak zerkniecie sobie na optyczne.pl na przykład, to podają oni przy testach obiektywów procentowy udział nietrafionych kadrów. Testy są studyjne, odległość mała, aparat na statywie, cel kontrastowy, oświetlenie doskonałe. A aparat nie trafia. W 3%, w 8%, w 15% przypadków. A co w słabszym świetle? No i zależy to od obiektywu właśnie jakimś cudem. Dlatego też zawsze będzie możliwość przestrzelenia, pytanie tylko o ile i jak często. BF/FF to oczywiście stała wada, ale obiektywu, a nie korpusu. Chociaż sam korpus może też regulacji wymagać. O dziwo na forum kojarzę przypadki korpusów wyregulowanych (własnoręcznie!) właśnie pod nietrafiające obiektywy i czasem nie popsuło to współpracy z innymi dobrymi szkłami o dziwo. Zoomów nie da się poprawić kalibracją korusu tylko wtedy, gdy wada objawia się wyłącznie dla pewnego zakresu ogniskowych - wtedy i tak taki obiektyw powinien wylądować w serwisie.
    Co do ergonomii puszek, to jak się dużo fotografuje, to ma ona spore znaczenie. Ja uważam D300 za rewelacyjny korpus pod względem budowy i ergonomii. Ale dla osób nie spędzających całych dni na fotografii i przede wszystkim nie na reporterce/sporcie - D90 spokojnie wystarczy.

  3. #43

    Domyślnie

    mOSAd, pozwole sobie obalic Twoja teorie jakoby BF/FF byl wada jedynie obiektywu. popre sie tutaj swoim doswiadczeniem z D70. konstrukcja polki na ktorej lezy lustro jest plastikowa. imbus mimosrodkowy ktory ta polke podtrzymuje jest metalowy. w moim przypadku BF dotyczyl wszystkich obiektywow jakie podpialem pod puszke a przyczyna okazalo sie wyrobienie (wytarcie) ramki lustra w miejscu oparcia o imbus. Delikatna korekta imbusa w body zupelnie wyeliminowala problem BF.
    a co Ty taki ciekawski?

  4. #44

    Domyślnie

    Przeczytaj uważnie co napisałem. Wspomniałem o tej możliwości.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •