Close

Zobacz wyniki ankiety: Czy po przesiadce z Dxx na D300 zauważyłeś lepszą pracę układu AF i brak FF/BF ?

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, problem BF/FF nie występuje a występował wcześniej

    9 36,00%
  • Nie, problem FF/BF który występował przy określ. ob. występuje nadal

    6 24,00%
  • Częściowo problem BF/FF się poprawił, ale czasem występuje

    10 40,00%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    Pasuje mi każde body, zważywszy na fakt czym ludzie robili świetne zdjęcia 50 lat temu.

    Chodzi mi konkretnie o ten jeden aspekt czy D300 góruje nad Dxx w kwestii AF i występowania FF/BF.

  2. #12

    Domyślnie

    W d300 zawsze możesz Sobie wyregulować body do obiektywów z bf/ff.

  3. #13

    Domyślnie

    W ankiecie brak ważnego punktu.
    Czy są obiektyw z którymi nigdy z żadnym body nie było problemów, a pojawiły się dopiero gdy współpracują z D300
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    W d300 zawsze możesz Sobie wyregulować body do obiektywów z bf/ff.
    tak ale tylko do stałek, zooma nie skorygujesz bo na każdej ogniskowej będzie inny bf/ff, wtedy pozostaje kalibracja w serwisie nikona w warszawie
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

  5. #15

    Domyślnie

    AF w D300 jest zdecydowanie pewniejszy, szczególnie w AFC. Miałem możliwość porównania D90 i D300 na jednym meczu i nawet przez moment nie myślałbym o zakupie D90 mogąc sobie pozwolić na D300
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  6. #16

    Domyślnie

    Zdecydowanie D300.
    Tylko czy różnica w cenie jest uzasadniona? Jak nie trzeba szybkości AF to D90, który też śmiga ładnie. Obrazowanie identyczne.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #17

    Domyślnie

    Do mojego D 300 zakładam tylko Nikonowskie obiektywy bo takie tylko mam - trzy od dwudziestu lat i obsługiwały mój F 801s, ten czwarty to kitowy DX 18 - 135. Nie zauważyłem problemów ale nie robię powiększeń maksymalnych rozmiarów.
    F801s/D300/D610 N18-135/N24/N50/N70-210/SB900

  8. #18

    Domyślnie

    Niedawno miałem również ten dylemat: D90 czy D300 i wybrałem D300. Dlaczego? Stwierdziłem, że nie ma sensu kupować półśrodka (za jakie uważałem D90) i ponownie zmieniać body za 2-3 lata, tylko kupić raz a dobrze i być zadowolony przez dłuższy czas. D300 jest szybszy od D90, mniej szumi i... nie ma trybu auto. To mnie do niego przekonało.
    ...Fotografia jest jak sex - bez uczucia żadne techniki nie pomogą...

  9. #19

    Domyślnie

    nie ma o czym mowic. d300 jest znacznie lepszym aparatem od d90. lepiej lezy w reku. jest super uszczelniony, szybszy, lepszy balans bieli, czas naswietlania 1/8000 sek (czego mi strasznie brakuje w d90) i ma lepsze, bardziej rozbudowane menu. z tym ze owszem, wyprzedza d90 na kilku plaszczyznach ale.. niewiele. i teraz pytanie czy strac Cie/czy chcesz dolozyc 2 tys do ceny d90. jesli tak to bez wahania bierz d300 a jesli nie to wez d90 jednym i drugim da sie robic zdjecia baaa nawet ciezko wyrokowac z ktorego z tych korpusow wyszly
    | korpus, optyka i pstryka |

    Trahit sua quemque voluptas

  10. #20

    Domyślnie

    Skoro tak bardzo przeraza Cię wizja FF/BF to tym bardziej skłaniać Cię powinno ku temu aby kupić d300. W modelu d90 nie ma kalibracji AF pod kątem występowania wlasnie FF/BF wiec jak na taką przypadłośc trafisz to dupa zbita, bez kalibracji w serwisie sie nie obejdzie. W d300 mozesz to ręcznie dostosować co oszczędza czas (wycieczka do serwisu lub wysylka i czas oczekiwania i tak z kazdym szklem z jakim to wystapi) i nerwy.
    http://facebook.com/fotomagik
    D700 + N70-200/2.8 + N20/2.8 + N50/1.8 + N85/1.8 + N135/2.8 + S15/3.5 + SB900 i kilka innych pierdół

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •