Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    Sprawdzą na 100%.
    Ktoś ostatnio na warsztatach NKP opowiadał o odmowie naprawy ze względu na stosowanie zamienników.

    A powiedzcie mi jak to jest: kupujesz aparat (D300) za 5000 a żałujesz na oryginalną baterię dodatkowych 50-70 pln.
    To trochę jak kupić mercedesa i założyć opony dębica, albo wlać olej lotos...... wg mnie trochę mija się z celem.

    Także ja osobiście nie polecam zamienników żadnych.
    Ale to dyskusja stara jak istnieją zamienniki, więc będą różne opinie i nie da się jednoznacznie roztrzygnąć problemu.
    Będzięsz to klepał na kolanach z zamkniętymi oczami? Prosiłem o argumenty, a nie zasłyszane wieści, póki ich nie usłyszę, dalej uważam, że to bzdura. Aku musiłaby sie komunikowac z aparatem, a w to wątpię. Co tam ktos gadał na warsztatach NKP to nie ma dla mnie żadnego znaczenia, a co miał niby powiedzieć? Kupujcie tańsze bo są takie same?

    A powiem Ci. Kupuje zamienniki , bo moje doświadczenia wskazują na to, ze niektóre sa lepsze i trwalsze od tych z napisem Nikon, które tez produkowane sa nie wiadomo gdzie, przy tym zamienniki sa dużo, dużo tansz i czasmi to wystarczy. Oczywiście napewno nie wszystkiesa na 100% pewne. Ale czy wszystkie oryginalne są?

    Ja osobiście polecam kazdemu wolny wybor i rozsadek za płacenie superdrogo za cos co ma firmowy napis, a co ma tansza alternatywe. W czasach zdzierskiej drożyzny, fatalnego serwisu i pojawiających sie konkurencyjnych sprzętów nie ma co patrzec na marke, szacunek musi byc przemyslany. . Nikon robi doskonaly sprzet, ale nie daje nic swoim uzytkownikom za darmo, za wszystko płacą, i to jest normalne, a w zamian jeszcze za darmo fotografujacy reklamuja sprzet paradując ze znakami firmowymi na paskach, korpusach, skrzynkach itp. A figę. W moim sprzecie wszystkie znaki marki sa zaklejone. Choć Nikonami robię od kilkunatsu lat i kupuje kolejne, nie mam zadnego powodu , żeby dazyc te firme jakimś sentymentem, zwłąszca po moich ostatnich przygodach z serwise, z którym tez Nikon chyba nic nie robi, aby lepiej działał, takie przynajmniej mozna odniesc wrazenie czytajac forum. Jak tylko moge unikam nieuzasadninego przepłacania, czego przykładem jak dla może byc np grip MB-D10. Chiński zestaw Delty: grip+bateria+koszyki na bat+zaslepka na baterię+ładowarka jest trzy razy tańszy. Może troche gorzej wykonany, ale na pewno ta róznica nie jest warta tysiąca złotych. Czasy gdy chińskie znaczyło badziewne zaczynaja sie powoli kończyc. Oczywiście sa nikonowskie sprzety, które sa takiej jakości, że nic im nie podskoczy Nowy Nikkor 50mm/1.4 AF-S tez jest made in china, w całości, a moim zdaniem jest to bardzo dobry obiektyw, moze i z tworzywa, ale super lekki, ostry i szybki. Po II WŚ made in japan, znaczyło mniej wiecj tyle samo co dzis made in china, jeszcze 25 lat temu mowilo sie , ze japonskie auta to badziewie, a jak jest dzis? Dla tego nie ma co nabijac kieszeni wielkim korporacjom, jak tylko mozna tego uniknac. Uff
    Ostatnio edytowane przez luxius ; 08-08-2009 o 14:42

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    wolny wybor [...] china [...] nabijac kieszeni wielkim korporacjom
    tak OT, skoro wprowadzasz watek ideologiczny .. ani jedna ani druga droga nie jest dobra.

    pzdr.
    A.
    Ostatnio edytowane przez sejmajnejm ; 08-08-2009 o 15:52

  3. #23

    Domyślnie

    Aku komunikuje sie z body... w momencie kiedy sprawdzasz ilość zdjęć na jednym ładowaniu lub stopień zużycia akumulatora. Nie ma co w to wątpić.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    A ja powiem, to tak: mam oryginał en-el3e, który niby jest dobry ale nie do końca styki czyszczone itd.... drugi jeszcze chodzi już kupiłem kolejny oryginał 171 z przesyłką udało się znaleźć taniej, mimo to nie wieżę już w oryginał czy zamiennik, w d70s od ponad 3 lat mam zamiennik jakiś premium gold i szczerze mówiąc działa tak dobrze jak oryginał do tej pory, teraz już nie ma jakości jeśli mówicie o samochodach, znajomy ma audi TT i co chwile coś naprawia, ja mam starego golfa i od 3 lat wymieniłem tylko olej
    Aha zamienniki też komunikują się z body myślę że nie działały by gdyby nie udawały oryginałów body nie widzi nalepki.


  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    Aku komunikuje sie z body... w momencie kiedy sprawdzasz ilość zdjęć na jednym ładowaniu lub stopień zużycia akumulatora. Nie ma co w to wątpić.

    Komunikuje sie, ale nie w takim zakresie/sensie jak Ty twierdzisz. Dalej brak jakichkolwiek argumetów na Twoje twierdzenie

    Cytat Zamieszczone przez sejmajnejm Zobacz posta
    tak OT, skoro wprowadzasz watek ideologiczny .. ani jedna ani druga droga nie jest dobra.

    pzdr.
    A.
    a i owszem, ze ideoligiczny
    a kazdy robi jak chce (póki może)
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 18-05-2010 o 22:06

  6. #26

    Domyślnie

    zadzwoń do serwisu, napisz mejla, bo jak ja zadzwonie i napiszę, ze potwierdzili to Ty i tak będzies pisał swoje.
    Nie chcesz, nie wierz... to dla mnie bez znaczenia. Życzę byś niegdy nie musiał tego organolepytcznie sprawdzać.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    79

    Domyślnie

    Telefon do serwisu nic nie da, bo tam i tak potwierdzą Twoją wersję żeby zachęcić do używania oryginalnych aku lub nic nie powiedzą. Moim zdaniem nie ma szans na rozpoznanie czy oryginalnego akumulatora używamy. A ilość pstrykniętych zdjęć na jednym ładowaniu jest chyba zapisana na baterii i jest zerowana podczas podłączenia do ładowarki, ale to musiałby ktoś sprawdzić bo pewien nie jestem. Popieram używanie zamienników, często są lepsze a często są takie same jak oryginalne, tyle że w zamienniku nie ma napisu "Nikon" .
    D90, S 10-20, S 18-50, N 70-300 VR

  8. #28

    Domyślnie

    nigdy Nikon mi nie nawalił a pracuję na nich juz ćwierć wieku, po analogach cyfrowy - D80 ma trzy lata, D 300 - rok. Akumulatory trzymają super i stosuję je zamiennie mimo że mam gripa do D 80 z szufladą na baterie. Z dwa tygodnie mam Grand Prix Warszawy - międzynarodowy turniej brydża gdzie przez 11 dni strzelam po 300 fot dziennie. Zero problemów. Mamy wolny kraj - kto chce, niech kupuje podróbki, kto nie może ryzykować niech używa oryginalnych części.
    F801s/D300/D610 N18-135/N24/N50/N70-210/SB900

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    zadzwoń do serwisu, napisz mejla,

    hahahahahahahahaha ROTFL

    Cytat Zamieszczone przez satsun Zobacz posta
    A ilość pstrykniętych zdjęć na jednym ładowaniu jest chyba zapisana na baterii i jest zerowana podczas podłączenia do ładowarki, ale to musiałby ktoś sprawdzić bo pewien nie jestem. .
    A może wynika to porostu z pomiaru napięcia i wyliczaniu teoretycznej ilosci zdjec poprostu. Przeciez nigdy nie zrobisz dokładnie tyle zdjęć ile wyświetla.
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 18-05-2010 o 22:06

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •