Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie P - tryb automatyki programowej

    Czy ktoś mógłby mi wyjasnić jak działa tryb automatyki programowej? Mam C 5400, kręcąc kółkiem nie zmienia mi się ani przsyłona, ani czas, pojawia się tylko znaczek '*'. Co tak naprawdę się zmienia?

  2. #2

    Domyślnie

    bo to jest automatyka , proste chyba z samej nazwy
    ustawiasz tylko ISO i chyba WB, nie pamietam , nigdy tego nie uzywalem

  3. #3

    Domyślnie

    Powinienes jeszcze moc wprowadzi korekte ekspozycji.

  4. #4

    Domyślnie

    P - migawkę i przesłonę ustawia aparat - kręcić możesz w pozostałych trybach
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    nie mam pojecia jak to jest w C5400, ale normalnie jest to tryb pełnej automatyki, czyli aparat dobiera Ci oba parametry i czas i przysłone, ale masz mozliwosc przesuwania tej pary w jedna lub w druga strone, czyli jasniej jak masz 1/125 i f5.6 to krecac kolkiem przesuwasz np. na 1/250 i f4, ewentualnie w druga. Jesli u ciebie nic sie nie dziejeto albo
    1. cos zle robisz
    2. jestes na jakich krancowych parametrach i w jedna strone nic nie przesuniesz
    3. cos nie tak z aparatem
    4. o brak takiej mozliwosci aparatu raczej nie podejrzewam

  6. #6

    Domyślnie

    ups zapomnialem sie zalogowac
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    nie mam pojecia jak to jest w C5400, ale normalnie jest to tryb pełnej automatyki, czyli aparat dobiera Ci oba parametry i czas i przysłone, ale masz mozliwosc przesuwania tej pary w jedna lub w druga strone, czyli jasniej jak masz 1/125 i f5.6 to krecac kolkiem przesuwasz np. na 1/250 i f4, ewentualnie w druga. Jesli u ciebie nic sie nie dziejeto albo
    1. cos zle robisz
    2. jestes na jakich krancowych parametrach i w jedna strone nic nie przesuniesz
    3. cos nie tak z aparatem
    4. o brak takiej mozliwosci aparatu raczej nie podejrzewam
    No właśnie... Tak podejrzewałem, że powinny zmieniać się parametry przysłony i czasu. Niestety nie dzieje się nic, poza wspomnianą gwiazdką, czyli coś się jednak dzieje... Być może to błąd firmware, który należy zgłosić?

    [ Dodano: Czw 03 Mar, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz
    bo to jest automatyka , proste chyba z samej nazwy
    ustawiasz tylko ISO i chyba WB, nie pamietam , nigdy tego nie uzywalem
    Gdyby tak było, tro tryb P nie różniłby się niczym od "zielonego" automatu. Dobrze myślę?

  8. #8

    Domyślnie

    juz wiem to działa z opcją WB bracketing - wchodzisz w menu na trybie np "P" i jest podmenu Auto brackeing - zmieniasz tam opcje jak Ci pasuje

    ps. odkrycie roku :P
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskud
    juz wiem to działa z opcją WB bracketing - wchodzisz w menu na trybie np "P" i jest podmenu Auto brackeing - zmieniasz tam opcje jak Ci pasuje

    ps. odkrycie roku :P
    Do czego w takim razie służy pokrętajka? (Nie mam w tej chwili dostępu do aparatu)

  10. #10

    Domyślnie

    jak włączysz opcję WB bracketing - to ta pokrętajka działa na trybie P
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •