Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Medusa

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juana Zobacz posta
    Dla mnie również sztuką jest coś (coś bliżej nieokreślone, bo to może stac się każdą dziedziną życia) co pobudza moje wnętrze i poczucie estetyki (nawet jeśli jest to kompletnie wbrew moim osobistym kanonom piękna). Ale to już jest temat rzeka i można z tworzyc z tego osobny, długi i napewno interesujący temat. Ale dodac muszę, że teraz w dobie internetowych portfolio - bardzo uwazac trzeba na to co się pisze. Broń Boże zwrócic komuś uwagę !

    Mam pytanie, jeśli chcę przedstawic jeszcze kilka zdjec, musze dodawac nowy watek czy moge to kontynuowac w tym (nawet jesli bedzie inna osoba na zdjeciach) ? Nie chce po prostu robic smietnika na forum.

    Ciepłej nocy, moi mili !
    Co do Twojej definicji sztuki to sie zgodze, ale.. to nie znaczy, ze to samo nazwiemy sztuka...

    Widzisz, piszesz, ze nie mozna nikomu zwrocic uwagi, a jak tylko ktos napisal, ze jemu akurat nie podchodzi Twoje spojrzenie na swiat to sie mala nagonka zrobila.

    A tak w ogole to myslalam, ze to forum fotograficzne, a nie galeria SZTUKI (zaraz mi sie dostanie ) i mozna rowniez ZDJECIA dodawac, by porady w sprawie "poprawnej" fotografii dla zdjeciowcow otrzymac, by czlowiek mogl sie uczyc, rozwijac i dojsc do poziomu gdy jego zdjecia beda sztuka.. Mi jeszcze BAAARDZO daleko, ale do wlasnego zdania chyba mam prawo

    A niszczyc, dlaczego? Nie probuje wymusic mojego zdania na wszystkich, nie przeszkadza mi, ze komus podoba sie cos, co mi nie do konca...

    A wszystko powyzej MHO

  2. #22
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgaga Zobacz posta
    A tak w ogole to myslalam, ze to forum fotograficzne, a nie galeria SZTUKI
    Nie wiem jaki jest ukryty cel forum, nie jestem jego Adminem, a jedynie szarym uczestnikiem jak i Ty.
    Wiem tylko jak ja osobiście do niego podchodzę. Nie jest to miejsce wyłącznie "artystów". Dla mnie jest to miejsce dla zaangażowanych i rozwijających się amatorów. Nie dla wakacyjnych fotografów z podstawowymi pytaniami, bo to można się dowiedzieć z książek, ale dla tych którzy już z tych książek wyszli.
    Czyli dla tych co chcą być coraz lepsi, co wkładają pracę, zarówno w technikę jak i kreatywność. Jednak jedno z drugim według mnie powinno iść w parze. Nie ma sensu się szykować na dobrego technicznie pisarza, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Podobnie jest z fotografią.
    Etap podręcznikowy powinien być pokonywany własnym sumptem i wysiłkiem. Forum publiczne według mnie zaczyna się dopiero tam gdzie kończy się podręcznik.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Nie dla wakacyjnych fotografów z podstawowymi pytaniami, bo to można się dowiedzieć z książek, ale dla tych którzy już z tych książek wyszli.
    Czyli dla tych co chcą być coraz lepsi, co wkładają pracę, zarówno w technikę jak i kreatywność.
    A czasem jest cos pomiedzy... Moze jeszcze nie ARTYSTA ale juz w podreczniku niewiele sie nauczy...

    Ale to juz nie rozmowa na ten watek. Poza tym, nie chodzi o to, zeby sie przekonywac wzajemnie o racji, czyz nie?

    Pozdrawiam swietliscie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgaga Zobacz posta
    Widzisz, piszesz, ze nie mozna nikomu zwrocic uwagi, a jak tylko ktos napisal, ze jemu akurat nie podchodzi Twoje spojrzenie na swiat to sie mala nagonka zrobila.
    Nie wiem co masz na myśli, ponieważ z mojej strony nie było żadnej nagonki, a odpowiedz do uzytkowników, którzy zaczęli temat sztuki. Troszkę uwagi w czytaniu tekstu, proszę, bo później jestem o jakąs rzekomą nagonkę oskarżana. Nigdzie nie podważalam niczyjego zdania czy podejscia, ale to łatwo przecież można wywnioskowac z moich postów. W ogóle hej hej helou, off top !

    PS. I właśnie o to mi chodziło z tym, że trzeba trzymac jezyk za zębami w internecie... Ech, ludzie. Lajt, lajt.

  5. #25

    Domyślnie

    Ech, spokojnie... Powiedzialam, ze mala nagonka, bo tak sie SWIATLO wypowiada, i poszukuje pozniej w innych watkach "przestepcow", czy "smialkow" ktorzy odwazyli sie miec inne zdanie.

    Spokojnie

    Podoba mi sie helou

  6. #26
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgaga Zobacz posta
    Ech, spokojnie... Powiedzialam, ze mala nagonka, bo tak sie SWIATLO wypowiada, i poszukuje pozniej w innych watkach "przestepcow", czy "smialkow" ktorzy odwazyli sie miec inne zdanie.
    Nieprawda. Po prostu kolega dość mocno zaakcentował że mu zdjęcia nie leżą i dał wyraźnie do zrozumienia że woli ostre i kolorowe, więc postanowiłem sprawdzić jak ta zasada się sprawdza na jego zdjęciach. Było to w sposób rzeczowy, życzliwy i konstruktywny. Nikt nie szukał żadnych przestępców ani śmiałków...

  7. #27

    Domyślnie

    Do mnie tylko ostatnie zdjęcie jako tako trafia. Pozostałe mnie nie wzruszają zupełnie. Dla mnie nie każde nieostre zdjęcie jest artystyczne, ale ja tam za sztuką nie przepadam. Wolę dobre fotografie.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Ekspresja, nastrój, klimat. Coś co się ogólnie nazywa "sztuką". W odróżnieniu od prawidłowo naświetlonych i wyostrzonych, podręcznikowo skomponowanych fotografii nie pokazujących niczego...
    Zapraszam do porównań...dwa zdjęcia dziewczynki...dla mnie to też jest sztuka...
    http://www.forum.nikon.org.pl/showth...32#post1328632
    d'SLR; Takumar 1,8/55; Zeiss 3,5/135
    sadpunk44.blogspot.com

  9. #29

    Domyślnie

    Bardzo fajne zdjęcia, nie potrafię zdefiniować dlaczego. Chciałbym takie mieć w swoim archiwum. Nie obrażając nikogo to są chyba pierwsze od paru tygodni w tym dziale w których urodziwa modelka nie jest jedyną wartością. Wymuskanych zdjęć jest na świecie masa i już nie robią wrażenia. Masz je w necie, w stercie gazet do czytania w toalecie, na billboardzie, na ulotkach wylatujących ze skrzynki pocztowej. Ciężko kogoś zaskoczyć. Na szczęście są jeszcze zdjęcia które cieszą oko tak po prostu, pokazują jakiś wycinek rzeczywistości, zostawiają miejsce dla wyobraźni albo zwalniają od myślenia, dorabiania ideologii. Po prostu są. Nie służą do niczego. Nie pokazują jedynie ostrości szkła, wielkości matrycy, urody wynajętej modelki i zainwestowanych w przedsięwzięcie pieniędzy. Chcę więcej tu takich, miejsce "tamtych" to dział glamour albo sterta gazet w toalecie . Żeby nie było, nie jestem wrogiem doskonałych technicznie fotografii, lubię je, łykam ich setki dziennie, podziwiam warsztat ich twórców, cieszą moje oko, tyle że dopijając kawę zapominam. Jakby nie było spełniają swoje zadanie ale czasem potrzeba odmiany. Tu ją znalazłem i to już jest jakaś wartość. O tych też pewnie zapomnę ale dopiero jutro, jednak chciałbym je mieć u siebie bo wiem że bym do nich wracał. Do tamtych nie wrócę bo wiem że będą następne takie same. Tu nie mam takiej pewności...
    D700 | F6 | N50/1,4 | N85/1,4 | N70-300/4,5-5,6 | 24-120/4 | SB800 |SB600

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Ekspresja, nastrój, klimat. Coś co się ogólnie nazywa "sztuką". W odróżnieniu od prawidłowo naświetlonych i wyostrzonych, podręcznikowo skomponowanych fotografii nie pokazujących niczego...
    zakładając że te elementy zostały użyte celowo.. daleki jetem od wnikania w zamiary autora/ki jednak patrząc na sposób kadrowania i poźniejszego przycinania zdjęć.. dochodzę do wniosku ze sporo tu przypadku.. a cale te ohy i ahy przypominają mi bezrozumne zachwyty nad "otworkami".. bo jak otworek ( tu analog) to musi być super.. w ten sposób "zabija" się autora

    te zdjęcia są słabe chyba ze za kryterium ich jakości/klimatu przyjmiemy materiał na jakim zostały naświetlone..


    aaa i jeszcze jedno.. czy źle naświetlone źle skomponowane zdjęcie staje się sztuką... ???? zatem portal digart pełen jest artystów i dzieł sztuki..

    pozdrawiam serdecznie
    ogólnie analogowo..
    www.lizakowski-photo.art.pl

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •