Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie NEF a inne ustawienia

    Mam takie pytanie, być może głupie, ale trudno - czy ustawienia przy robieniu zdjęcia (wyostrzanie +3, redukacja szumów wysoka) będą odzwierciedlone w NEFie?

  2. #2

    Domyślnie

    Będą w NEFie zapisane, ale nie zmienią samego obrazka. Jeśli użyjesz softu Nikona, to po otwarciu pliku zostaną one zastosowane jako wartości startowe. Jeśli otworzysz tego NEFa w innym sofcie, to ustawień puszki nie zobaczysz.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    Aha! Dzięki wielkie. Tak właśnie mi się wydawało, kiedy otwierałem UFRawem, że nie widzę tej redukcji szumów ani ostrości. Oj, niedobrze.
    Czyli Nikon Capture 2 będzie najlepszym rozwiązaniem?

  4. #4

    Domyślnie

    Ale skoro już robisz te Nefy, to jaki problem. Jeśli chesz używac softu Nikona, to wszystko ustawisz sobie później na spokojnie. Poza tym nefy z włączonym odszumianiem w puszce bedą spowalniały prace NC.
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  5. #5

    Domyślnie

    Problem mam taki - obecnie używam UFRaw i to, co robi dobrze to zmiana balansu bieli. Natomiast mam wrażenie, że jpg wygenerowany przez UFRaw z NEFu jest bardziej zaszumiony, i ciemniejszy. Włączanie odszumiania w UFRaw, nawet w najmniejszym stopniu daje mydlenie. Jpg z body jest gitowy oprócz balansu bieli. Stąd moje dywagacje. Zauważyłem też inny podobny temat. I szukam jakiegoś fantastycznego rozwiązania, które sprawi, że nie będę musiał wybierać między dobrym balansem bieli a nieostrością i szumami.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maf16 Zobacz posta
    Aha! Dzięki wielkie. Tak właśnie mi się wydawało, kiedy otwierałem UFRawem, że nie widzę tej redukcji szumów ani ostrości. Oj, niedobrze.
    Czyli Nikon Capture 2 będzie najlepszym rozwiązaniem?
    Capture NX 2 tak. Uważaj żebyś sobie Capture 2 nie kupił bo to jest prastary soft Capture 2 -> Capture 3 -> Capture 4 -> Capture NX -> Capture NX 2.


    szukam jakiegoś fantastycznego rozwiązania, które sprawi, że nie będę musiał wybierać między dobrym balansem bieli a nieostrością i szumami.
    uzyj ViewNX do konwersji NEF -> TIFF i dalej obrabiaj już czym chcesz.
    podpis nieczytelny

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki - zaraz spróbuję. Ciężki dziś wieczór...

    Można w tej konwersji zmienić balans bieli? Nie zauważyłem tej opcji.

    Już zauważyłem...
    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez maf16 ; 26-07-2009 o 01:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •