Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem czytać "WARUNKI GWARANCJI" proponowane przez Nikon Polska i są standardowe, nie piszą o terminie rozpatrywania reklamacji ale w takim przypadku wynosi on zwyczajowo 14 dni i każdy szanujący się serwis przed tym terminem informuje klienta o sposobie rozpatrzenia lub też o konieczności wydłużenia wymienionego terminu. Nie jest tak jak pisze ALSEN, że mają 14 dni na naprawę lub wymianę, ale to również moje pobozne życzenie więc pozdrowienia dla niego. Bardziej zaniepokoiło mnie to co napisał 2 tematy niżej Admin, że serwis NP w trosce o klienta będzie przeprowadzał podział na tych co focą zawodowo i na resztę, jasno z tego wynika, że dla zawodowców przywileje a reszta cicho siedzieć i cierpliwie czekać. Niestety to co napisał ALDUS potwierdziło to co przed chwiląnapisałem. Więc co, w trosce o klienta nowa forma rasizmu. Przypominam wszystkim, że serwis będzie taki na jaki klienci pozwolą i nie mam na myśli "pieniactwa" tylko rzeczową rozmowę popartą aktami prawnymi i w kłopotliwych przypadkach instytucjami rzecznika konsumentów - tu trzeba uważać, bo niektórzy nie mają zielonego pojęcia - rodzina burmistrza itd. Polecam również wszystkim stronę federacji konsumentów, można wiele skorzystać i to nie tylko w sprawie naszych aparatów. Kończąć, życzę wszystkim jak najmniej kłopotów z NIKONAMI, a sądząc po liczbie postów może nie jest tak źle
    Uczulam wszystkich "amatorów", żeby nie odpuszczać, płaciliśmy takimi samymi pieniędzmi i mamy być traktowani równo.
    Pozdrawiam
    D70 by Hesja

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Behemot
    Właśnie skończyłem czytać "WARUNKI GWARANCJI" proponowane przez Nikon Polska i są standardowe, nie piszą o terminie rozpatrywania reklamacji ale
    i to ich blad - to co nie zawieraja warunki gwarancji - reguluje polskie prawo - i na szczescie juz udaje sie w tym dziwnym kraju to wyegzekwować.

    Notabene dziwi, ze nasze wladze tak olewaja jak obcy kapital traktuje przecietnego polskiego klienta - na ilu jeszcze towarach nadal nie znajdziesz opisu po polsku, ile instrukcji jest w 24 przedziwnych jezykach - ale nie po polsku - mimo ze towar pochodzi z oficjalnego polskiego przedstawicielstwa. A przepisy to juz dawno okreslaja - ale biedny polak nie ma wyboru - a powinien - kupic, popsuc i powiedziec ze nie wiedzial bo nie napisali w jego jezyku... i kierowac sprawe do sadu - moze kilka wygranych zmieniloby podejscie do Polaka jak do mieszkańca dzikiej krainy "bialego niedzwiedzia"

  3. #13

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadowolony - pisałem jużo tym więc nie będę powtarzał. Aldus nie naspiał, że chodzi o naprawę gwaranyjną. W przypadku pogwarancyjnych wszystko trwa dłużej bo w pierwszej kolejności serwis obsługuje naprawy na gwarancji. Nie oznacza to oczywiśćie że takie czasy mi odpowiadają - z wypowiedzi na innych forach to serwisy prezentują rózny poziom. Serwis nie posiada wszystkich części do wszystkich produktów - to chyba oczywiste. Ściąganie jakiegoś elementu może trwać - wiedzą to wszyscy mający samochody japońskie . Oby nikony psuły się jak najrzadziej.
    Pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    po czym padło pytanie czy jestem profesjonalnym fotografem, czy amatorem

    kurcze, a co to za roznica, czy jest sie amatorem, czy zawodowcem? jak dla mnie to amatorow powinni obslugiwac szybciej, bo ci przeciez w wiekszosci nie maja drugiego body itp. fakt, ze zawodowcy z samej definicji zarabiaja foceniem i jest to ich narzedzie pracy, ale dla nikona pieniadze od zawodowca czy amatora pachna chyba tak samo przyjemnie. Miejmy nadzieje, ze nigdy nie bede musial skorzystac z ich uslug, bo nie chcialbym klamac, ze foce zawodowo, po to tylko, zeby nie musiec czekac miesiacami na naprawe.
    a tak poza tym to niezle przegiecie taki miesieczny termin

  5. #15

    Domyślnie

    Mój przypadek wyglądał następująco. Miałwm Nikona Coolpixa 5700 podczas ulewy zamókł, wysłałem do serwisu trwało to długo, sprzęt po niewielkiej opłacie wrócił do mnie ale serwis mnie uprzedził, że jest to naprawa bez gwarancji. Podczas drugigo uruchomienia aparacik zdechł bezpowrotnie (wtedy kosztował 7500zł.) To tyle, nie chcę do tego wracać.

    Pozdrawiam Antek
    Nikon + sporo gratów pasujących do niego Aktualnie wszystko do sprzedania- koniec z fotografią ze względu na wiek.

  6. #16

    Domyślnie

    tak - ja jestem i nawet trudno to nazwac zadowoleniem. Uwazam ze nie ma lepszego serwisu - przynajmniej w naszym kraju.
    odsylam tu:
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=18110

  7. #17

    Domyślnie

    Najgorszy serwis foto, z jakim muszę mieć co jakiś czas do czynienia.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #18

    Domyślnie

    Osobiście jestem zadowolony.
    Ale podejrzewam, że głównie z uwagi na fakt, że nigdy z niego nie korzystałem.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  9. #19

    Domyślnie

    sorry, ale nie bardzo rozumiem
    cichy robi na canonach a naprawia w nikonie

    z innej beczki
    jak to jest ze za kazdym razem gdy poprosilem o pomoc wszyscy w nikon pl szli mi na reke, a wam rzucaja klody pod nogi?
    moze to jest kwestia zlego nastawienia na starcie?
    pomyslcie o tym , bo trudno mi sobie wyobrazic ze mam takie szczescie. raz to rozumiem ale 3 razy i to na swiatowym poziomie?

    moze to kwestia tego ze ja nie dre mordy na nich ze mi sie sprzet spieprzyl bo uwazam ze kazdy sprzet ma prawo i ze potrafie zrozumiec ze oni maja kupe roboty, mowie o tym i po prostu prosze o pomoc.

  10. #20

    Domyślnie

    Oddałem aparat d2x we wtorek rano a do odbioru był w czwartek po południu.
    Przy oddaniu dali w zastępstwie d70. Nie było tak łatwo bo kilka telefonów do serwisu
    wykonałem i stanowczo trzeba było porozmawiać. Faktem jest ze pytają czy zawodowiec
    czy amator i to mi sie bardzo nie podoba choc jestem zawodowo związany z fotografią to nie lubie takich dyskryminacji. Moj problem dotyczył BF wiec ta naprawa mogła by być zrobiona
    trochę szybciej bo sprzet lezał w serwisie od wtorku do czwartku i dopiero w czwartek go wzieli do łapek.
    Podsumowująć nie było tak zle ale duzo zależy od tego jak sie z nimi rozmawia.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •