Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Flamenco

  1. #1

    Domyślnie Flamenco

    Witam serdecznie
    Po dłuższym okresie praktyki "w cieniu" chciałem w końcu coś znowu pokazać. Ostatnio byłem uczestnikiem pokazu tańca flamenco. Wydawało mi się że to ciekawy i nietypowy temat. Zależało mi na przekazania przez tancerkę wyrazu emocji, radości, a przede wszystkim ruchu, dlatego proszę nie oceniać zdjęć pod względem ostrości. Mam nadzieję że te kilka zdjęć przykuje Waszą uwagę a komentarze wniosą coś pozytywnego do mojego fotografowania. Pozdrawiam

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

  2. #2

    Domyślnie

    Brak zdjęć ;(
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    No więc zdecydowanie na NIE Wszystkie niestety ruszone, poucinane kadry (dłonie, stopy). Z trójki byłoby jeszcze coś ale kobieta wygląda przez tą pozę jak manekin. 5 też byłaby fajna ale niestety nieostra + za dużo dołu ale za to fajne kolory.

  4. #4

    Domyślnie

    Trudno nie oceniać zdjęć pod względem ostrości... Owszem, ukazanie dynamiki przez dłuższe czasy - jak najbardziej, ale tutaj ten zabieg nie wyszedł na dobre. 2. i 4. - kobieta jest w bardzo nieatrakcyjnych pozach, dodatkowo na 2 ma bardzo ładną twarz zakrytą ręką...
    pzdr
    pozdrawiam - M.
    D50/F801/PiSix, N 18-70, N 50 1.8, S 105 2.8, S 10-20, KIRON 70-210 4, SB-800 i inne szpeje...

    OKO KOTA

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wstępną ocenę, która na pewno się przyda. Musi być trochę krytyki żeby doskonalić swój warsztat. Jednak co do pokazania ruchu to było podejście bardzo ryzykowne z uwagi na brak ostrości na zdjęciach a zamrożenie ruchu dałoby ostrość, ale być może bez zakłądanego efektu. W końcu to nie statyczny portret. Co do przycinania lekkiego stóp nie mogę się obronić ale nieładne pozy? Po prostu taniec rąk i nóg niereżyserowany. A w zdjęciu 5 brak ostrości wynika z prędkości tupania nogami. Trzeba mocno potrenować, ale dzięki i zapraszam do dalszego oglądania z ewentualnymi sugestiami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •