Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar kleszcz5
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    143

    Domyślnie Wpływ ustawień w menu na plik RAW

    Witam serdecznie!

    Czy opcje takie jak redukcja szumów ( dł.naświetlania i wys. czułość) , D-lighting i ustawienia przetwarzania obrazu mają jakiś wpływ na plik RAW ?
    D800|D700|Z16 2.8|N20 2.8|N50 1.4|T28-75 2.8|N70-300vr|SB900|Cokin

  2. #2

    Domyślnie

    Maja wplyw na pojemnosc bufora i czas obrobki jednego zdjecia (wiec i szybkostrzelnosc). A czy na wielkosc pliku RAW? Chyba nie. Dobrze jednak sprawdzic, co mowi o tym instrukcja.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar kleszcz5
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    143

    Domyślnie

    W instrukcji nie zauważyłem tej inforacji, ale chodzi mi raczej o to czy np: po ustawieniu redukcji szumów, w pliku raw też będzie ich mniej czy tylko w jpg.
    D800|D700|Z16 2.8|N20 2.8|N50 1.4|T28-75 2.8|N70-300vr|SB900|Cokin

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    jedyne chyba co ma wplyw to Active D-lighting.

    pzdr.
    Andrzej

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sejmajnejm Zobacz posta
    jedyne chyba co ma wplyw to Active D-lighting.

    pzdr.
    Andrzej
    ADL nie ma wpływu na RAW, tylko na sposób ekspozycji - asekurancko naświetla światła tak, by uniknąć jakichkolwiek przepałów.

    Poza samą ekspozycją i czułością tak naprawdę nic nie ma wpływu na RAW.

  7. #7

    Domyślnie

    no i tak i nie. Ja wplyw rozumiem tak, ze z dana opcja dostane innego RAWa niz bez. No i z ADL moge takiego dostac - bo z inna ekspozycja

    pzdr.
    Andrzej

  8. #8

    Domyślnie

    RAW to tylko dane zarejestrowane przez matrycę i nic na nie nie może mieć wpływu poza ilością światła, jaka padnie na matrycę oraz ustawieniami wzmacniaczy sygnału (czułość ISO). Jest tak jak powiedziałem - ADL ma wpływ na ekspozycję, nie na sam plik RAW, tu chodzi o pewną zasadę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    ADL nie ma wpływu na RAW, tylko na sposób ekspozycji - asekurancko naświetla światła tak, by uniknąć jakichkolwiek przepałów.

    Poza samą ekspozycją i czułością tak naprawdę nic nie ma wpływu na RAW.
    Nie jestem pewien, czy tak jest. Wg mnie cienie wyglądają na rozjaśnione. Coś musi być w przetwarzaniu obrazka.
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Nie jestem pewien, czy tak jest. Wg mnie cienie wyglądają na rozjaśnione. Coś musi być w przetwarzaniu obrazka.
    Obrazek jest lekko niedoświetlony -, a potem zapodawany jest d-lightnig, który rozjaśnia cienie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •