Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie D70 i informacja o ISO w JPEGu.

    Mam pytanie natury hardcore. Jak wiecie D70 nie wstawia wartości ISO do EXIFa. Jednak (jak być może też wiecie ), Nikon View bez problemu potrafi wyciągnąć z JPEGa informację zarówno o ISO jak i np. modelu użytego obiektywu.

    Czy ktoś spotkał się z informacją w którym miejscu aparat zapisuje te wartości? Najbardziej zależałoby mi na instrukcji jak się do tych danych dobrać bezpośrednio w pliku.

    Z góry dzięki za wskazówki.

    slawek-

  2. #2
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Skoro viev i capture wyciagaja, znaczy to iz jednak zapisuje a ino nie wszystkie programy odczytuja ta wartosc. Do D2h wypuszczono ostanio upgrade softu, ktory umozliwa odczyt tych wartosci przez pozostale programy..ale gdzie to siedzi to nie wiem. Pewne jest ze gdzies jednak siedzi. NC i NV z sufitu tych wartosci przeciez nie biora

  3. #3

    Domyślnie

    Jedno jest pewne - nie siedzi to w EXIFie. Właśnie dlatego pytałem, czy może ktoś wie o innym miejscu z którego NV mógłby to wyciągać. Ja przejrzałem binarke, niestety nie udało mi się niczego zauważyć.

    Update do D2H wprowadza wartość ISO właśnie do EXIFa. Póki co pozostaje mieć nadzieje, że kolejny update do D70 również to uczyni.


    slawek-

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawek-
    Jedno jest pewne - nie siedzi to w EXIFie.
    właśnie, że siedzi - tyle, że nie w standardowym polu

    tutaj znajdziesz narzędzie, które przesunie informację do standardowego pola
    pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    pod linuxem jakims narzędziem udało mi się wydłubać z JPG wartość ISO
    Musze poszukac tego skryptu
    pozdrawiam Sebastian

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    pod linuxem jakims narzędziem udało mi się wydłubać z JPG wartość ISO
    Musze poszukac tego skryptu
    Byłbym wdzięczny. Korzystam w tej chwili w swojej galerii z exiftags. Przejrzałem przynajmniej kilka podobnych narzędzi linuksowych, jednak żadne nie potrafiło pokazać ISO.

  7. #7

    Domyślnie

    OK w domku sprawdze bo w pracy nie mam żadnego desktopu z linuxem, a w domku powinno to gdzies na dysku lezec
    pozdrawiam Sebastian

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawek-
    tutaj znajdziesz narzędzie, które przesunie informację do standardowego pola
    Fajne, i dzięki temu, że w javie to powinno działać wszędzie gdzie da się uruchomić java_vm. Odpaliłem na Linuksie i robi co trzeba.
    I will not use abbrev.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mad Max
    temu, że w javie to powinno działać wszędzie gdzie da się uruchomić java_vm. Odpaliłem na Linuksie i robi co trzeba.
    Super, pobawię się. Jako, że są dostępne źródła, może uda mi się to przepisać do C i podpiąć tam gdzie potrzebuję. Dzięki wielkie.


    slawek-

  10. #10

    Domyślnie

    Potwierdzam, że programik działa.

    Dodatkowo znalazłem jeszcze jeden, który pokazuje dodatkowe informacje z JPEGów: ShowExif

    Przy okazji zauważyłem dość ciekawy problem.. Informację o ISO, obiektywie itp. posiadają u mnie tylko JPEGi z orientacją poziomą. Pionowe są pozbawione tej informacji - co do jednego.

    Czy ktoś mógłby sprawdzić występowanie podobnego ewenementu u siebie? Hihi.. teoria o jednym bugu na miesiąc znalezionym w D70 zaczyna mi się potwierdzać


    slawek-

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •