Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Szare filtry typu cokin

    Witam,

    Zakładam nowy watek, ponieważ w istniejących nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Otóż, zamierzam kupić 2 filtry szare. Pierwszy - połówkowy szary ND4 link 1 i drugi - pełny szary ND8 link 2.

    I teraz moje pytanie. Czy filtry tego typu mogą być dobrej jakości? Czy są to raczej jakieś tanie podróbki? Oraz czy zakładając oba filtry na holder, wydłużając odpowiednio ekspozycje, mogę spodziewać się poprawnie doświetlonego dołu zdjęcia i ciemnych, kontrastowych chmur?

    Chce zakupić filtry, ponieważ nie mogę znaleźć złotego środka pomiędzy jasnym, dobrze naświetlonym dołem zdjęcia i kontrastowa góra (tak, żeby to ze sobą grało), jednak potrzebna mi jest Wasza pomoc.

    P.S. Mój budżet jest ograniczony, dlatego szukam filtrów tego typu

    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam Fumar
    ###

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja też mam zamiar kupić filtry cokin.

    Z tego co czytałam to mi polecano zainwestować w lepszą jakość i konkretną firmę, a oszczędności szukać na adapterze i holderze.

    Fajnie by bylo gdyby wypowiedzial sie ktos kto uzywa takich filtrów jak w przytoczonych linkach.

  3. #3

    Domyślnie

    to tania chińszczyzna, ND jest tylko z nazwy i prawdopodobnie będzie dawać jakiś zafarb. Ja kupiłem chińskie filtry kolorowe (sunset, tabacco itp.) gdzie zafarb jest raczej pożądany a filtry ND, IR, CPL lepiej kupić oryginalne albo jakiejś renomowanej firmy np. Formatt

  4. #4

    Domyślnie

    A czego się spodziewasz po filtrze pełnym?
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5

    Domyślnie

    No na pewno wydłużenia ekspozycji, ale ten drugi filtr po to, żeby niebo było ciut ciemniejsze niż gleba . Dobrze rozumuje?
    ###

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    W życiu nie kupiłbym filtra w przypadku którego przesyłka to połowa wartości "inwestycji"
    A tak na serio, filtry to integralna część obiektywu.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  7. #7

    Domyślnie

    Łatwo mówić, jak się ma kase
    ###

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fumar Zobacz posta
    Łatwo mówić, jak się ma kase
    No nie do końca
    Od kilku lat fociłem C5500 i C8800 ( hybrydy za 500-800zł z Allegro), a używałem polara B+W i oryginalnych Cokin'ów.
    Dopiero teraz kupiłem lustro i szukam/składam na szkło jednak co do filtrów... lepiej kupić (dobrą) UV-kę i focić bez filtrów efektowych niż zakładać na obiektyw jakąś "kupę".
    Zresztą zamiast trzech "filtrów" warto kupić jeden filtr, wszak Cokin P to inwestycja na lata i na różne szkła...
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  9. #9

    Domyślnie

    Połówka Ci się jak najbardziej przyda ale osobiście uważam że tak słaby ND się średnio przydaje.

  10. #10

    Domyślnie

    Rozumiem, a kupić odpowiednik NDx400 tylko że nie kołowy, a wlasnie cokin? Chyba "ciut" tańszy jest Zależy mi konkretnie na fajnym niebie, boje sie ze jak przyciemnie niebo, to dół foty teżbędzie zbyt ciemny ;/. Nie wiem jak to jest w praktyce, bo nie miałem możliwosci korzystać z takich filtrów
    ###

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •