Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Koreks

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    skąd inąd :P
    Posty
    10

    Domyślnie Koreks

    Mam pytanie czy istnieje taki koreks który nie potrzebuje ciemni do wywoływania filmów? Chodzi o to by załadowanie takiego koreksu można było dokonywać przy świetle dziennym (z racji tego że nie mam warunków by stworzyć ciemnię). Chyba z rok temu widziałem taki wynalazek na allegro, chyba miał korbkę choć nie jestem tego pewien.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozwiązaniem może byc rękaw ciemniowy, a z koreksem który można załadowac przy świetle jeszcze się nie spotkałem.
    FOTOGRAFIA

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablo007 Zobacz posta
    Chyba z rok temu widziałem taki wynalazek na allegro, chyba miał korbkę choć nie jestem tego pewien.

    To raczej nie był koreks, tylko ładowarka do filmów.


  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    skąd inąd :P
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dobrze tylko pytanie jak to wykorzystać??

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablo007 Zobacz posta
    Dobrze tylko pytanie jak to wykorzystać??
    W ciemności zakłada się film z metra do ładowarki, a juz przy świetle można go nawijać do kasetek.
    FOTOGRAFIA

  6. #6

    Domyślnie

    Mozna bez ciemni, ale nie bez ciemnosci
    Ja pare razy w awaryjnych sytuacjach po prostu noca zamykalem sie w kibelku (ciemno jak w d...) zakladalem film na koreks, a pozniej juz mona dzialac w swietle:
    napelnianie, mieszanie itd

  7. #7

    Domyślnie

    łazienka + kocyk + poćwiczyć wczesniej na jakiejkolwiek kliszy - nigdy nie miałem problemu robiąc to w ten sposób.

  8. #8
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablo007 Zobacz posta
    Mam pytanie czy istnieje taki koreks który nie potrzebuje ciemni do wywoływania filmów? Chodzi o to by załadowanie takiego koreksu można było dokonywać przy świetle dziennym...
    Oczywiście że istnieją takie koreksy. Kasetę zakłada się w specjalny zaczep i nawija film bezpośrednio na szpulę koreksu. Stworzono je po to, by umozliwić wywoływanie w skrajnie trudnych warunkach, np. w podróży.
    Ale to wynalazek drogi, niezbyt pewny i w obecnej chwili pewnie nieosiągalny na rynku.
    Jeśli szukasz czegos takiego do domu, to nie ma najmniejszego sensu. Lepiej doraźnie przystosować np. łazienkę lub inne małe pomieszczenie( ładując koreks w nocy, przy oknie zasłoniętym grubym kocem).

  9. #9

    Domyślnie

    ...albo kupić sobie tani i skuteczny worek ciemniowy i przestać się martwić. Polecam.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  10. #10

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Kilka lat temu miałem podobny problem. Rozwiązanie stało się banalnie proste ponieważ to nie fotograf, a materiał światłoczuły musi być w ciemni. Rozwiązaniem doraźnym i bardzo skutecznym okazał się zwykły, czarny (podwójny)worek na śmieci. Jest on na tyle duży (są różne wielkości) że zmieścił się aparat, koreks i ręce fotografa. Przy umiejętnym zawiązaniu - zaklejeniu- części wlotowej stał się doskonałą przenośna ciemnią i jeśli dobrze pamiętam służył jaszcze awaryjnie kilka razy. I co najważniejsze - niewiele kosztował.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •