Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Najlepsze rozwiązanie to Tamron 90
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie wiem jak się sprawuje 70-300 vr, ale ja z braku obiektywu makro wykonałem kilka setek zdjęć zwykłym 70-300 G i raynoxem. nie jest łatwo i rzeczywiście trzeba ostro przymknąć przysłonę oraz posiłkować się lampą, ale da się coś zdziałać... zależy ile masz samozaparcia Głębia ostrości szalenie mała już na 70 mm, no i oczywiście ostrzenie ręczne poprzez "chorobę sierocą" tzn kiwanie sięw przód i tył Nie mniej jednak zdarzało mi się robić nawet na 190 mm i trafiałem z ostrością. Zerknij na moją stronę tam większość robali robiona była tym zestawem i trochę flory też - www.fidosanok.ovh.org Oczywiście trochętrzeba się męczyć i jak masz inne możliwości (czyt. łatwiejsze to wybierz te drugie ) Acha Doświetlałem dyfuzorem "made in home".

  3. #13

    Domyślnie

    Nie ma sensu bo bardzo łatwo można w ten sposób uszkodzić silnik w obiektywie.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmpmwd Zobacz posta
    Nie ma sensu bo bardzo łatwo można w ten sposób uszkodzić silnik w obiektywie.
    A w jaki sposób?
    Wcześniej napisałem że nie ma żadnej winiety przy stosowaniu 70-300 VR i DCR-250. Niestety jest, ale nie bardzo duża i napewno nie stanowi dużego problemu.

    Pozdrawiam
    Darek vel Krawkol
    D50/D90 | N 18-70 | N 50 f/1.8 | N 70-300 VR
    WWW: http://krawkol.blogspot.com

  5. #15

    Domyślnie

    krawkol - powiedz mi czy oprócz raynoxa 250 i 70-300VR i lampy używałeś jakichś innych cudów, żeby osiągnąć takie rezultaty, np dodatkowo soczewki makro ???
    pozdrawiam !!!!
    Ostatnio edytowane przez enkipenki ; 22-05-2010 o 12:43
    D300S + N17-55 + N50 1.8 + TAIR 11A + Nissin Di622
    http://enkipenki.deviantart.com/
    http://www.garnek.pl/onnnn/a

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enkipenki Zobacz posta
    krawkol - powiedz mi czy oprócz raynoxa 250 i 70-300VR i lampy używałeś jakichś innych cudów, żeby osiągnąć takie rezultaty, np dodatkowo soczewki makro ???
    pozdrawiam !!!!
    Nie używałem żadnych dodatkowych soczewek, pierścieni itp. Wszystko było robione 70-300 VR z DCR-250 i zewnerzna lampą.

    Pozdr
    Darek (krawkol)
    Darek vel Krawkol
    D50/D90 | N 18-70 | N 50 f/1.8 | N 70-300 VR
    WWW: http://krawkol.blogspot.com

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Bryndza
    Posty
    66

    Domyślnie

    Zanim zakupiłem N60/2.8Micro osiągałem całkiem znośne wyniki przy pomocy 16-85VR+soczewka macro+4. Ale rzeczywiście na 85 głebia ostrości dość mała....niemniej zdjęcia macro motyli bardzo satysfakcjonujace....są tutaj- nie wyostrzane http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...54#post1657854

  8. #18

    Domyślnie

    Czy ktoś z przedmówców mógłby napisać, jaka jest minimalna odległość od obiektu fotografowanego przy użyciu Raynoxa DCR-250 z obiektywami N 50 mm 1,8 AF-D i N 70-300 VR?
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kinimod92 Zobacz posta
    No właśnie... mój sprzęt to D90 +kit 18-105 + Nikon 70-300VR.
    Mam ochote robić zdjęcia makro jednak zaden z tych obiektywow mi tego nie umozliwia a poki co nie mam pieniędzy na nowy obiektyw makro typu Tamron 90... i daltego tez szukam jakiś tanich alternatyw na początek. Poważnie zastanawiam się nad konwerterem dcr-250, jednak czy da mi on porządane efekty z którymś z moich obiektywow? Jaką otrzymam skale odwzorowania? może ma ktos ten konwerter z 70-300vr albo 18-105vr? jeśli tak to proszę o jakieś sample

    z gory dzieki za pomoc
    Ja używałem zestawu 70-300 z Raynoxem i efekty są zadowalające. Używałem też Raynoxa z innymi obiektywami, stałkami, w tym 35mm.
    N 18-105 o którym mowa ma chyba średnicę filtra 67mm, więc też można używać Raynoxa 250 na dłuższych ogniskowych.
    Oczywiście trzeba używać statywu i przymknąć przysłonę do wysokich wartości jak przy wszystkich zdjęciach makro, które chcesz robić porządnie. Nie wiem czemu to niektórych dziwi.
    Wadą zestawu 70-300 plus Raynox jest to, że to jest bardzo duże (długie) i ogranicza pole działania. Tak czy inaczej, Raynox to bardzo użyteczne szkiełko i mozna je używać z różnymi obiektywami z powodzeniem. Nawet jak kupisz obiektyw makro typu Tamron 90, to Raynox nie zaszkodzi a dodatkowo ułatwi pracę przy wielu zastosowaniach makro. Pieniądze nie pójdą w błoto na pewno.
    Jeśli interesuje cię hardcorowe makro typu oko muchy czy dupa komara, to lepiej użyć taniego adaptora typu reverse z ebaya (za 2 funty) dzięki któremu zamontujesz tyłem swój 35mm lub 28mm i efekty będą lepsze a łatwość obsługi takiego zestawu większa. Nie ma tu oczywiście autofucusa ale w przypadku radykalnych zdjęć makro i tak nie używamy autofocusa. Ten drugi zestaw to jednak nie do fotografowania kwiatków lecz raczej pyłku kwiatków. Co do oświetlenia to proponuję założyć na zwykłą lampę pudełko od Pringlesów z dziurą z której światło będzie wylatywać na fotografowany obiekt.
    pozdro

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A tu przykład zdjęcia zrobionego tym zestawem 70-300 + Raynox: https://www.flickr.com/photos/918661...n/photostream/
    Myślę, że jest ok, co?
    D7100, Sigma 17-50mm f/2.8, Nikkor 35mm f/1.8, Sigma 10-20mm f/3.5, Nikkor 70-300 f/4.5-5.6G IF-ED VR, stare enerdowskie Carl Zeissy i Practiki z przejściówką, Nissin Di622, Meike macro ring flash

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •