Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: d70 na d300

  1. #1

    Domyślnie d70 na d300

    witam

    do tej pory używałem d70 + do tego miałem 2 obiektywy (standadowy + sigma 2.

    chce kupić teraz d300 i moje pytanie czy radzicie dokupić jeszcze jakieś obiektywy albo coś ?

  2. #2
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Dokup takie obiektywy, jakich, wg Ciebie, Ci potrzeba.
    Podobnie z akcesoriami - zależnie, czego potrzebujesz - to kup.
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solec Zobacz posta
    chce kupić teraz d300 i moje pytanie czy radzicie dokupić jeszcze jakieś obiektywy albo coś ?
    Oczywiście że tak, wydaje mi się że powinieneś dokupić jeszcze coś do makro, coś do portretu, coś do przyrody coś do .......
    tak można bez końca zwłaszcza, że nie widomo co posiadasz,
    nie wiem co to jest standadowy obiektyw i sigma 2,8 i nie wiem co lubisz fotografować a wróżyć z fusów nie potrafię

  4. #4

    Domyślnie

    hej

    ja wlasnie tydzien temu nabylem drugie body D300 a w komplecie mam D70+18-70(super szkielko przynajmniej moj egzemplarz), N50/1.8(nie umiem sie z nim dogadac), N28/2.8(super szkielko),N80-200/2.8 (super, choc na 2.8 i maksymalnym zblizeniu na 200 jakos kiepsko u mnie z ostroscia), N105/2.8 VR Micro(nice).

    gwarantuje Ci ze bedziesz zdziwiony tym co potrafi D300 w porownaniu do D70, zwlaszcza minimalne szumy.

    ja planuje dokupic jeszcze chyba Tokine 12-24/4 jak finanse pozwola

    pozd

    jasiek

  5. #5
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    Oczywiście że tak, wydaje mi się że powinieneś dokupić jeszcze coś do makro, coś do portretu, coś do przyrody
    troszkę złośliwości co nikomu nie zaszkodziło...choc akurat rozumiem dlaczego darko tak odpisał...
    założycielu wątku przeczytaj co napisałes i zastanów sie skąd mamy wiedziec co jest ci potrzebne? mój standardowy obiektyw to 85mm, a kolegi to 12-24, a trzeciego kolegi to 50mm...
    pewnie że warto zmienic puszke która od lat zdjęc nie robi na lepszą, wszyscy to wiedzą ale czy polepszy to twoje zdjecia czy samopoczucie? jak bedziesz miał nadal kita? no chyba że masz N 24-70/2.8...

  6. #6
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    U jeszcze innych 50-150

    Ale nie wiem czy sens zmieniać na 300, jak wyjdzie 300s to automatycznie 300 przestaje robić zdjęcia

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    . mój standardowy obiektyw to 85mm, a kolegi to 12-24, a trzeciego kolegi to 50mm......
    Dla porządku: ty wymieniłeś obiektywy najczęsciej uzywanie przez ciebie i kolegów. Standardowy to taki, który ma ogniskową równą długości przekątnej klatki formatowej, czyli dla DX około 35 mm, dla FF około 50 mm. Potem zaczęto używac tego określenia dla zoomów, w których taka ogniskowa jest zawarta, co juz jest jakimś naciąganiem.
    Muszę pilnować definicji
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    robie zdjęcia weselne(plener, kościół, sala), standardowy obiektyw d70 nikkor 3.5 18-70 + sigma 2.8 18-50

  9. #9

    Domyślnie

    i do tego jeszcze lapmeczka SB 800 - myslicie ze będzie latać z tym sprzętem ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solec Zobacz posta
    i do tego jeszcze lapmeczka SB 800 - myslicie ze będzie latać z tym sprzętem ?
    No proszę (wiem czepiam się dzisiaj)
    Czy będzie latać to nie wiem, może jak dobrze rzucisz to poleci
    Natomiast jeżeli chodzi o współpracę to napewno.

    PS
    Proszę zadaj sobie trochę trudu i użyj szukajki

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •