Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hajdar
    ajt: dzieki za wyjasnienia i foty, pomysl dobry, minusy to plastikowy bagnet (jak Ty podpinasz tam te 300f4 ?) i nie bardzo wyobrazam sobie odcinanie bagnetu i przejsciowki! bo nie widze jakos szans na dokladne tego zrobienie i jeszcze sklejenie w osi... czyba ze to nie takie wazne i drobne zalamanie osi optycznej ie ma wielkiego wplywu?
    Ubolewam nad plastikowym bagnetem, ale wykorzystuję taki zestaw od czasu do czasu, więc przy ostrożnym traktowaniu nie jest tak źle.
    Zresztą, przy połączeniu z 300/4 można powiedzieć, że to body jest podczepione pod obiektyw i powinno być utrzymywane przez bagnet. D70 jest dość lekki, co w tym przypadku jest cechą akurat na plus
    Z tym klejeniem nie jest znowu tak źle. Drobne przesunięcie osi spowoduje otrzymanie obiektywu typu shift ze stałym przesunięciem
    Zrobiłem przejściówkę z tego, co akurat miałem pod ręką. Chyba lepszym rozwiązaniem byłby zakup gotowej, metalowej przejściówki Nikon->PSix i wpasowanie tam styków i elektroniki. Pewnie trzebaby trochę popiłować i powiercić tu i ówdzie, ale w sumie chyba i tak byłoby szybciej i prościej.

  2. #22

    Domyślnie

    hmmm, wiesz jak znajde chwile (a z tym niestety ostatnio bardzo kiepsko ) to sie dokladnie poprzygladam, bo mam wlasnie taka przejsciowke i wydaje sie ze tam jest sporo miejsca w srodku na wrzucenieCPU, problem to tylko wlasciwie zamontowac styki. Jak znajde rozwalony obiektyw to moze sie pokusze tak z wlasnej ciekawosci, bo jak pisalem do mojego aparata mi to nie potrzebne.

    PS jak oceniasz tego Pentacona 300 f4 ? jego przydatnosc, bo moj ma zrypana ta soczewke i nie wiem co z tym robic, bo mam troche mydło... i nie wiem czy to wina tej soczewki
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

  3. #23

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe rzeczy tu Panowie pisza. To kiedy mozna zamawiac sonnara 180/2.8 albo pentacona 300/4 z bagnetem Nikona i pomiarem?
    A tak serio to naprawde chetnie bym kupil cos takiego w rozsadnych pieniadzach. Kiedys myslalem o zmajstrowaniu shifta za pomoca optyki od sixa i odpowiednio zrobionego piersciania z mocowaniem do Nikona ale nistety nie znalazlem wystarczajaco szerokiego szkla za rozsadne pieniadze a wszystko przez crop 1,5 .
    Pozdrawiam Karol

  4. #24

    Domyślnie

    a jakiego szkla szukales? bo 50mm mozna za rosadne pieniadze kupic, 75mm Ci za duzo? tym bardziej naszla mnie ochota na zmajstrowanie tej przejsciowki. Jak mi sie uda to chetenie udostepnie komus z D70 do testow, przy okazji moze dowiemy sie o przydatnosci szkiel od SIX-a do dSLR-ow
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

  5. #25

    Domyślnie

    No niestety przydalo by sie cos baardzo szerokiego - minimum 28mm a do sixa chyba az tak szeroko nie ma przynajmniej w rozsadnych pieniadzach. Testowalem arsata 35mm z shiftem i odpuscilem bo byl za waski pomimo ze optycznie nawet ok.
    Pozdrawiam Karol

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hajdar
    Alf, a tobie to po co? do F70? czy juz do planowanego dSLR-a
    do F70 i do FG, a syfrak na razie w planach zbyt odległych...nio chyba co nikon poleci z cenami D2H, D1X lub wypuści coś nowego w dobrych pieniądzach :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #27

    Domyślnie

    Alf, no ale do F70 czy FG to Ci CPU potrzebne nie jest, pomiar i tak masz, tak samo jak i ja (no nie mam matrycowego, ale ten do szczescia potrzebny nie jest). Z racji posiadania odpowiedniej przejsciowki (SIX-a) pobawie sie w celach poznawczych (potrzebne mi nie jest, ale tez nie przeszkodzi).

    [ Dodano: Sro 09 Mar, 2005 ]
    przyjrzalem sie przjesciówce, powinno byc banalnie proste, wystarczy wydlubac plastik ze stykami i elektronike i wkleic we wlasciwe miejsce w przjsciowce, nawet wiercic nie trzeba bedzie. Teraz musze zdobyc trupa obiektywu z CPU
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hajdar
    przyjrzalem sie przjesciówce, powinno byc banalnie proste, wystarczy wydlubac plastik ze stykami i elektronike i wkleic we wlasciwe miejsce w przjsciowce, nawet wiercic nie trzeba bedzie. Teraz musze zdobyc trupa obiektywu z CPU
    Życzę powodzenia. Napisz co wyszło

    Pytałeś wcześniej o Pentacona 4/300. Mój ma soczewki w idealnym stanie, a też jest jakiś mydlany. Przynajmniej na pełnej dziurze, bo po przymknięciu jest bardziej znośny. Wolę jednak Taira. Przynajmniej mój egzemplarz (bo różne opinie czytałem), jest ostrzejszy od tego Pentacona i wydaje mi się, że ładniej rysuje, choć to odczucie bardzo subiektywne.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •