Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31

    Domyślnie

    Na razie więc sie powstrzymam...
    Pozdrawiam - Kruczak.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josoko
    Czyli jednak brak ostrości?
    czyli jednak miekkosc ostrosc jest pojeciem wzglednym. zaleznym od tego jaki jest rozmiar docelowy zdjec (na 9x13 wiecej wydaje sie ostre niz na 40x60) i jaki kto ma wzrok

    Cytat Zamieszczone przez josoko
    Tego w normalny sposób nie da się zarejestrować.
    a mi sie marzy filtr prostokatny z mocna szara gradacja koncentryczna na fragmencie plytki (taki anti-spot). dokladnie taki, ktory potrafi zbic jasnosc mocnej plamy swiatla - jak slonca, czy latarni. jakby ktos robil takie filtry (Lee robi "anti-spoty" ale kolorowe, nie mocne szare) to nawet bym sobie kupil i dodatkowo zalatwil coupling ring i drugi uchwyt do Cokina. bo to by bylo naprawde potezne narzedzie dla fotografow krajobrazowych. warte niemalej ceny

  3. #33

    Domyślnie

    i za kazdym raem słonice lub innawe źródełka świetliste będą miały ten sam rozmier?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    czyli jednak miekkosc ostrosc jest pojeciem wzglednym. zaleznym od tego jaki jest rozmiar docelowy zdjec (na 9x13 wiecej wydaje sie ostre niz na 40x60) i jaki kto ma wzrok


    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    a mi sie marzy filtr ...
    Dlatego użyłem słów "normalny sposób".
    Filtry to już wyższa szkoła gotowania na gazie
    I pewnie istnieje każdy, który sobie wymarzysz.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Jarek Piekarski

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    i za kazdym raem słonice lub innawe źródełka świetliste będą miały ten sam rozmier?
    ogolnie, to podobnie jak w przypadku szarych polowek - optymalne byloby kilka wersji

    na pewno 2 standardowe "wielkosci" (maly anty-spot i wiekszy anty-spot) bylyby w sam raz. druga sprawa, to twardosc: tutaj musialoby byc mniej wiecej (pisze na oko) od ND0.6 do okolo ND1.5 (4 do 32 razy). na pewno mocniejsze tlumienie niz klasyczne szare polowki.


    ale tak prawde mowiac, to nawet jedna wersja by mi w wielu sytuacjach bardzo pomogla. tak po prawdzie, to przeciez nie fotografuje sie slonca w kadrze jesli jest wyzej niz te kilka stopni nad horyzontem - a jesli wtedy sie robi, to nikt nie placze, ze jest przejarane. taki filtr potrzebny jest na wschody/zachody slonca...

    ech... pomarzyc zawsze mozna

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •